Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stovku dětí vyhnala bouře ze stanů

  17:11aktualizováno  17:11
Hošťálková - Burácení hromu, neproniknutelná mokrá tma a kamarádi matně ozářeni světly baterek a občasným prokmitnutím blesku. Tak nějak vypadala poslední noc malých táborníků z celého okresu v tábořišti Hošťálková-Pivovařiska.

"Byly blesky a hromy. Hodně pršelo a vodu jsme měli ve stanech,"  vzpomíná desetiletá Adriana Fojtášová z Prostřední Bečvy se svými novými kamarády, které kolem půl třetí ráno začali jejich vedoucí  nečekaně budit a připravovat k urychlenému přesunu na bezpečnější  místo.

"Přijeli hasiči a jeli jsme do nějaké vesnice. Na cestě tekla  voda a kousek od nás spadl na zem strom," přizvukuje její o rok starší  kamarádka Mirka Mikušová z Liptála, která se mezitím mne ospalé oči.

Průběžné informace ze situace v kraji

"Jo, ten strom málem zabil hasiče. Viděl jsem to na vlastní oči," tvrdí dvanáctiletý Radek Zuzaňák z Valašského Meziříčí.

Bouřka však dětem táborové hrátky příliš nenarušila. "Měli jsme tam být už jen jeden den."

Celou událost brali školáci spíše jako dobře zorganizovanou bojovku. "Byla to fakt sranda, jak  jsme museli rychle pryč," smějí se.

Třicet dva dětí pomáhali vedoucím evakuovat z tábořiště hasiči. Zbytek dobrodružné noci pak strávili v prostorách azylového domu sdružení Elim ve Vsetíně, kde je pohotoví vedoucí převezli.

Sdružení totiž tábor  pro děti organizovalo. "V půl páté přijeli hasiči a v šest už jsme byli i s dětmi v suchu," doplňuje výpověď svých malých svěřenců jedna z  vedoucích Eva Johnová ze Vsetína.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Katastrofa strany mě zasáhla, napsal Zeman platformě Zachraňme ČSSD

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu uvnitř...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Najdete na iDNES.cz