Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stržená trolej ochromila na dvě hodiny důležitou trať z Prahy na Beroun

  10:57aktualizováno  13:31
Stržená trolej v pražské Velké Chuchli zastavila vlaky na frekventované trati z metropole do Berouna a Plzně. Regionální spoje stály téměř dvě hodiny, místo rychlíků jezdily autobusy. Provoz se podařilo obnovit po poledni.

U Prahy komplikuje provoz spadlá trolej. | foto: iDNES.cz

Provoz se po deváté hodině zastavil mezi pražským Smíchovem a Radotínem.

"Vedení strhl osobní vlak, v poledne jsme zprovoznili alespoň jednu kolej a nyní je celá dvoukolejná trať v celém úseku znovu normálně průjezdná," řekl po poledni mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Trolej zřejmě spadla kvůli zlomenému izolátoru, příčiny se ale dále vyšetřují.

Postižená trať patří mezi nejvytíženější v Praze, stanice Radotín je čtvrtá nejvyužívanější v městské a příměstské dopravě. Místem denně projede 25 párů regionálních vlaků. Ty během poruchy jezdily pouze mezi pražským Hlavním nádražím a stanicí Praha Smíchov a zpět a v úseku Dobřichovice - Beroun a zpět. Část z nich dráhy úplně zrušily, cestující mají nárok na vrácení jízdného.

Místo rychlíků jezdily náhradní autobusy, některé dálkové vlaky dispečeři poslali oklikou přes Rudnou u Prahy. Podle drážní elektronické mapy jedou nyní na trati Praha - Plzeň čtyři zpožděné rychlíky, manko činí v průměru hodinu.

Spadlé troleje zastavují vlaky poměrně často. Například počátkem února stál kvůli strženým drátům provoz na trati Praha - Plzeň, v úterý ze stejných důvodů nejezdily vlaky mezi Prahou a Hradcem Králové.

Dráhy mají problémy také na trati z Prahy do Ústí nad Labem, kde v úterý ráno vykolejený vlak poničil tříkilometrový úsek železničního koridoru. V provozu je zatím pouze jedna kolej.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Seniorka si na poště odložila obálku s penězi, někdo ji sebral

O obálku s penězi přišla devadesátiletá žena, která si ji na poště v Sokolově...

O dvacet tisíc korun přišla devadesátiletá žena, která si na poště v Sokolově odložila obálku s penězi na psací pult,...

OBRAZEM: Plameny, kouř a lidé na římsách. Podívejte se na zásah v hotelu

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali operátoři v sobotu v 18:03. O tři minuty...

V Budějovicích se srazila dvě auta, jedno vjelo do dětí na přechodu

V Českých Budějovicích se střetla dvě osobní auta. Zraněné byly čtyři děti.

V Českých Budějovicích se srazila dvě osobní auta. V tu chvíli poblíž stála skupinka dětí, do kterých byl jeden z vozů...

Najdete na iDNES.cz