Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tady sídlit nebudete, pře se myslivecká pojišťovna se swingers klubem

  4:00aktualizováno  4:00
Je to spor, který spojuje dvě nesourodé skupiny - myslivce a příznivce swingers party. První je reprezentována mysliveckou pojišťovnou Halali a druhá provozovatelem klubu, který roky fungoval v suterénu budovy zmíněné pojišťovny. Jenže právě o prostory klubu se nyní vede ostrý střet doprovázený výhružkami i trestním oznámením.

Budova v pražské Jungmannově ulici | foto:  František Vlček, MAFRA

Spor o prostory v budově v Jungmannově ulici má kořeny v roce 2012. Pojišťovna Halali, která spadá pod Českomoravskou mysliveckou jednotu, tehdy pronajala suterénní místnosti společnosti DevClub, mělo zde vzniknout „Centrum volnočasových aktivit“.

Z centra se ale nakonec vyklubal swingers klub, tedy podnik, kde se scházejí příznivci nezávazného sexu (více zde). Členové jednoty to přijali se značnou nevolí, na dům v Jungmannově ulici se totiž na začátku 90. let skládali, aby si ho jednota mohla dovolit.

Situace se nakonec postupně utišila a klub začal v plné parádě ve sklepních prostorách fungovat. Stal se z něj velmi vyhledávaný podnik svého druhu. Po 3,5 letech dostal ale loni výpověď.

Způsobili nám škodu 8 milionů, tvrdí provozovatel klubu

Podle ředitelky pojišťovny Halali Lenky Zumrové vše odstartovalo zjištění, že firma DevClub provedla v pronajatém prostoru nepovolené stavební úpravy. „Zjistili jsme, že si postavili dům v domě,“ tvrdí Zumrová.

O pět měsíců později následovala v domě kontrola ze stavebního úřadu. „Vyzvali nás k odstranění nepovolených úprav. Od té doby jsme adresovali firmě DevClub několik výzev, aby tyto nepovolené úpravy odstranila,“ dodává ředitelka pojišťovny.

Fotogalerie

Když se to nestalo, dostala firma DevClub výpověď z nájmu s výzvou, aby do 31. července 2015 uvedla vše do původního stavu. Majitelka klubu ale odmítla pronajaté prostory opustit. „Provedli jsme jen interiérové úpravy, jaké máme povolené ve smlouvě. Jediné, co přesahovalo interiérové úpravy, bylo vybourání plastových dveří. Na to nám ale paní ředitelka dala písemný souhlas,“ řekla Stanislava Šůsová, majitelka DevClubu. Protože s výpovědí nesouhlasila, podala k soudu žalobu na její neplatnost.

Jenže než se k žalobě dostal soud, nechala pojišťovna budovu 30. listopadu uzavřít. K její ostraze postavila ochranku, aby zamezila vstupu provozovatelky klubu. „Stálo tam osm namachrovaných chlapů, a ti nás tlačili násilím ven. Nedostala jsem se a stále se nedostali ani ke svým věcem,“ popsala Šůsová. Později prý zjistila, že z domu jezdí nákladní auta a vyvážejí věci a sutiny z klubu.

„Ředitelka pojišťovny nechala strhnout stropy, podlahy, všechno, co tam bylo. Nezůstalo tam nic, jen obvodové zdivo. To, co jsme tam vytvořili, odvezli na skládku, to znamená rozbourané dlaždice, záchody, všechno, co se tam udělalo. Minulých 14 dní jsme jezdili po skládce a nacházeli jsme tam své věci, účetnictví,“ uvedla na konci února Šůsová. Majetek, o který takto přišla, spolu s cenou za zničené interiérové úpravy je podle ní osm milionů korun.

Podle ředitelky Zumrové jen firma pověřená rekonstrukcí domu odstranila nepovolené stavební úpravy. Své věci má prý Šůsová uschované a může si je kdykoli vyzvednout. „My jí je chceme vrátit, jenže ona nechce,“ upozornila ředitelka, podle které se bývalá nájemkyně snaží zdiskreditovat vedení pojišťovny.

Garáže místo swingers klubu?

Rekonstrukce domu v Jungmannově ulici se týká celé budovy. Pověřená firma například opravila střechu nebo zavedla v domě výtah. Šůsová si v minulosti stěžovala na to, že výtahovou šachtou zatéká do jejích prostor, že byly ubourány šachty sloužící k odvětrání suterénu nebo že kvůli lešení nejdou otevřít dveře na více než 20 centimetrů. Pojišťovna to podle ní nechtěla řešit.

Šůsová naznačuje, že skutečným důvodem k výpovědi může být něco jiného. „Pojišťovna Halali nám pronajala prostory v roce 2012. Ale v roce 2010, to znamená dva roky předtím, bylo vydáno na tyto prostory stavební povolení na stavbu garáží. Nicméně mně o tom nikdo neřekl,“ vysvětluje.

Vedení pojišťovny to označilo za spekulaci, Šůsová ale předložila redakci iDNES.cz k nahlédnutí dokument ze stavebního úřadu, podle kterého bylo skutečně vydáno stavební povolení i na garáže a od 17. října 2012 se podle něj staly prostory klubu staveništěm.

Spor o prostory swingers klubu řeší i někteří řadoví myslivci, na odborných fórech ČMMJ se dají najít dotazy, co se v Jungmannově ulici děje. Vedení pojišťovny proto nakonec na stránkách jednoty zveřejnilo loni v prosinci své stanovisko (najdete ho zde).

Vedení jednoty se ke sporu nechce příliš vyjadřovat, její současný šéf Jiří Janota stojí za pojišťovnou. „Vedení pojišťovny má naši důvěru v krocích, které podniklo. Nechceme se snížit na úroveň mediálních útoků, vyčkáme si na rozhodnutí soudu,“ reagoval na dotaz iDNES.cz.

Střet vyeskaloval až tak, že obě strany na sebe podávají trestní oznámení. „Mohu potvrdit, že jsme přijali několikero oznámení od zmiňovaných subjektů. Prověřování všech těchto oznámení je momentálně skončeno buď uložením s odůvodněním, že se v dané věci nejedná o trestný čin, nebo odložením, neboť oznamovaným jednáním nedošlo k naplnění skutkové podstaty žádného trestného činu,“ uvedl na dotaz redakce mluvčí policie Tomáš Hulan.

Samotný spor o prostory nyní putuje před soud. První jednání má proběhnout na konci dubna.Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Plán pro využití věznice v Hradišti je hotový, přesun soudu jistý není

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Dlouho vyhlížená proměna bývalého justičního paláce a věznice v Uherském Hradišti se blíží. Vybraná firma dokončila...

ČEŠTÍ ŘIDIČI: Když v autě poučujeme ostatní, jsme nebezpeční, říká expert

Nedodržování bezpečného odstupu je velkým nešvarem na českých silnicích

Mnohem lépe než v porevolučních letech se podle zkušeného dopravního psychologa Aloise Hudečka dnes chovají řidiči na...

Sněmovna dostala žádost o vydání Růžičky z ANO, ten po zvolení změnil názor

Pavel Růžička, jeden z deseti obžalovaných zastupitelů Postoloprt, je od října...

Poslanecká sněmovna obdržela žádost o vydání poslance hnutí ANO Pavla Růžičky k trestnímu stíhání. Ten byl před volbami...Najdete na iDNES.cz