Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


16:00
On-line reportáž ze stávky a protestů odborářů proti snižování mezd skončila. Děkujeme za pozornost, redakce iDNES.cz
15:57
Jak odboráři demonstrovali na pražském Palackého náměstí? "Oběd asi nestihnu, tak jsem si koupil bagetu," říká jeden z mužů. "Nevytahuj jí, budeme vypadat jako chudí," reaguje žena stojící vedle. Další ale oponují a vyzývají muže, ať bagetu klidně vyndá. Celou reportáž dvou redaktorů iDNES.cz si přečtěte zde.
15:50
Další města
Demonstrace v Ostravě byla poměrně bouřlivá, většinu času se z davu přibližně pěti stovek účastníků nesly výkřiky: "Fuj!", "Hanba!" nebo "Pryč s vládou". Na transparentech také například vzkazovali: "Víme jak státní kasu naplnit, majetek lumpům znárodnit".´Zástupci odborů se také ohradili proti vyjádření prezidenta Václava Klause, který prohlásil, že protestující odboráři nevědí, oč v Česku jde. Demonstrace skončila těsně před 15:45, v závěru akce se na náměstí snesla hustá mlha, přes kterou nebylo takřka nic vidět. Odboráři účastníkům shromáždění řekli, že v Opavě i Havířově se protestů účastnilo až 700 lidí.
15:04
Další města
Demonstrantů na ostravském Jiráskově náměstí jsou těsně před zahájením už přibližně tři stovky, odhaduje reportérka MF DNES.
14:55
Další města
Na Jiráskově náměstí v Ostravě, kde demonstrace začne v 15 hodin jsou zatím pouze desítky lidí. "Vážení odboráři, přistupte blíž, ať je nás víc. Ať pan Nečas vidí, že to s námi nebude mít jednoduché," svolává účastníky megafonem jeden z organizátorů. Na rozdíl od jiných měst se v Ostravě museli organizátoři protestu spokojit s menším Jiráskovým náměstím, protože na centrálním Masarykově náměstí je veřejné kluziště.
14:30
Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera nemají zdravotníci ke stávce důvod. Platová tabulka se nezmění a příští rok jim platy neklesnou. Alespoň tak se ministr domluvil s šéfy fakultních nemocnic. Lékaři se obávali, že kvůli úsporám přijdou až o čtyřicet procent tarifního platu. - více čtěte zde
14:03
Další města
Většina škol v Královéhradeckém kraji zůstala v provozu. Jednou z výjimek byla ZŠ v Chlumci nad Cidlinou, kam chodí přes 526 žáků. Rodiče jim museli zajistit náhradní program sami. "Nestávkuje pouze vedení a ti, kteří jsou nemocní," řekla iDNES.cz ředitelka Jana Bernartová. Nevařilo se také ve školní jídelně. Ředitelka školy osobně nečeká, že by stávka něco výrazně změnila, vše je podle ní dohodnuto předem. "Ale jsem velmi nespokojená s tím, jak vláda postupuje. Kdyby odebrala všem, ale opravdu všem stejně, tak by to lidé pochopili. Ale když sebere někomu pět, jinému deset procenta a někomu naopak přidá, to není dobře," míní Bernartová.
14:03
  • V Hradci Králové byly při demonstraci hodně slyšet kuchařky.

    V Hradci Králové byly při demonstraci hodně slyšet kuchařky. - Demonstrace odborářů v Hradci Králové (8. prosince 2010) / Autor: Jan Strouhal, MAFRA

