Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Student zahynul po pádu z okna koleje

  23:16aktualizováno  23:16
Akademický rok začal v Plzni tragédií. Z okna v sedmém patře ubytovny u přehrady České údolí vypadl z nejasných důvodů po ránu dvaadvacetiletý student a na místě zemřel. Krátce předtím se vrátil z oslavy v jednom z pokojů o patro níž.

Jeho spolubydlící ho viděl přijít a ulehnout. Pak ho vzbudila rána a zjistil, že kamarád leží v hloubce pod otevřeným oknem.

"Studoval elektrotechniku na Západočeské univerzitě. Byl to normální kluk, podle známek spíš lepší student. Na té oslavě jsem byl taky, odcházel jsem ve dvě v noci a připadal mi úplně v pořádku. Měl nějaké pivo, ale byl při smyslech," řekl student bydlící ve stejném patře o pár pokojů vedle, který si nepřál zveřejnit jméno.

Smrt spolužáka obyvatele koleje překvapila a vyděsila. "Jel jsem ráno na brigádu a někdo na mě houknul, ať počkám u vjezdu a ukážu sanitě cestu dovnitř. Nevěděl jsem, o co jde. Že tu někdo zemřel, to se dozvídám teprve teď. Je to síla," reagoval další z bydlících.

Poslední účastníci večírku se rozcházeli okolo čtvrté ráno. "Případ nahlásil na dispečink záchranky spolubydlící mladíka v 5.24 hodin. Po příjezdu na místo konstatoval lékař smrt tohoto muže z důvodu mnohačetných poranění, která se neslučovala se životem," informoval mluvčí krajské záchranné služby Miroslav Bukovjan.

Policie nenašla žádné stopy, které by nasvědčovaly násilné smrti nebo sebevraždě. "Nebyl tam dopis na rozloučenou ani stopy po zápasu. Jako nejpravděpodobnější příčina pádu se jeví nešťastná náhoda, třeba ztráta orientace," sdělil mluvčí plzeňských policistů Petr Kovář s tím, že student měl trvalé bydliště v menší obci v okrese Havlíčkův Brod.

Pitva má určit také obsah alkoholu, případně jiných omamných látek v mladíkově krvi. Podle policisty obeznámeného s vyšetřováním byla pro jistotu nařízena soudní pitva, ačkoli vše vypadá na náhodný pád.

"Na ten případ jeli všichni policisté, které bylo v tu dobu možné sehnat. Museli jsme vytáhnout z postelí spoustu studentů, kteří ještě neměli po večírku moc naspáno. Podle toho, co říkali, neměl problémy ani s dívkou, ani se studiem. Jeho spolubydlící ho viděl přijít, čistit si zuby. Ti dva spolu také ani podle svědků neměli žádné rozepře," popsal policista.

Děkan fakulty Jiří Kotlan zatím nebyl o případu informován a nemohl proto potvrdit, zda se jednalo skutečně o studenta elektrotechniky.

"Ubytovna v bývalém sídle silničářů mezi Plzní a Liticemi je takzvaná kvazikolej. Nepatří univerzitě, ale máme s ní smlouvu a studentům tam připlácíme na bydlení," řekl Jiří Kotlan s tím, že studenti jsou ve škole teprve druhý týden. Semestr začal 20. září.

Otevřené okno (ilustrační foto)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na Příbramsku havarovalo auto s chemikáliemi, lidé mají zákaz větrání

Na Příbramsku havarovalo auto s chemikáliemi, lidé mají zákaz větrání....

Dopoledne sjelo nedaleko obce Pňovice na Příbramsku ze silnice auto s nákladem chemických látek. Řidič utrpěl lehké...

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Senior v Telči srazil na přechodu pro chodce ženu a čtyřleté dítě

Taxík ženu nabral na přední část kapoty a na sklo.

Osmdesátiletý řidič osobního vozu ve čtvrtek v Telči na Jihlavsku srazil ženu a čtyřletého chlapce. Oba chodce převezli...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz