Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spor o Philips skončil, žaloba zůstává

  11:39aktualizováno  11:39
Hranice - Přestože více než roční konflikt o pozemek pod továrnou Philips v Hranicích skončil uzavřením dohody, jedna ze žalob, jimiž se obě strany během sporu počastovaly, zatím zůstává. Město Hranice dosud nestáhlo své odvolání ke Krajskému soudu v Ostravě, který má určit, zda majitelka pozemku nemusí prodat svou parcelu městu, když je předběžná smlouva neplatná.

"Nedostal jsem od města žádné pokyny ke stažení žaloby. Proč, to nevím," řekl právní zástupce města Ondřej Michna.

"Žalob z naší strany bylo celkem deset a všechny jsme stáhli. Šlo například o žalobu proti vydání stavebního povolení na továrnu a řada dalších odvolání mířila také k úřadům," řekl naopak právní zástupce majitelky pozemku Petr Kšáda. "Stáhli jsme žaloby v důsledku nyní uzavřené smlouvy. Domnívám se, že je to jeden z důležitých kroků, které vedou ke skutečnému smíru," dodal Kšáda.

"Nevím, co na to říct. Nemluvila jsem zatím s nikým z vedení města, takže netuším, proč to nezrušili," podivila se Markéta Regecová, která se před deseti dny dohodla na vykoupení pozemku přímo s firmou Philips.

První žalobu podalo město Hranice. Okresní soud v Přerově však letos rozhodl, že město se domáhá vykoupení pozemku marně. Proti tomu se však město odvolalo a kauza je nyní u Krajského soudu v Ostravě.

Majitelka pozemku podala celou sérii žalob a odvolání: proti stavebnímu povolení továrny, proti vodohospodářskému rozhodnutí stavět na pozemku čistírnu odpadních vod a řadu dalších.

Firma Philips, která vstoupila do sporu mezi městem Hranice a majitelkou části pozemku pro stavbu továrny Markétou Regecovou, podepsala 29. června s Regecovou dohodu o ceně za poslední nevykoupený pozemek v průmyslové zóně. Jakou cenu má vítězství hranické kadeřnice však zatím všechny strany tají. Důvěryhodný zdroj, který je s dohodou obeznámen, řekl už na začátku vyjednávání mezi Philipsem a majitelkou zhruba jednohektarového pozemku, že zřejmě nepůjde o méně než 10 milionů korun.

Philips svým zásahem vyřešil patovou situaci mezi majitelkou půdy a hranickou radnicí, která hrozila zkomplikováním kolaudačního řízení stavby továrny. To by mělo proběhnout během několika týdnů přesto, že Markéta Regecová stále byla majitelkou pozemku, na němž firma továrnu na barevné obrazovky vybudovala. První televizory mají sjet z výrobních linek v září.

Cimbálová muzika pochoduje v čele účastníků oslavy vybalení první části výrobní linky v továrně na TV obrazovky Philips v Hranicích

Oslavy vybalení první části výrobní linky v továrně na TV obrazovky Philips v HranicíchHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Dbalého pustili z psychiatrie, další sledování už podle znalců není třeba

Vladimír Dbalý při příchodu k pražskému městskému soudu.

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který je podezřelý z korupce, ukončil soudem nařízený pobyt...

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Najdete na iDNES.cz