Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

STUDENTI: Díky jazyku se sblížíte se světem

  6:24aktualizováno  6:24
Většina mladých lidí v dnešní době sní o studiu, či dokonce o práci v zahraničí. Zahraniční poměry jsou příznivější především pro práci. Člověk tam dostává víc peněz a většinou tam bývají i lepší pracovní podmínky.

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

Při studiu v zahraničí se člověk postaví na vlastní nohy, nabere do života hodně zkušeností a určitě získá spoustu zážitků. (Ilustrační snímek)

Při studiu v zahraničí se člověk postaví na vlastní nohy, nabere do života hodně zkušeností a určitě získá spoustu zážitků. (Ilustrační snímek) | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Asi není lehké opustit své přátele a rodinu a odejít, ale na druhou stranu je to jen na čas a člověk získá velmi důležité životní zkušenosti a většinou se také "osamostatní". Hlavně si ale vylepší svoji znalost cizího jazyka.

Když jsme si dříve vybírali na základní škole jazyk pro další studium, většina z nás si vybrala angličtinu, ačkoliv nám naše babičky radily němčinu. "Německo je blíž," tvrdily. Nyní jsme za anglický jazyk většinou rádi. Ne nadarmo se angličtina označuje za světový jazyk.

Studenti píší noviny

Studenti píší o studiu, práci i životě v zahraničí. Vědí, že pokud chtějí vystudovat vysokou školu a získat lepší uplatnění, znalost alespoň jedné cizí řeči je téměř nutností. Uvažují rovněž o tom, jak máme přistupovat k cizincům.

Jak se stále více a více rozšiřuje záběr výpočetní techniky, stále častěji se s angličtinou setkáváme. Angličtina je všude, a kdo ji dnes nezná, jako by nežil. Nejdříve ve školách, poté v zaměstnání, každý se s ní určitě setkal. Kdo chce pracovat pro "lepší firmu", tak znalost cizího jazyka je pro něj základní podmínkou.

V Evropské unii je dokonce zavedeno, že jako občan jedné ze zemí EU máte právo v jiné členské zemi studovat za stejných podmínek jako její občan. Určitě toho využilo hodně mladých lidí, pro jejichž vzdělání je to bezpochyby velké plus. Od EU je to skvělý krok ke vzájemnému sblížení jednotlivých zemí a dává to prostor k seberealizaci studentů a určitě je i jejich studium zajímavější a do života jim dá o hodně více než klasické studium v Česku.

Cizí jazyk je pro život a naše uplatnění velmi důležitý, proto bychom jeho studium neměli brát na lehkou váhu. Jak se říká – kolik znáš jazyků, tolikrát jsi člověkem.

Dá se říci, že při studiu v zahraničí se člověk postaví na vlastní nohy, nabere do života hodně zkušeností a určitě získá spoustu zážitků. A pokud se mu to bude líbit, není problém si tam najít později i práci, alespoň dočasnou, když jde člověk ještě mladý a potřebuje se seberealizovat a vydělat hodně peněz.

A co si budeme nalhávat, po světě chodí hodně lidí, kteří šli jen tak pracovat na čas za hranice a nakonec tam ke skvělé práci našli něco, co je v našem životě nejdůležitější – lásku.

Petr Khul - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií, Brno
Autor článku dostane knihuHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: Návštěva v cizině mě obohatí a ukáže, že chci žít doma

Soumrak se blíží, obyvatelé Rávalpindí mlsně okukují pochoutky, které nabízejí

V dnešní době, kdy si každý dělá opravdu co chce a jak chce, jsou představy o přizpůsobování přinejmenším naivní. U...

STUDENTI: Prapor morálky tančí valčík na rozloučenou

(ilustrační snímek)

Kdysi, když už byli lidé znechuceni stavem světa, šli a napsali dlouhé knihy o společnosti, která byla ztělesněním...

STUDENTI: „Bojovat za mír“ zní stejně absurdně jako „solit cukrem“

Filipínští vojáci mise UNDOF na Golanských výšinách

Hlavním cílem OSN je celosvětový klid zbraní. Aby ho bylo možné zajistit, posílá organizace do světa své mírové sbory....

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz