Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stresy jsou příčinou milionů zameškaných dní

  22:07aktualizováno  22:07
Zaměstnaní lidé ve Velké Británii se ocitají pod stále větším tlakem a jejich šéfové nemají žádnou představu, s jakými stresy musí zápasit. Úřad pro zdraví a bezpečnost (HSE) dodal, že důsledky stresů si každoročně vynutí 6,5 milionu hodin absence.

Zaměstnavatelé by proto měli brát stresy stejně vážně jako ostatní rizika na pracovišti. Manažeři by se měli zajímat o ohrožení svých zaměstnanců a zjišťovat, jak velkému tlaku jsou kvůli nim vystaveni - a hledat způsoby, jak je odstranit. Podle výzkumů HSE trpí v Británii pracovními stresy zhruba 500 tisíc lidí a téměř 150 tisíc kvůli tomu strávilo jeden měsíc ve stavu nemocných.

Nejvyššími hladinami stresu trpí jedinci mezi 35. až 44. rokem. Mezi muži a ženami nebyly přitom hlášeny žádné větší rozdíly. Nejvíce stresovými profesemi se jeví učitelství a ošetřovatelská služba. Zaměstnaní jsou více vystaveni stresům než vrstva takzvaných sebezaměstnavatelů.

Podle odhadů důsledky stresů v Británii v některém z odvětví si ročně vyžádají 370 milionů liber a ztráty společnosti jako celku 3,75 miliardy liber. HSE zjistila, že pracovní stresy představují po problémech se zády druhou nejobvyklejší chorobu z povolání. Jedna pětina lidí označuje svoji práci za "mimořádně" stresující.

Elisabeth Gyngellová z HSE říká: "Pracovní stres je velkým pracovním a zdraví ovlivňujícím problémem a vybírá si daň v penězích a lidském utrpení. Přehřátá pracovní síla je neproduktivní," dodává.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Voda dojde 22. dubna. Kapské město je na suchu, šetřit musí i turisté

Kapské město trápí v posledních letech velmi vysoké teploty a sucha.

Klimatické změny přinášejí do některých světových regionů dosud nevídaná horka. S nimi přicházejí regiony o zdroje...

VIDEO: Motorový člun rozdrtil loďku, rybáři vyskočili na poslední chvíli

Dramatická srážka. Loď najela do rybářského člunu

Tři rybáři v americkém Oregonu museli vyskočit z loďky do studené řeky, aby se zachránili před motorovým člunem, který...

Spor s „Rakeťákem“ i covfefe. Donald Trump slaví rok ve funkci

Donald Trump

Donald Trump slaví rok ve funkci prezidenta Spojených států. V čele světové velmoci byl výrazný především na poli...

Najdete na iDNES.cz