Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Symantec kupuje od L-3 Network Security řešení pro hodnocení zranitelnosti

  16:51aktualizováno  16:51
Cupertino, 15. února 2000 - Symantec a L-3 Communications Network Security Systems - pobočka většinově vlastněná společností L-3 Communications Corporation - dnes oznámily podepsání finální smlouvy, kterou Symantec za jednorázově hotově zaplacenou částku 20 milionů US$ nakupuje jejich řešení pro hodnocení bezpečnostních rizik a jejich konzultační aktivity v oblasti bezpečnosti, jakož i zaměstnance společnosti L-3 Network Security. Díky této smlouvě, získá společnost Symantec dva přední softwarové produkty pro hodnocení a řízení bezpečnosti, které jsou používány některými z největších světových organizací, jakož i jedním z nejzkušenějších týmů bezpečnostních konzultantů a inženýrů v celém odvětví.

"Spolu s tím, jak hackeři a autoři virů stále více kombinují typy útoků, rozpoutali válku na počítačích po celém světě a zákazníci z velkých společností a organizací hledají u svých bezpečnostních partnerů ucelenější bezpečnostní služby," řekl John W. Thompson, předseda správní rady, prezident a výkonný ředitel společnosti Symantec. " Díky koupi společnosti L-3 Network Security, přidá Symantec produkty Expert a Retriever ke svým nejlepším vyvinutým řešením, rozšiřujíce tak svoji bezpečnostní nabídku, aby pokryl široký rozsah bezpečnostních potřeb zákazníků včetně antivirové ochrany, kontroly obsahu informací vyměňovaných na Internetu, filtrování elektronické pošty, analýzy rizik, vyhodnocování zranitelnosti a návrhu bezpečnostní politiky.
"Jednou z klíčových strategií firmy L-3 je zvolit správné aplikace svých technologií elektronické obrany, vyvinout z nich komerční produkty a pak vstoupit do partnerství nebo je prodat společnostem, jež mají osvědčenou marketingovou infrastrukturu. Řešení L-3 Network Security pro hodnocení zranitelnosti a také její konzultační služby v tomto oboru přirozeně zapadají do současné bezpečnostní nabídky společnosti Symantec. Jako světový lídr na trhu s bezpečnostními produkty pro Internet a pro antivirovou ochranu má Symantec obchodní zkušenosti, dosah mezi zákazníky z velkých společností a organizací i rozvinutou základnu zákazníků mezi velkými korporacemi, aby mohl výrazně rozšířit naše podnikání," řekl Frank C. Lanza, předseda správní rady a výkonný ředitel L-3 Communications.

"Bezpečnostní řešení L-3 Network Security byla dobře přijata zákazníky ve vojenství i v  komerčním světě. Spolu s tím, jak jsou obchodní činnosti stále více celosvětově realizovány přes Internet, roste významně i potenciální trh pro tato řešení. Věříme, že Symantec je v nejlepším pozici, aby pomohl zákazníkům z velkých společností a organizací ochránit  jejich podnikání, jakmile své sítě otevřou pro elektronickou komerci."
Řešení pro hodnocení zranitelnosti

Produkty Retriever ™ a Expert ™ poskytují zákazníkům základnu pro rychlý a efektivní návrh, implementaci a řízení pravidel  bezpečnosti sítě, aby tak dále zvýšili ochranu informačního obsahu svých společností.

Ve svém komplexu tato řešení určují, monitorují a vynucují prosazování precizovaných úrovní a praktických postupů bezpečnosti.

Retriever™ poskytuje proaktivní řízení bezpečnosti sítě, které automaticky rozpoznává a mapuje síťové komponenty, diskrétně identifikuje bezpečnostní slabiny, doporučuje vhodné zabezpečení a bezpečnostní politiku a provádí nastavitelné audity sítě. Na rozdíl od ostatních nástrojů bezpečnosti pomáhá Retriever vytvořit výchozí základnu pro implementaci bezpečnostních politik které byly nejlépe ověřeny praxí a které lze snadno monitorovat a vynucovat bez omezení výkonu sítě.

Expert™ je jedno z prvních řešení v oboru pro ucelenou analýzu rizik sítě, které dokáže měřit a spravovat síťová data a provádět smysluplnou analýzu dopadu narušení bezpečnosti sítě na podnik. Expert identifikuje aktiva a rozhodující obchodní funkce společnosti, které jsou ve nejvíce ohroženy bezpečnostními riziky, hodnotí potenciální dopad jejich výpadku na podnikání a finanční ztráty spojené s případem napadení sítě nebo jejího zhroucení.

