Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


BOJ O KÁBUL, PÁD LETADLA V NEW YORKU
07:05
Vojáci afghánské opozice vstoupili podle svědků do metropole Kábulu. - více
PONDĚLÍ 12. LISTOPADU
23:46
Afghánské vládní hnutí Taliban se hroutí, ale ještě není poraženo a boj proti mezinárodnímu terorismu není ani zdaleka u konce. Při galavečeři na londýnské radnici to prohlásil britský premiér Tony Blair.
22:19
Prezident George Bush vyjádřil soustrast obětem pádu Airbusu A300 v New Yorku a jejich pozůstalým. Před novináře s ním přišel i bývalý prezident JAR Nelson Mandela, který podpořil boj USA a spojenců proti terorismu.
 
21:51
Záchranáři zatím z trosek airbusu, který se zřítil v New Yorku, vyprostili 161 těl. Šest lidí z obytné čtvrti Queens, kam letadlo dopadlo, je stále pohřešováno, řekl starosta Giuliani. - Pád airbusu niko nepřežil
21:40
Americký prezident George W. Bush učiní ve 22 hodin SEČ prohlášení k havárii Airbusu A300. Šéf Bílého domu vyjádří podporu rodinám obětí katastrofy. iDNES bude o projevu informovat.
21:34
Komerční letecké dopravě bude trvat 28 až 42 měsíců, než se vzpamatuje z následků teroristických útoků ve Spojených státech, řekl dnes výkonný ředitel společnosti Boeing Phil Condit.
21:30
Britští vojáci operující na území Afghánistánu hrají podle ministra obrany Geoffa Hoona velmi důležitou úlohu v rychlém postupu opozičních sil protitalibanského Severního společenství. Zajišťují souhru mezi bombardováním a operacemi pozemních sil, upřesnil ministr.
21:16
Vůdce opozičních jednotek Abdolkarim Barahaj hlásí, že jeho jednotky dobyly strategické město Zarandž u hranic s Íránem. Taliban vzdoroval asi půl hodiny, pak jeho bojovníci utekli, řekl Barahaj. - více
21:10
V souvislosti s katastrofou amerického letadla v New Yorku byla na všech moskevských letištích učiněna dodatečná bezpečnostní opatření. Zpřísnila se především kontrola připravenosti strojů k letu, zvýšil se dohled nad cestujícími a zavazadla jsou podrobována důkladné prohlídce.
20:48
Na letištích v New Yorku, která byla po havárii dopravního letadla Airbus A300 uzavřena, byl před 20. hodinou SEČ obnoven letecký provoz. Uzavřené zatím zůstává pouze letiště J. F. Kennedyho.
20:09
Čtyři němečtí humanitární pracovníci, které Taliban zadržuje kvůli údajnému šíření křesťanství, poslali minulý týden dopisy svým příbuzným. Podle německého ministra zahraničí jsou podle dopisů v pořádku.
20:00
Výtěžek z aukce vzácných bílých lanýžů, tolik vyhledávaných gurmány, putuje z italské Alby do Spojených států rodinám pozůstalých po hasičích, kteří zahynuli 11. září při teroristických útocích na Světové obchodní středisko. Prodej vzácných hub vynesl 52.367 dolarů.
19:54
České aerolinie (ČSA) získaly povolení pro přistání svého letu do New Yorku na letišti Newark. ČSA zprvu uvažovaly o odklonu letu do kanadského Montrealu kvůli uzavření letišť v New Yorku.
19:47
Newyorský starosta Guliani řekl, že pád airbusu zničil čtyři domy, další čtyři poškodil vážně a více než 12 lehce. - více
19:45
Podle vyšetřovatelů všechny dosavadní informace ukazují, že zřícení airbusu na newyorský Queens byla nehoda.
19:43
Vyšetřovatelé našli na místě zřícení Airbusu A-300 jednu ze dvou černých skříněk. Pošlou ji na expertizu do Washingtonu.
19:38
Starosta New Yorku Giuliani oznámil, že podle jeho zpráv havárii Airbusu A-300 s 255 lidmi na palubě nikdo nepřežil. Experti katastrofu šetří jako nehodu.
19:26
Irácký národní kongres, přední představitel irácké exilové opozice, tvrdí, že prezident Saddám Husajn je těsně zapojen do teroristických útoků z 11. září. Husajn navíc podle svých odpůrců dál neoprávněně drží ve svých věznicích 80 lidí zajatých během irácké okupace Kuvajtu. Opozice také tvrdí, že Saddámova vláda cvičila muslimské teroristy z oblasti celého Blízkého východu k útokům proti americkým cílům.
19:10
Francouzský premiér Lionel Jospin vyjádřil soustrast příbuzným obětí nehody letounu Airbus A300. Zároveň svolal mimořádnou schůzku ministrů.
19:07
American Airlines nemají podle svého šéfa Donalda Cartyho zatím "vůbec žádné údaje" o příčinách pádu Airbusu A300.
18:59
Podle představitelů letecké společnosti American Airlines prošel airbus, který se zřítil na New York, technickou kontrolou v říjnu. Stroj byl zkonsruován v roce 1988.
18:55
Český prezident Václav Havel poslal soustrastný telegram svému americkému kolegovi Georgovi Bushovi kvůli pádu dopravního letadla Airbus A-300.
 
18:28
Fleischer dodal, že američtí vyšetřovatelé jsou opatrní v určení příčiny neštěstí. Zatím vycházejí z toho, že šlo o nehodu, nikoli o teroristický útok. Vyjádřil očekávání, že uzavření newyorských letišť bude dočasné.
18:09
V Bílém domě začala mimořádná tisková konference o pádu Airbusu A300. Mluvčí Ari Fleischer řekl, že se dosud nepodařilo nalézt černou skříňku letadla. Komunikace mezi piloty a věží byla až do výbuchu normální, dodal.
17:57
Představitelé Talibanu popřeli, že by jednotky vládního hnutí opouštěly Kábul, u jehož bran stojí vojáci Severní aliance. Jsme rozhodnutí Kábul bránit, řekl vyslanec Talibanu Mulláh Abdul Salám Zaíf. - více
17:52
Ministr vnitra Stanislav Gross svolal na 21. hodinu mimořádnou schůzi Krizového štábu. Kromě Grosse se jí zúčastní ministři obrany a zahraničí Jaroslav Tvrdík a Jan Kavan, policejní prezident Jiří Kolář a ředitelé zpravodajských služeb.