Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stanice TV3 vysílá na Novojičínsku

  0:01aktualizováno  0:01
Nový Jičín - Televizní stanici TV3 si budou moci od 1. srpna naladit i diváci z Nového Jičína a okolí. "Novojičínsko se tak stane po Praze, Hradci Králové a Jablonecku čtvrtým místem v republice, kde je možné toto vysílání sledovat bez přípojky kabelové televize," řekl šéfredaktor televizní stanice Polar Petr Panáč, který vysílání zajišťuje.

"Pro zpravodajský pořad Novojičínský expres či pořady z místní kultury a sportu budou denně vyhrazena dvě patnáctiminutová okna, a to v čase 19:00 a 22:00," uvedl Panáč.

Signálem TV3 bude pokryta většina Nového Jičína i přilehlých částí. "Určitou nevýhodou je však poloha města, které se nachází v kotlině. Signál proto zatím nedosáhne na města a obce za okolními kopci. Žádáme proto Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o zvýšení výkonu vysílače," uvedl šéfredaktor.

Od 1. srpna začne Polar podle Panáče v Novém Jičíně zajišťovat i vysílání místní kabelové televize, na kterou radnice minulý rok vyhlásila výběrové řízení. Úřad pro hospodářskou soutěž ho ale zrušil, protože radnice při výběru předchozího vítěze - TV Beskyd - porušila zákon o zadávání veřejných zakázek.

Společnost totiž v předložené žádosti neuvedla, zda dluží státu penále za nezaplacené zdravotní a sociální pojištění zaměstnanců. Radnice proto licenci udělila Polaru, který se svou nabídkou skončil ve veřejné soutěži na druhém místě.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tři králové útočí v Moravskoslezském kraji na rekord. Lidé byli štědřejší

Tři králové v ulicích Ostravy. (ilustrační foto)

Ještě není sečteno vše, ale už teď výsledky Tříkrálové sbírky v Moravskoslezském kraji lámou rekordy. Například jen v...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Najdete na iDNES.cz