Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stát stárne, politici senilní. A peníze na důchody mizí neznámo kde

  0:01aktualizováno  0:01
Vzpomeňme si, kolikrát jsme viděli na ulici hromadu výrostků, jak ukazují na stařenku o holích a smějí se jí? Pokud to s naším státem půjde takhle dál, další generace bude mít mnohem "lepší" důvody důchodcům se smát. Ti totiž nebudou mít peníze na to, aby nějak lépe přežili měsíc. Zatímco děti? Ty si mají kde "hrát".

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Dan Materna, MAFRA

Jak jsme se dostali k takovému stavu? Politici zaspali? Uplynula léta, kdy zahřívali křesla jen tak pro nic, ovšem za hodně peněz, a najednou přišlo kruté zjištění - stát stárne! Přibývá důchodců.

Hurá, přiblížili jsme se Německu! No, není to skvělá zpráva? Teď nám určitě Evropská unie přidá dotací! Co s nimi uděláme? S ďábelským smíchem je "ztratíme" tam, kde nepůjdou dohledat! Politici jsou nebezpečná rasa lidí. Ohrožují životy, a pokud jsou chovaní v zajetí, rychle dokážou majitele otrávit.

A tak se stává, že opuštěný politik někde na ulici vymyslí, kam s nadbytečnými penězi. Ostatní jsou rádi, že to někdo vymyslel za ně, a tak všechno schválí - samozřejmě po tři čtvrtě roku odkladů, hádek a po třikrát "polorozpuštěném" parlamentu.

A tak se jednou stalo, že jeden opuštěný politik takhle řekl, že se ztratily penízky a oni teď, chudáci, musí hledat řešení "důchodové otázky".
Neboli bohužel opět musí začít pracovat. Tímto samozřejmě zvedl vlnu lítosti. Ale taky tsunami strachu. Neboť pracující politik rovná se zkáza fungující společnosti. Po již zmíněném tři čtvrtě roce - plus minus rok a tři pětiny - politici rozhodli a většina občanů zaplakala.

Nebudu rozpitvávat tu teorii o tom, že by si každý člověk měl už nejlépe od kolébky šetřit peníze, aby si ve stáří mohl koupit chleba. Ovšem zajímá mě, kde podle politiků vezme průměrný pracující člověk s životním minimem peníze na vedení spořicího účtu - natož na nějaké spoření samotné?

Ta rádoby výplata nestačí pořádně na to, aby vyšel. Moment, něco mě napadá. Jaký je plat průměrného politika? Že nikdo vlastně neví? Zvláštní...

Proč je jim situace průměrného pracujícího člověka tak jedno, že dokážou vymyslet něco takového? Protože každý člověk je ve své podstatě sobec. Ale politici jsou v klidu. Nedávno jsem se dívala na televizní noviny. Jistý pan politik tam bral nehorázné sumy za možná osm vysokých postů v nejrůznějších zastupitelstvech a ještě si stihl udělat doktorát. Zajímavé...

Kde končí peníze, které by podle mě (s malou nadsázkou) mohly pokrýt důchody?

Dominika Miarková,
Gymnázium a SOŠ Cihelní, Frýdek-MístekHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: Prapor morálky tančí valčík na rozloučenou

(ilustrační snímek)

Kdysi, když už byli lidé znechuceni stavem světa, šli a napsali dlouhé knihy o společnosti, která byla ztělesněním...

STUDENTI: Návštěva v cizině mě obohatí a ukáže, že chci žít doma

Soumrak se blíží, obyvatelé Rávalpindí mlsně okukují pochoutky, které nabízejí

V dnešní době, kdy si každý dělá opravdu co chce a jak chce, jsou představy o přizpůsobování přinejmenším naivní. U...

STUDENTI: OSN vznikla podle vítězů 2. světové války. To ji brzdí

Logo OSN

Hlavním úkolem organizace je udržování míru ve světě a právě k tomuto cíli slouží mírové mise OSN. Za posledních 50 let...

Najdete na iDNES.cz