14:00
Další města
Protestní nálada ovládla dnes i nemocnici s poliklinikou v Havířově na Karvinsku. Zhruba stovka zaměstnanců nemocnice v poledne demonstrovala proti špatným podmínkám ve zdravotnictví. "Jsem tu proto, že nesouhlasím s reformou zdravotnictví a s plánovanými škrty," řekla jedna z účastnic protestu, zdravotní sestra Eva Koštialová. " Nespokojenost dali lidé najevo i transparenty s nápisy "Nechceme svou prací látat díry ve státním rozpočtu" nebo "Umřela nám výplatní páska, zůstala nám almužna".
13:41
Další města
Kromě Ostravy, Opavy, Havířova a Frýdku-Místku odstartovaly demonstrace v krajských či okresních městech úderem 12:05. Ve čtyřech městěch Moravskoslezského kraje ale začnou protestní shromáždění až v 15:00. Odbory čekají na mítincích až pět tisíc lidí. - více čtěte zde
13:31
Další města
V brněnské Nemocnici milosrdných bratří dnes přijímají jen akutní případy. Pacienty , kteří měli původně přijít, přeobjednali na jiné dny. Více než 120 lékařů totiž nepřišlo do práce a rozhodlo se stávkovat s ostatními odboráři před Janáčkovým divadlem.
13:20
Další města
V Pardubicích se demonstrovalo v poklidném duchu. Na Náměstí republiky se sešlo několik stovek lidí, kteří nezaplnili ani polovinu náměstí. Řečníkům navíc nefungoval amplion a tak stávkující spíše rozmlouvali mezi sebou, pískali a zdvihali drobné transparenty. - více čtěte zde
13:13
Další města
Klid už je také na Masarykově náměstí v Jeseníku, kde se sešlo přibližně 200 lidí, z velké části zaměstnanců škol.
13:12
Další města
Vládní úspory hnuly žlučí asi dvěma stovkám lidí v Jihlavě, kteří se sešli na protestním shromáždění v parku Gustava Mahlera. Shromáždění odstartovalo houkáním sirén a přítomní pozdvihli nad hlavy několik transparentů. Projevy odborářů ze škol, kteří mezi demonstranty převládají, podpořilo volání "hanba". K protestu se připojili také úředníci z katastrálního úřadu, herci a zaměstnanci Horáckého divadla. Symbolicky stávku podpořili také zástupci hasičů, policie a odboráři z jihlavské firmy Bosch. - více čtěte zde
13:14
  • Demonstrace před chebskou radnicí. (8. prosince 2010)

    Demonstrace před chebskou radnicí. (8. prosince 2010) / Autor: Martin Stolař, MAFRA

13:08
Další města
I v Ústí nad Labem se demonstranti rozcházejí. Sešlo se jich tu okolo čtyř set. Demonstrace byla poklidná. Největší aplaus vzbudil odborářský předák hasičů Vladimír Mühlfeit se vzkazem vládě: Chcete-li nám platy zprasit, zkuste s námi nejdřív hasit. - více čtěte zde
13:05
Další města
Na demonstraci v Hradci Králové vystoupil i narušitel. Profesí zahradník začal na odboráře pokřikovat, že by je všechny vyházel za to, že stávkují. Muže odvedla stranou policejní hlídka, nakonec ho naložila do auta a odjela. Krátce před 13. hodinou demonstrace skončila. Poklidná demonstrace se odehrála ve Zlíně, kde se u brány do areálu Svit sešlo asi tři sta odborářů. Rozešli se ve třičtvrtě na jednu. - Ať si to pan Nečas zkusí dělat za takové peníze, zlobili se odboráři ve Zlíně
13:00
Demonstrace v jednotlivých městech pomalu končí. Rozcházejí se už i demonstranti v Praze. Reportér iDNES.cz mluvil s členem ČSSD Jiřím Dienstbierem ml., který je přesvědčen, že vláda nemůže ignorovat názory tisíců lidí. "Vláda se snaží zlikvidovat sociální stát a narušit sociální soudržnost," řekl.
12:57
Další města
Protest v Olomouci právě skončil, podle odborářů se ho zúčastnilo asi 700 lidí, reportérka MF DNES odhaduje počet účastníků na 300 až 400 lidí. V kraji se ke stávce připojilo 13 škol aktivně, dalších 158 symbolicky, řekla MF DNES během protestní akce před sídlem Krajského úřadu v Olomouci zástupkyně školských odborů Eva Hrdličková. - více čtěte zde
12:56
Další města
Před krajským úřadem v Českých Budějovicích protestuje kolem čtyř stovek lidí, jsou mezi nimi zaměstnanci divadla, pracovníci školství i hasiči. Hasiči přišli i se sedmdesátikilovým služebním psem. "Když bude méně peněz, zbyde i méně peněz na jeho žrádlo," zdůvodňují, proč ho přivedli.

