Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Syna s matkou soudí za dvojnásobnou vraždu, těla obětí policie nenašla

  10:11aktualizováno  14:18
Vražda manželského páru, jejichž těla se ani po bezmála dvou letech nenašla, se dostala před olomoucký krajský soud. Na lavici obžalovaných usedl syn zavražděného Pavel Nárožný a také jeho matka Hana Nárožná, která je zároveň bývalou manželkou zmizelého.

Matka se synem, Hana a Pavel Nárožní, stojí před olomouckým krajským soudem kvůli obvinění z dvojnásobné vraždy. Těla obětí se dosud nepodařilo najít. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Oba podle obžaloby zabíjeli v roce 2009, kdy večer ze sedmého na osmého listopadu vtrhli v Přerově do rodinného domu. Oběma zavražděným dosud neznámým předmětem způsobili velmi silně krvácející zranění, jimž napadený pár na místě podlehl.

Těla obou mrtvých, kteří při útoku ztratili velké množství krve, pak naložili do felicie mrtvého a odvezli na doposud neznámé místo. "Prohledali jsme poměrně velké množství lokalit, lesní porosty či vodní plochy, ale doposud jsme bohužel nebyli úspěšní,“ popsal již dříve průběh vyšetřování šéf krajských kriminalistů Libor Šamšula. Pachatelé se navíc snažili krvavé stopy v autě i domě odstranit, podařilo se jim to ovšem jen částečně.

Matka se synem trvají na své nevině. "Ta věc je až absurdní. Trváme na tom, že jsme nevinní," uvedl před Krajským soudem v Olomouci šestatřicetiletý Nárožný, který však odmítl dále vypovídat. "Není totiž k čemu," uzavřel muž, jenž podle žalobce se svou matkou zabil svého otce a jeho tehdejší manželku.

Okomentoval až čtení protokolu z jeho výpovědi na policii. "V obžalobě je spousta zajímavých věcí, které se nezakládají na pravdě. Nemáme s tím absolutně nic společného. Všichni navíc pomíjejí, že se v autě, a také na věcech v domě zavražděných, našlo DNA dalších zhruba tří lidí," řekl.

Na soudcovy otázky odpovídal velmi sebevědomě. "Mně se všechno jeví tak, že proběhl konflikt mezi otcem a jeho tehdejší manželkou. Jeho krev je po celém domě, zatímco její krev jen přímo na místě činu. Stejně tak v kufru auta. I tam je především její krev. Nikdo se také nezabýval tím, zda by se do zavazadlového prostoru toho vozu vůbec dvě lidská těla vešla," podotkl Nárožný.

Soud bude trvat ještě minimálně tři dny

Matka obžalovaného, která se podle státní zástupkyně na vraždě také podílela, u soudu vypovídala. Trvala na tom, že pachové stopy, jež se v domě a autě zavražděných našly, nemohou být její. Nastudovala si k této problematice odbornou literaturu a snažila se vše zpochybnit.

"Je to jediný důkaz proti nám, ale já v tom domě byla naposledy v létě toho roku," přiblížila pětašedesátiletá Nárožná, která při své výpovědi mluvila stále hlasitěji a rychleji. Zmínila také těžké spory o majetek po rozvodu. Syn měl podle ní navíc mít po incidentu s jejím bývalým manželem zlomenou ruku.

"Mohu potvrdit, že syn byl v tu noc, kdy se to snad mělo stát, u mne. Mám velmi lehké spaní a on má ložnici vedle mé. Kdyby odešel, věděla bych o tom," popsala Nárožná. "Poté jsem šla na oslavu, ale zastavila se u nás sousedka, která by mohla potvrdit, že doma byl," dodala.

Soudce Vladimír Hendrych však posléze argumentoval tím, že policie po prohlídce domu obžalovaných přišla s dalšími důkazy. Byla to především taška, na níž byly krvavé stopy a také DNA obžalovaných.

Klíče zavražděných nám nastrčila policie, naznačila obžalovaná

Hendrycha tak zajímalo, komu toto zavazadlo přesně patřilo. "Na to vám přesně nemohu odpovědět, nemám přehled ani o vlastních taškách," odpověděla viditelně znervóznělá Nárožná.

V jejím domě navíc policisté našli také klíče od pracoviště zavražděné, v kapse bundy obžalovaného syna zase zajistili klíče od felicie, v níž měli pachatelé těla zavražděných odvézt. Také na bundě našli vyšetřovatelé krvavé stopy. "Po tom, co jsem se při vyšetřování našeho případu setkala s mařením důkazů, mě to nepřekvapuje," reagovala Nárožná.

K soudu se prozatím nedostavila celá řada svědků, především lidí z řad příbuzných zavražděného. Soudce si naplánoval, že se případu bude věnovat ještě následující tři dny. "Výslechům obžalovaných bude patřit ještě úterý, poté jsou na řadě svědci a znalci," uvedl Vladimír Hendrych.

Matce se synem hrozí v případě prokázání viny dvanáct až patnáct let vězení, souzeni jsou ještě podle starého trestního zákoníku. Ve hře je podle Františka Stratila, který obhajuje Nárožného, dokonce výjimečný trest.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muž napadl exmanželku ve vaně. Nutil ji, aby mu řekla, s kým chodí

(Ilustrační snímek)

Peklo zažívá po rozvodu žena z Karlovarska, která musí bydlet ve společném bytě s bývalým manželem. Ten ji...

Lupič vtrhl na radnici, ze stolu šokované úřednice vzal peníze a utekl

policejní auto

Desetitisíce korun ukradl neznámý pachatel v budově Městského úřadu v Orlové. Do pokladny radnice se dostal násilím, ze...

Případ gurua Járy se vrací na začátek, soudkyně vyloučila veřejnost

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára při rozhovoru se svými žačkami v detenčním...

Poté, co původní tresty zrušil odvolací soud, řeší krajský soud ve Zlíně znovu případ Jaroslava Dobeše alias gurua...

Najdete na iDNES.cz