Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tajná základna zaměstná 12 tisíc lidí

  0:05aktualizováno  0:05
Warrington - Postavit obří kancelářský komplex pro komunikační centrum a přísně tajný vývoj NATO zamýšlí Severoatlantická aliance na britských ostrovech. Centrum by pak mělo zaměstnávat až 12 tisíc lidí. Obranní experti aliance přitom pokukují po bývalé letecké základně Burtonwood ve Warringtonu. Informoval o tom prestižní magazín Property Week.
Komplex budov by měl mít rozlohu asi půl milionu čtverečních metrů. Aliance ani Ministerstvo obrany Spojeného království zatím nechtějí zveřejnit žádné bližší informace a doposud záměr vystavět základnu nepotvrdili.

Vládní agentura English Partnerships podle magazínu Property Week tvrdí, že byla požádána, aby vytipovala a připravila místo pro základnu. Venkovský kancelářský komplex by měl podle zprávy agentury sloužit jako komunikační centrum.

O záměru ví i radnice ve Warringtonu. "Bývalé letiště je výborné místo pro takový komplex. Umístění je dokonalé," konstatoval pro magazín Property Week radní John Gartside.

O bývalou základnu Burtonwood se podle radního zajímal na počátku devadesátých let i počítačový gigant IBM, který zde chtěl vyrábět komponenty pro počítače a nechal zpracovat studii o znečištění a seismických aktivitách.

Výzkum tehdy ukázal, že oblast je ideální pro umístění a provoz citlivých elektronických přístrojů, počítačů a technologií, které by přílišné znečištění či tektonická činnost mohla poškodit.
Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Týden (pro)ruských dezinformací: Agentka KGB, Írán a nezdravá Ukrajina

Litevská prezidentka Dalia Grybauskaité na summitu lídrů osmadvacítky v...

Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České...

NATO změní velitelskou strukturu, kvůli Rusku i teroristům

Předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel (uprostřed), vrchní velitel...

Vojenský výbor NATO složený z náčelníků šábů jednotlivých členských zemí podpořil změny na úpravy velitelské struktury...

Týden (pro)ruských dezinformací: Mazlíčci šelmám, žloutenka a vděk Rusku

Dezinformace ruského státního serveru Sputnik

Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České...

Najdete na iDNES.cz