Diskuse

Mamlas74: Jo jo vy chytrý a pak budete jezdit k ostnatýmu drátu koukat na vymoženosti kapitalismu a stát fronty na banány, pomeranče a mandarinky. (16:19)

Antikonzerva: bijec5: Přesně, tady ty jejich výlevy mě přesvědčují o jejich "vysoké inteligenci". (15:37)

bijec5: Antikonzerva: mohli by, trochu by se to v teto zemi vycistilo... (15:35)

Antikonzerva: bijec5: Já taky, bude to hustý! Snad se ti pravičáci leknou a zdrhnou na západ! (15:33)

bijec5: Bejvoc: bez si dat cigaro bez (15:33)

bijec5: Uz se tesim na GENERALNI stavku!!!! (15:32)

Bejvoc3: Bijec5: A program dochroupan, graf leze trosku jiny, nez jsem doufal, takze mizim zkouknout proc. (15:32)

Antikonzerva: Neúspěch to nebyl, jen klid před bouří! (15:32)

Antikonzerva: Bejvoc3: Té si vážím za její uvědomělost. (15:31)

Bejvoc3: bijec5: Takze nereknete. No pocital jsem s tim :-)))))))) (15:30)

Antikonzerva: nik789: Jo, dělám si srandu. Co jiného mám dělat. (15:30)

bijec5: Ja jsem ministr celosvetoveho deni - momentalne dohlizim na planetu Oxyromus ve tretim kvadrantu nasi galaxie (15:30)

Bejvoc3: Prisla demonstranty podporit i Jirka Svorcu?? S nejakou hezkou proletarskou basnickou??? (15:29)

Bejvoc3: bijec5: A co tedy delate Vy? (15:28)

Bejvoc3: bijec5: vy se v tom tak vyznate :-)))))) (15:28)

bijec5: Bejvoc: jestli je pisete tak, ze tu chatujete od rana do vecera na idnes, tak to musi ty programy vypadat, kdyby jste radeji debugoval... (15:28)

Bejvoc3: Bijec5: Ja jsem to zde jiz psal, ze pisi vypocetni programy pro Matlab, Simulink a LabWiev. (15:26)

bijec5: Bejvoc: k cemu by vam ta informace byla soudruhu? Az po Vas! (15:25)

Bejvoc3: bijec5: A jakou ze to mate profesi??? (15:24)

bijec5: Vy si o mem platu muzete nechat zdat soudruhu! (15:23)

Bejvoc3: bijec5: Urazky a soudruzske tykani Vam jde dobre. Umite i neco vice?? Zrejme ne, proto asi mate v praci maly plat :-))))) (15:22)

Bejvoc3: Koukam na fotky a nejlepsi je ten potetovanej s zeleznym bordelem v nose. Cim to bude, ze nemuze sehnat dobre placenou praci???? (15:21)

bijec5: Bejvoc: to vykladej svym kamosum, sedis doma na podpore, hrajes si s Matlabem a chatujes (15:20)

Bejvoc3: bijec5: Já neberu od státu žádné dávky ani příspěvky narozdíl od 90 procent protestujících :-)))) (15:19)

nik789: (pardon za to tykani nechala jsem se unest...) (15:19)

nik789: Antikonzerve ale ted vazne to tady chces verejne tvrdit ze vase odhodlani je zavisle na aktualnich meteorologickych / klimatickych podminkach? (15:19)

bijec5: Bejvoc: parametry ceho? Tve socialni davky? (15:18)

josef.szdimera: obalu od pračky líto ,ale my v sobě tuhle sentimentální měkkost musíme potlačit. Kdo ji tam hnal ? Sama se rozhodla . Hlavně ostražitost. Tak je to správně. (15:18)

josef.szdimera: Neúspěch. Dobře vám tak proradné kuchařky. Sice mně může být jako humanistovi té paní s podomácky rozkošně upletenou čepicí, červenou plastikovou píšťalkou a plakátkem z nějakého (15:18)

Bejvoc3: bijec5: Nebojte vážený, hodinku jsem upravoval parametry a už to zase chroupe. (15:18)

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.