Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svět nestojí o dva beznosé lidi, ale o jednoho takového a druhého makového

  0:01aktualizováno  0:01
Proč jsou hvězdy showbyznysu tak obdivované? Jak se taková hvězda vůbec na obloze objeví? Je to opravdu jen díky její neskonale silné záři, která nás ostatní uvrhuje do temného stínu? Co způsobuje, že většina mladých hvězdiček má svůj vlastní vzor právě v zářících, všemi uznávaných a celosvětově známých kometách?

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

Michael Jackson - This Is It | foto: Falcon

Má odpověď je na všechny předešlé otázky jednoduchá, dalo by se říci strohá: Nevím.

Během dětství jsem nejspíše ani nevěděla, co výraz "mít vzor" znamená. Dokonce si ani nevybavuji, že bych chtěla být jako Anička nebo jako Maruška Nováková. Vždy mi vtloukali do hlavy, abych byla sama sebou, což se mi snad dodnes daří.

Nyní, v dospívání, si začínám všímat svého celoživotního vzoru, který je mi cennější než jakákoliv slavná osobnost. Jsou to mí rodiče, díky kterým se dnes považuji za slušného a vychovaného člověka. Jednou bych chtěla být jako oni a také se stát pro někoho inspirující. Myslím, že pokud dítě ke svému rodiči nevzhlíží s obdivem, nevede to dobrým směrem.

Co se týče mého osobního vzoru ze světa celebrit, žádný jsem nikdy neměla a nemám. Popravdě řečeno, ani nevím, jak bych vůbec mohla mít. Mohu obdivovat jejich profesionální život – zda je někdo dobrý herec, zpěvák, tanečník. Ale jen kvůli jeho nadání nedokážu říct, že chci být jako on. To není logické.

 Co když jako osobnost je arogantní, sobecký, agresivní nebo nevzdělaný? To z televize i přes denní sledovanost ,,nevykoukám".

O Michaelu Jacksonovi, který se stal pro mnohé fanynky jedinou láskou života, nevím nic jiného než to, že byl výborným zpěvákem a z nosu mu zbyla pouhá chrupavčitá kost. Z bulvárních plátků se dovídám, že měl kdysi nějaké "techtle mechtle" s mladými chlapci.

Těmto neseriózním článkům opravdu nevěřím, ale rozhodně mi nepomáhají k uvěření čistoty duše této celosvětově známé hvězdy, jejíž uhasnutí bylo pro mnohé největším zásahem do života.

Opravdu potřebujete svoji superstar? Opravdu chcete někoho neustále napodobovat? Podle mého názoru svět nestojí o dva beznosé lidi, ale o jednoho takového a druhého makového. Vše pak bude pestřejší a originální, nepřekopírované.

Kateřina Seifertová,
Gymnázium
Jaroslava Heyrovského, Praha 5Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: Návštěva v cizině mě obohatí a ukáže, že chci žít doma

Soumrak se blíží, obyvatelé Rávalpindí mlsně okukují pochoutky, které nabízejí

V dnešní době, kdy si každý dělá opravdu co chce a jak chce, jsou představy o přizpůsobování přinejmenším naivní. U...

STUDENTI: „Bojovat za mír“ zní stejně absurdně jako „solit cukrem“

Filipínští vojáci mise UNDOF na Golanských výšinách

Hlavním cílem OSN je celosvětový klid zbraní. Aby ho bylo možné zajistit, posílá organizace do světa své mírové sbory....

STUDENTI: Lidé nikdy nebudou dobro a zlo vnímat stejně

Ilustrační snímek

Globální morálka? Že všichni lidé mají stejně nastavené hodnoty? Že všichni musíme vnímat dobro a zlo stejně? Na světě...

Najdete na iDNES.cz