Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

TABLO: Televizní hvězda, krásné ženy a muži v pozadí VV. Seznamte se

  12:11aktualizováno  12:11
Voliči protlačili do Sněmovny hned napoprvé 24 poslanců Věci veřejných. Široce známých tváří je mezi nimi ale jen hrstka. Seznamte se se všemi v krátkých medailonech.

Předseda Věcí veřejných Radek John slaví ve volebním štábu strany v Praze. (29. května 2010) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Radek JohnRadek John, novinář, 55 let
Bývalý novinář televize Nova se stal předsedou strany loni. Jeho osoba nahrává spekulacím o podnikateli a příteli pražského primátora Pavla Béma Romanu Janouškovi v pozadí strany.

John totiž figuroval ve firmě Ora Print, kterou Janoušek založil. Firma získala mnohamilionové veřejné zakázky na časopisu pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. "Do Ora Printu jsem nastoupil ve chvíli, kdy pan Janoušek tam už nebyl. Já jsem s ním nikdy nespolupracoval," prohlašuje John. Musel však spolupracovat s jeho ženou Simonou, která je členkou dozorčí rady vydavatelství.

Nově zvolený poslanec Vít Bárta (VV)Vít Bárta, podnikatel, 36 let
Absolvent policejní akademie, doktor práv, milovník opery a arabských koní Vít Bárta je úspěšný byznysmen. S podnikáním v oboru bezpečnosti začal v roce 1992, kdy se svou pořadatelskou studentskou skupinou poprvé zajišťoval ochranu plesu ve Státní opeře. O šest let později založil akciovou společnost ABL, rodinný podnik rodu Bártů (v jeho orgánech podle obchodního rejstříku figurovala i jeho matka a další příbuzní). Je největším sponzorem VV, loni jim věnoval 10 milionů korun. Jeho oficiální stranické funkce jsou člen rady a volební manažer. Za Věci veřejné nyní dojednává koalici s ODS a TOP 09.

Michal Babák (VV)Michal Babák, podnikatel, 35 let
Majitel poradenské firmy MXB z Blanska. Má firmy na daňové poradenství. Do strany vstoupil poté, co pro ni dělal jako externista účetnictví. Spolu se známou herečkou, exmanželkou Bolka Polívky Chantal Poullainovou vede třeba Nadaci Archa Chantal na pomoc dětem. Babák je také významným sponzorem VV, straně věnoval 3,5 milionu korun. "Mám společnost, která má dostatečný příjem. Myslím to hodně vážně. Chci jít do politiky," vysvětloval svou motivaci.

Kateřina Klasnová (32 let), VV, Středočeský krajKateřina Klasnová, šéfredaktorka, 32 let
Šéfredaktorka stranického časopisu Pražan a zastupitelka VV na Praze 1. Vystudovala religionistiku a dějiny náboženství na Univerzitě Karlově. Jejím přítelem je Vít Bárta.

Radim Vysloužil (29 let), VV, Středočeský krajRadim Vysloužil, ekonom, 29 let
Do Sněmovny přišel z druhého místa středočeské kandidátky VV. Muž, který pracuje jako finanční manažer účetní a daňové firmy, se chce v politice věnovat státnímu rozpočtu.

Stanislav Huml (VV)Stanislav Huml, dopravní expert, 54 let
Po předsedovi Johnovi druhá známá tvář VV z televize Nova. Dopravní expert zde upozorňoval na objížďky v ranním zpravodajství. V minulosti vedl dopravní policii ve středních Čechách.

Viktor Paggio (28 let), VV, Jihočeský krajViktor Paggio, živnostník, 28 let
Jediný poslanec VV za Jihočeský kraj. Podniká v internetové reklamě, navrhoval webové stránky Věcí veřejných. Nyní pracuje na vládním programu pro podnikání, ekonomiku a dopravu.

