Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Studenti budou číst noviny, mohou do nich sami psát

  12:43aktualizováno  12:43
Tisíce studentů z téměř čtyř set středních škol poslalo do redakce MF DNES články se svým názorem na výuku sexuální výchovy. Je to první téma podzimní části tradičního projektu Studenti čtou a píší noviny.

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Potrvá šest týdnů, vždy po dvou týdnech se změní téma studentských příspěvků. Ty budou v MF DNES vycházet každý všední den na této celostátní stránce, další texty budou denně zveřejňovat regionální přílohy.

Studenti zároveň dostanou každé ráno zdarma deník MF DNES, který mohou se svými učiteli využívat při výuce. Projekt má studentům přiblížit tištěná média a možnost v nich svobodně diskutovat.

SEXUÁLNÍ VÝCHOVA

Má se na základních či středních školách vyučovat sexuální výchova, nebo je to úkol výhradně pro rodiče? Kdo, kdy a jak by měl s dětmi mluvit o sexu? Jak vypadala sexuální výchova na vaší škole a co jste si z ní odnesli?

Ke zveřejnění jsou vybírány především články přinášející neotřelé myšlenky, jež mohou obohatit společenskou diskusi o zadaném tématu. Přednost dostanou texty, které budou navíc dobře napsané.

Všichni studenti, kteří se do projektu zapojili, najdou svůj článek v archivu na internetové adrese www.idnes.cz/studenti. Některé z příspěvků zveřejněných v novinách se objeví také na blogu na adrese studenti.blog.idnes.cz. Blog je určen především k diskusi a polemice s autory.

Projekt Studenti čtou a píší noviny začal v MF DNES na jaře 2007. Nejprve si ho vyzkoušeli pražští a-středočeští studenti, později se rozšířil do celého Česka. Pravidelné jarní i podzimní kolo projektu trvá vždy šest týdnů.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: Svět je barevná mozaika. A to dělá náš život zajímavým

Protesty proti USA a amatérskému snímku Nevinnost muslimů v Kábulu (21. září

Globální morálka. Co si pod tímto pojmem máme vůbec představit? Každá kultura, náboženství nebo politická strana bude...

STUDENTI: „Bojovat za mír“ zní stejně absurdně jako „solit cukrem“

Filipínští vojáci mise UNDOF na Golanských výšinách

Hlavním cílem OSN je celosvětový klid zbraní. Aby ho bylo možné zajistit, posílá organizace do světa své mírové sbory....

STUDENTI: Sjednotit svět? Co něco těžšího?

Ilustrační snímek

Z celého světa každý den slýcháváme zprávy o krvavých konfliktech, tyranských vládách a náboženských fanaticích, ale...

Najdete na iDNES.cz