Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


14:32

S koncem superdebaty skončilo i hlasování o sympatiích k jednotlivým politikům. Děkujeme, že jste se do hlasování zapojili.

14:30
Moderátoři

Moderátoři na závěr poděkovali všem účastníkům superdebaty. „Šťastnou ruku ve volbách,“ pronesli a debatu ukončili.

14:26
ODS

„Pokud lidé chtějí nižší daně, aby vzrostl jejich plat o 7 %, aby stát nepřijímal další úředníky, ale aby byl malý a efektivní, podpořit svobodné podnikaní, nechtějí šikanování podnikatelů, pokud si váží svobody, a nechtějí, aby jim stát zasahoval do životů, ať volí ODS. Pokud chtějí pravicovou stranu, ať ho nedávají takové, která nemá šanci se do Sněmovny dostat,“ řekl Jan Skopeček.

14:27
Zelení

„Jedině Zelení jsou stranou, která je proevropská. Chceme zůstat součástí jádra Evropské unie, protože to je společenství, do kterého bytostně patříme. Přináší nám mír a blahobyt. Nechceme zapomínat, že u nás je krásně a nesmíme si nechat naši zemi vytěžit a zastavět,“ apeloval na voliče Matěj Stropnický. 

14:25
STAN

„V těchto volbách mají lidé možnost volit populisty, demagogy, extrémisty nebo dát hlas stranám, které se neosvědčily. Je tu specifická volba - STAN, který přináší lidi, kteří se osvědčili. STAN je tou správnou volbou,“ vyzýval Jan Farský.

14:24
Svobodní

„Kdo chce, aby názor, který reprezentujeme, byl zastoupen ve Sněmovně, pak vás prosím o hlas,“ uvedl Petr Mach.

14:23
KSČM

„Jádrem je sociální spravedlnost. Není to prázdné slovo, jedná se o jasnou alternativu, která směřuje k změně a ne k iluzím změny. Ekonomika má sloužit člověku a ne profitu některých lidí,“ hlásá Jiří Dolejš.

14:22
Piráti

„V Česku existujeme osm let. Ukázali jsme, že jsme transparentní, nemáme korupční kauzy. Chceme, aby se zde lidem lépe žilo, aby stát začal být digitální, aby lidé nebyli šikanováni, a aby byla zachována svoboda. Všichni nekradou,“ prohlásil Ivan Bartoš.

14:21
TOP 09

„Naši vizí je moderní stát, který je službou než-li šikanou, tak jak to dělala tato vláda. Prokázali jsme, že máme odpovědný přístup k veřejným financím, chceme spíš investovat, než rozhazovat veřejné finance. Z našich zásad neuhneme,“ vzkázal voličům Marek Ženíšek.

14:20

Kandidáti nyní dostali 30 vteřin na to, aby svým voličům poslali vzkaz.

14:14
KDU-ČSL

Podle Mariana Jurečky je potřeba, aby se v Česku rodili děti, jinak není udržitelný systém penzijního systému.

14:12
Zelení

Matěj Stropnický uvedl, že Zelení jsou jediná strana, která přináší relevantní řešení pro důchodce. „Chceme navrhnout zpětné hypotéky, možnost odprodávat byty státu, senioři v nich budou moct dožít. Byl by to dobrovolný systém, pobírali by tvale rentu až do smrti.“

14:11
ODS

„Stávající penze jsou nízké, je potřeba je zvýšit. Volám po tom, aby se všechny strany pokusily dohodnout na kompromisu, co se týče penzijní reformy,“ prohlásil Jan Skopeček.

14:10
ANO

Andrej Babiš navrhuje navýšit základní výměru důchodu. Každý by měl dostat 448 korun měsíčně.

14:09
STAN

Jan Farský zastává názor, že výše penze musí zajistit důstojný život. „Musíme si přiznat, že průběžný systém nebude za 20 let fungovat, současní čtyřicátníci by měli myslet na to, jak budou v důchodu a začít spořit.“

14:08
Realisté

„Důchodci potřebují pomoc, potřebujeme většinovou shodu. A než jí dosáhneme, je potřeba valorizovat, posílit roli rodiny samotné, a usnadnit, aby se ti, kteří vydělávají, dokázali postarat o starší generaci,“ míní Petr Robejšek.

  • Marek Ženíšek hovoří při volební superdebatě iDNES.cz a MF DNES v pražském...
  • Petr Robejšek hovoří při volební superdebatě iDNES.cz a MF DNES v pražském...
14:07
Svobodní

Podle Petra Macha by měl stát penze valorizovat, aby důchodci nebyli rukojmím politiků, kteří zvedají důchod před volbami.

14:07
KSČM

„Důchodci potřebují pomoc, průměr je dnes přes 11 tisíc a to málokterý důchodce má. Valorizace je nutná. Zaměřme se na lidi, kteří mají podprůměrné důchody. Základní ohrožení jsou nápady kolegů, kteří by chtěli snížit odvody na penzijním pjoištění,“ myslí si Jiří Dolejš.