Jana Suchá (34 let), VV, Karlovarský krajJana Suchá, advokátka, 34 let
Advokátku z Ostrova nad Ohří posunuly do Parlamentu ČR z pátého místa kandidátky preferenční hlasy. Se zvolením do Sněmovny podle svých slov nepočítala, osobní úspěch ji zaskočil.

David Kádner (VV)David Kádner, velitel ostrahy, 33 let
Je vedoucím pracovníkem v bezpečnostní agentuře, řídí tým 24 lidí. Jako nezávislý se již angažuje v komunální politice, je zastupitelem obce Nová Ves v Krušných horách.

Milan Šťovíček (VV)Milan Šťovíček, ředitel SOŠ, 52 let
Bývalý starosta Litvínova. Loni odešel z ODS, když po sporech v místní buňce ovládla radnici jeho vnitrostranická opozice. Byl lídrem Věcí veřejných v Ústeckém kraji.

Petr Skokan (VV)Petr Skokan, manažer, 47 let
Dlouholetý člen ODS a bývalý hejtman Libereckého kraje. Je zastupitelem v České Lípě. K Věcem veřejným přestoupil loni, nemohl se prý již ztotožnit s vnitřním směřováním ODS.

Jiří Štětina (VV)Jiří Štětina, primář, 68 let
Na kandidátku Věcí veřejných se dostal jako člen SNK ED. Pracuje jako primář ARO v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem. Působil také jaké šéf záchranky v Hradci Králové.

Štěpánka Fraňková (44 let), VV, Pardubický krajŠtěpánka Fraňková, náměstkyně primátora, 44 let
V Pardubicích je náměstkyní primátora. Na starosti má třeba zdravotnictví. Do roku 2007 byla chirurgem v pardubické nemocnici. Do strany přešla od Evropských demokratů.

Josef Novotný (VV)Josef Novotný, energetik, 58 let
Bývalý senátor a starosta Bystřice pod Pernštejnem, který před dvěma lety oznámil, že se ho pokoušeli uplatit při volbě prezidenta. K véčkařům se dostal ze SNK ED.

Josef Dobeš (VV)Josef Dobeš, psycholog, 46 let
Působil jako psycholog ve věznici na Pankráci a od roku 2006 je zastupitelem v Praze 1. Také seděl v představenstvu společnosti ABL spolustraníka Víta Bárty.

Otto Chaloupka (VV)Otto Chaloupka, podnikatel, 49 let
Studoval VUT v Brně, ale studia nedokončil, protože v roce 1985 emigroval. Vrátil se po revoluci, pak na pár let odjel do USA. Nyní je v Hodoníně společníkem v autoopravárenské firmě.

Lenka Andrýsová (25 let), VV, Olomoucký krajLenka Andrýsová, konzultantka, 25 let
Místopředsedkyně strany. Vystudovala mezinárodní politiku a diplomacii na VŠE v Praze. Spolupracovala s Českým rozhlasem. Loni za VV kandidovala do Evropského parlamentu.

Dagmar Navrátilová (43 let), VV, Olomoucký krajDagmar Navrátilová, překladatelka, 43 let
Bývalá učitelka na olomouckém gymnáziu vystudovala český jazyk a němčinu. Nyní pracuje jako tlumočnice a překladatelka. Předsedkyně klubu Olomoucké Věci veřejné.

Martin Vacek (VV)Martin Vacek, psychoterapeut, 38 let
Bývalý člen ODS. Měl hodně vnitrostranických odpůrců. Ti mu vyčítali, že údajně neoprávněně užíval titul Mgr. a pokusil se pomocí svých přátel ovládnout oblastní sdružení strany.

Jiří Rusnok (26 let), VV, Moravskoslezský krajJiří Rusnok, ekonom, 26 let
Zaměstnanec personální agentury, žije v Třinci. Vystudoval Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity. Členem Věcí veřejných je od prosince 2009.

Jana  Drastichová (33 let), VV, Moravskoslezský krajJana Drastichová, učitelka, 33 let
Učitelka v základní škole bydlí v Orlové. Vystudovala Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity. Jako politička by se chtěla věnovat školství. Je vdaná a má dvě děti.

