Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Strážníci zachraňovali život slonice

  16:39aktualizováno  16:39
Krakovští dostali nezvyklý úkol: v zoologické zahradě převraceli z boku na bok nemocnou slonici Kingu. Jeden takový "zásah" u čtyřtunového obra trval půl druhé hodiny. Veškerá námaha však byla nakonec marná. Jednačtyřicetiletá slonice přes poskytnutou péči zemřela.

Vedení zahrady neposkytovalo ke zdraví slonice v minulých dnech žádné informace a její výběh uzavřelo před pohledy veřejnosti.

Chobotnatec měl problémy se stabilitou a před třemi dny upadl ve výběhu. Veterináři se ho marně pokoušeli postavit opět na nohy s pomocí speciálních injekcí.

Za příčinu smrti zahrada označila poruchu krevního oběhu.

Zdravotními potížemi však slonice trpěla od malička a byla dlouhodobě léčena. Jako slůně dostala dokonce boty z měkké kůže, aby se jí lépe chodilo. "V posledních třech letech ale výrazně ztrácela na kondici," upřesnil ředitel zahrady Józef Skotnicki.

Sloní samice Kinga byla jedním z nejdéle žijících zvířat chovaných v Krakově. Její věk odpovídal 65 rokům lidského života. V krakovské ZOO přebývala už od roku 1963.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZÁPISNÍK: Pussyriotismu zdar. Babiš nebo Zemanovci?

Demonstrace na podporu ruské dívčí kapely Pussy Riot v Madridu (17. srpna 2012)

Dávka angažované poezie. Nápad na byznys s politickým deštěm. Hledání odpovědi na otázku: Kdo je horší? To jsou témata...

ZÁPISNÍK: Cože? Už zase krachuje západní civilizace?

Nemůžete říci, že jste nebyli varováni, říká film Rolanda Emmericha 2012.

Ministr byl na šrot, Zdeněk Škromach fotil "výborné koláčky", Okamuru s Bártou spojila kniha a Tokio volá "Banzai"! To...

ZÁPISNÍK: Naše česká Kanada. Jak starosta řádil, lhal a měl podporu

Torontský starosta Rob Ford se přiznal, že v minulosti kouřil crack.

Škromach oceňoval konspirační teorie. Srovnání: česká politika a starosta Toronta, který kouří crack, lže a pije. Boj...

Najdete na iDNES.cz