Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stíhači na start!

  15:21aktualizováno  15:21
Měla to být největší past v dějinách kriminalistiky. Práce britských a švédských kriminalistů však přišla vniveč. Den předtím, než mohl Interpol vybrat hnízdo korupce, české gripeny zmizely.

Přistižen! V čele únosců gripenů seděl Karel Kühnl, bývalý ministr obrany. | foto: Radek KalhousMF DNES

Objev DNES

Státní zástupce Kulfald rozhazuje rukama: "Kde není věc, není ani zločin, to je hlavní zásada našeho trestního práva."

"Po gripenech intenzivně pátrají oba dva příslušníci naší městské policie," sdělil bojovně mluvčí čáslavské radnice Vítězslav Čáslava.

Komisař švédského elitního komanda, takzvaných žlutomodrých baretů Ingemark Stenmark však neskrývá zklamání: "Máme nezvratné důkazy, že vaši čelní politici přijali nejméně tři miliardy na úplatcích od výrobce gripenů, a nemůžeme dělat nic do té doby, než strážmistr Mádlo a strážmistryně Kradná stíhačky najdou."

Premiér Topolánek jako obyčejně bere věc na lehkou váhu: "Jo, já jsem bez svý stíhačky šťastnější, země bez těch čtrnácti bude taky, že jo, Lucie."

Jiří Paroubek zlostně ucedil: "Zatímco za naší vlády se kradly v duchu nejlepších masarykovských tradic louky a polnosti, za panské koalice mizí bojové letouny. To snad o něčem vypovídá."

Jiří Čunek na naši otázku nejprve nechtěl nic říci, pak ale prohlásil: "Všechny papíry na naši stíhačku má moje žena. Já jsem si spořil od čtyř let."

Martin Bursík neřekl nic, ale vypsal dvacetitisícovou odměnu pro toho, kdo ukradne Temelín.

Objev DNES ovšem ví, kdo stíhačky odvez. Přihlásil se nám muž, který nám nabídl disk s exkluzivními fotografiemi, které zobrazují drastické momenty krádeže, se slovy: "Když už jsem nevydělal na Svobodovi, na tomhle vydělám."

Přetiskujeme pouze jednu z fotografií, kterou pořídila tato lidská hyena, s tím, že na ni podáváme oznámení strážmistru Mádlovi.

Diplomat, který dlouho spolupracoval s Karlem Kühnlem, říká: "Ten to udělat nemohl, to by v životě nevymyslel."

Plukovník Špína z čáslavské základny ovšem potvrdil, že Kühnl prakticky veškerý volný čas na konci ministrování věnoval snaze ovládnout gripen. "Byl to hračička, tak jsem se tomu nedivil," uplivuje si ostřílený nebeský vlk.

Ale kde jsou české gripeny? I to víme. "Soukromá letka pana Krejčíře, u telefonu kapitán Kühnl," ozve se vám do telefonu profesionální hlas, když vytočíte seychelské číslo 062-34-737 737 000.

KORUPCE NA ČESKÉM NEBI - VŠE O KAUZE ČTĚTE ZDEHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Vláda nezískala důvěru. ANO odsunulo hlasování o vydání Babiše

Premiér Andrej Babiš hovoří s předsedou SPD Tomiem Okamurou na úterním jednání...

Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Sněmovny, hlasy dostala jen od 78 poslanců ANO. Mandátový a imunitní...

Najdete na iDNES.cz