Krystýna Kočí (25 let), VV, Moravskoslezský krajKristýna Kočí, konzultantka, 25 let
Kometa české politické scény. V pětadvaceti letech se stala jednou z klíčových postav Věcí veřejných. Je hlavní autorkou programu strany a s Johnem a Bártou vyjednává program nové vlády. Kandidovala na severní Moravě. V současné době dokončuje magisterské studium politologie na Filozofické fakultě Karlovy univerzity.

Jaroslav Škárka, Věci veřejnéJaroslav Škárka, živnostník, 39 let
Výkonný místopředseda VV, který se k nim dostal přes práci pro časopis Pražan (jeden z titulů, které VV vydávají). Do roku 2009 byl předsedou strany, pak své místo přenechal Johnovi. Chce se věnovat vnitřní bezpečnosti a problematice nepřizpůsobivých lidí. Na jaře "zaujal" ostrými výroky na adresu ukrajinských dělníků.

Karolína Peake (34 let), VV, PrahaKarolina Peake, právnička, 34 let
Jedna z těch, kteří do Věcí veřejných vstoupili s ideály, jak zlepšit život obyvatel Prahy 1. Je zakladatelkou mateřského centra. Bojovala za budování nových dětských hřišť v Praze 1. Ve stejném městském obvodu se díky své občanské aktivitě stala před čtyřmi roky zastupitelkou.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

O Hrad se utkají Zeman s Drahošem. Ten má podporu většiny ostatních kandidátů

Kandidát Jiří Drahoš se v pražském volebním štábu raduje z postupu do druhého...

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Dosavadní prezident dostal 38,56 procenta...

Na prezidenta se hnala polonahá žena. Zeman je Putinova děvka, křičela

V místnosti, kam přišel volit prezident Miloš Zeman, se vysvlékla žena, skočila...

V místnosti, kam přišel volit Miloš Zeman, se vysvlékla žena a rozeběhla se k prezidentovi. Na obnažené hrudi měla...Policie vyšetřuje několikanásobnou vraždu v chatě, kde žili rodiče a tři děti

Policie střeží vchod do zahrádkářské osady, kde se našli tři mrtví.

Policisté vyšetřují vraždu v chatové oblasti u Střížovic na Ústecku. „Na místě byly nalezeny tři oběti,“ uvedl...

Na okraji Prahy havaroval autobus. Tři lidé zemřeli, zraněných jsou desítky

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic (12. ledna 2018)

Tři lidé zemřeli při nehodě linkového autobusu a osobního auta u Horoměřic u Prahy, zraněných je přes čtyři desítky,...

Angličtina kandidátů se liší. Nejlepší byl Horáček, vypravěčem dne Hannig

Michal Horáček při debatě osmi prezidentských kandidátů na iDNES.cz. (9. ledna...

Na prezidentské kandidáty čekalo v úterní superdebatě iDNES.cz, MF DNES a Rádia Impuls malé překvapení. V polovině...

Další z rubriky

Do někdejší litvínovské polikliniky přijdou po opravě znovu lékaři

Dvě zchátralé prvorepublikové budovy v litvínovské Tylově ulici už kdysi...

Trojice podnikatelů se pustila do obnovy dvou památkově chráněných a od revoluce opuštěných budov bývalé polikliniky v...

Babiš požádá o vydání ke stíhání. Děláte ze mě lidskou zrůdu, řekl

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Premiér Andrej Babiš (ANO) i předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek požádají o vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí...

Policie zkoumá stamilionovou reklamu firem Agrofertu na Čapím hnízdě

Farma Čapí hnízdo Andreje Babiše u Olbramovic na Benešovsku

Společnosti z holdingu Agrofert si v letech 2009 až 2013 na Čapím hnízdě objednaly reklamu za 300 milionů korun. Jenom...

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz