Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stadion čeká prvoligová premiéra

  15:00aktualizováno  15:00
Brno - Nový Městský stadion v Brně-Králově Poli, jehož rekonstrukce stála 80 milionů korun, už vyhovuje bezpečnostním předpisům Českomoravského fotbalového svazu. Jeho kontrola totiž minulý týden objevila několik závad. "Nyní už nic nebrání tomu, aby se na novém stadiónu odehrálo v neděli o půl páté odpoledne utkání s Bohemians. Hlavní závady, na které jsme poukazovali, jsou už odstraněny. Ty další závady už nejsou tak podstatné," uvedl ředitel ligové soutěže Ivo Lubas.

Nedostatky na Městském stadionu v brněnské Srbské ulici objevil člen komise pro bezpečnost a výstavbu fotbalového svazu. "Při prohlídce, kterou provedl člen komise pro bezpečnost a výstavbu Českomoravského fotbalového svazu Dráb, bylo zjištěno několik závad, které musí být do prvního ligového zápasu odstraněny," řekl před týdnem ředitel ligové soutěže Ivan Lubas.

Bylo nutné vybudovat zábrany ke sloupům umělého osvětlení, aby na ně nelezli diváci. Dále se měly dořešit vstupy na stadion taky, aby se do hlediště nedostali bez kontroly žádní diváci.

Čtěte více:
* Bolkova jedenáctka otevřela stadion
* Fotbalisté Brna si převezmou stadion
Brno může získat stadion za Lužánkami

Stavební forma Unistav, která se o rekostrukci postarala, ústy svého zástupce, který se odmítl do telefonu představit, před týdnem slíbila, že do týdne všechny námitky uvede do pořádku.

Stadion zatím patří Unistavu. V neděli byl slavnostně předán do rukou brněnského primátora Petra Duchoně a město následně stadion pronajalo fotbalistům Brna.

Svaz má však i další výhrady. "Třetím bodem v seznamu restů je instalace vnějšího informačního systému. Jedná se o to, aby návštěvníci našli svůj sektor, do něhož si koupili vstupenku. K tomu je třeba ještě dokumentační část v podobě kolaudačního rozhodnutí a dokladů o bezpečnosti od policie, hasičů, statika, hygieny a zdravotní služby," dodal Lubas.

Kromě hlavních závad je ještě třeba dořešit odvodnění plochy mezi trávníkem a tribunami a také vymezení a označení prostoru pro invalidní diváky - vozíčkáře.

Prvoligoví fotbalisté Stavo Artikelu Brno přivítají v neděli 14. října pražskou Bohemians v novém prostředí Městského stadionu v Králově poli

Rekonstrukce stadionu začala 24. června letošního roku a byla dokončena v rekordním čase tří měsíců

Fotbalový stánek pojme 12 tisíc diváků a má osm tisíc míst na sezení

Zrekonstruovaný stadion bude fotbalovému týmu předán brněnským primátorem už tuto neděli

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal prezident Zeman. Hašek mluvil o puči

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Najdete na iDNES.cz