L-3 Communications bude nadále sloužit komerčnímu trhu s informační bezpečností, a to s mnoha důležitými produkty, včetně Integrovaného systému pro správu klíčů (Integrated Key Management System™ - IKMS™) a také produktu Privatel™. IKMS™ je novátorským bezpečnostním produktem, který poskytuje bankám, společnostem a elektronickým obchodům automatickou správu klíčů pro jejich kryptografická aktiva. Privatel™ je osobním zařízením pro bezpečnost hlasové komunikace po telefonu, který uživatelům umožňuje mluvit bezpečně a se silným šifrováním i čistou kvalitou hlasu z jakéhokoliv telefonu ve světě.

Dokončení transakce
Dokončení transakce závisí na ukončení čekací doby u ministerstva spravedlnosti podle Hart Scott Rodinova antitrustového dodatku a na splnění obvyklých podmínek platných při uzavírání smluv.

O společnosti Symantec

Symantec je světovým lídrem v oblasti technologie pro bezpečnost na Internetu, který poskytuje široký rozsah bezpečnostních řešení od jednotlivců až po společnosti. Společnost Symantec je také vedoucím výrobcem antivirové ochrany, kontroly obsahu Internetu, filtrování elektronické pošty a technologií pro detekování kódů, které jsou určeny velkým zákazníkům. Symantec, sídlící v Cupertino - Kalifornie, má celosvětovou působnost ve více než 24 zemích.

O společnosti L-3 Network Security

L-3 Network Security (www.L-3security.com) poskytuje komplexní bezpečnostní řešení zákazníkům z velkých společností a organizací. Bezpečnostní konzultanti společnosti pomáhají klientům při hodnocení, plánování a návrhu bezpečnosti, zatímco softwarové produkty této společnosti umožňují zákazníkům proaktivně hodnotit, spravovat a monitorovat úrovně zranitelnosti sítě a jejich shodu s přijatou bezpečnostní politikou. Navíc má tato společnost síť autorizovaných prodejců a integrátorů, kteří mohou zákazníkům pomáhat se školením produktů, jejich instalací a podporou. Vedení společnosti sídlí v Denveru - Colorado a společnost má pobočky v San Antoniu, Washingtonu D.C. a Londýně. L-3 Network je přibližně ze 70% vlastněnou pobočkou společnosti L-3 Communications.
O společnosti L-3 Communications

Společnost L-3 Communications, jejíž ústředí sídlí v New Yorku, je předním prodejcem a dodavatelem systémů a produktů pro bezpečnost komunikací, leteckých a námořních produktů, školicích produktů, mikrovlnných komponent a telemetrie, vesmírných a bezdrátových produktů. Její zákazníci zahrnují Ministerstvo obrany USA, vybrané zpravodajské agentury vlády Spojených států, hlavní dodavatele vesmírného programu a komerční telekomunikační a celulární zákazníky.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Zeman, nebo Drahoš? Vyberte si prezidenta ve volbách nanečisto

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Zbývá jen několik dní, než se opět otevřou volební místnosti. Redakce iDNES.cz připravila volby nanečisto, ve kterých...Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

ANALÝZA: Drahoš drží trumfy v souboji se Zemanem, Babiš si toho všiml

Jiří Drahoš postoupil do druhého kola prezidentských voleb. V nich se utká se...

Náskok 615 946 hlasů, který měl prezident Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby před Jiřím Drahošem, je optický...

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

Další z rubriky

Útok na hotel v Kábulu nepřežilo osmnáct lidí, včetně čtrnácti cizinců

Muž se snaží utéct z balkonu kábulského hotelu Intercontinental během útoku tří...

Při nočním útoku na hotel v Kábulu zemřelo osmnáct civilistů, z toho čtrnáct cizinců. Národnost cizinců afghánské...

Schulz nechce strop pro příjem běženců, varoval před pravicovou vlnou

Martin Schulz během projevu na sjezdu německé SPD (21. ledna 2018)

Pokud bude SPD ve vládě, nebude mít Německo žádnou horní hranici pro příjem uprchlíků, uvedl předseda strany Martin...

OBRAZEM: Američanky demonstrovaly za práva žen, hlavním terčem byl Trump

Tisíce lidí se v sobotu  po celých Spojených státech účastnilo druhého pochodu...

Desetitisíce lidí se v sobotu po celých Spojených státech účastnily pochodu za práva žen, který byl uspořádán v rámci...

Najdete na iDNES.cz