Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tady sídlit nebudete, pře se myslivecká pojišťovna se swingers klubem

  4:00aktualizováno  4:00
Je to spor, který spojuje dvě nesourodé skupiny - myslivce a příznivce swingers party. První je reprezentována mysliveckou pojišťovnou Halali a druhá provozovatelem klubu, který roky fungoval v suterénu budovy zmíněné pojišťovny. Jenže právě o prostory klubu se nyní vede ostrý střet doprovázený výhružkami i trestním oznámením.

Budova v pražské Jungmannově ulici | foto:  František Vlček, MAFRA

Spor o prostory v budově v Jungmannově ulici má kořeny v roce 2012. Pojišťovna Halali, která spadá pod Českomoravskou mysliveckou jednotu, tehdy pronajala suterénní místnosti společnosti DevClub, mělo zde vzniknout „Centrum volnočasových aktivit“.

Z centra se ale nakonec vyklubal swingers klub, tedy podnik, kde se scházejí příznivci nezávazného sexu (více zde). Členové jednoty to přijali se značnou nevolí, na dům v Jungmannově ulici se totiž na začátku 90. let skládali, aby si ho jednota mohla dovolit.

Situace se nakonec postupně utišila a klub začal v plné parádě ve sklepních prostorách fungovat. Stal se z něj velmi vyhledávaný podnik svého druhu. Po 3,5 letech dostal ale loni výpověď.

Způsobili nám škodu 8 milionů, tvrdí provozovatel klubu

Podle ředitelky pojišťovny Halali Lenky Zumrové vše odstartovalo zjištění, že firma DevClub provedla v pronajatém prostoru nepovolené stavební úpravy. „Zjistili jsme, že si postavili dům v domě,“ tvrdí Zumrová.

O pět měsíců později následovala v domě kontrola ze stavebního úřadu. „Vyzvali nás k odstranění nepovolených úprav. Od té doby jsme adresovali firmě DevClub několik výzev, aby tyto nepovolené úpravy odstranila,“ dodává ředitelka pojišťovny.

Fotogalerie

Když se to nestalo, dostala firma DevClub výpověď z nájmu s výzvou, aby do 31. července 2015 uvedla vše do původního stavu. Majitelka klubu ale odmítla pronajaté prostory opustit. „Provedli jsme jen interiérové úpravy, jaké máme povolené ve smlouvě. Jediné, co přesahovalo interiérové úpravy, bylo vybourání plastových dveří. Na to nám ale paní ředitelka dala písemný souhlas,“ řekla Stanislava Šůsová, majitelka DevClubu. Protože s výpovědí nesouhlasila, podala k soudu žalobu na její neplatnost.

Jenže než se k žalobě dostal soud, nechala pojišťovna budovu 30. listopadu uzavřít. K její ostraze postavila ochranku, aby zamezila vstupu provozovatelky klubu. „Stálo tam osm namachrovaných chlapů, a ti nás tlačili násilím ven. Nedostala jsem se a stále se nedostali ani ke svým věcem,“ popsala Šůsová. Později prý zjistila, že z domu jezdí nákladní auta a vyvážejí věci a sutiny z klubu.

„Ředitelka pojišťovny nechala strhnout stropy, podlahy, všechno, co tam bylo. Nezůstalo tam nic, jen obvodové zdivo. To, co jsme tam vytvořili, odvezli na skládku, to znamená rozbourané dlaždice, záchody, všechno, co se tam udělalo. Minulých 14 dní jsme jezdili po skládce a nacházeli jsme tam své věci, účetnictví,“ uvedla na konci února Šůsová. Majetek, o který takto přišla, spolu s cenou za zničené interiérové úpravy je podle ní osm milionů korun.

Podle ředitelky Zumrové jen firma pověřená rekonstrukcí domu odstranila nepovolené stavební úpravy. Své věci má prý Šůsová uschované a může si je kdykoli vyzvednout. „My jí je chceme vrátit, jenže ona nechce,“ upozornila ředitelka, podle které se bývalá nájemkyně snaží zdiskreditovat vedení pojišťovny.

Garáže místo swingers klubu?

Rekonstrukce domu v Jungmannově ulici se týká celé budovy. Pověřená firma například opravila střechu nebo zavedla v domě výtah. Šůsová si v minulosti stěžovala na to, že výtahovou šachtou zatéká do jejích prostor, že byly ubourány šachty sloužící k odvětrání suterénu nebo že kvůli lešení nejdou otevřít dveře na více než 20 centimetrů. Pojišťovna to podle ní nechtěla řešit.

Šůsová naznačuje, že skutečným důvodem k výpovědi může být něco jiného. „Pojišťovna Halali nám pronajala prostory v roce 2012. Ale v roce 2010, to znamená dva roky předtím, bylo vydáno na tyto prostory stavební povolení na stavbu garáží. Nicméně mně o tom nikdo neřekl,“ vysvětluje.

Vedení pojišťovny to označilo za spekulaci, Šůsová ale předložila redakci iDNES.cz k nahlédnutí dokument ze stavebního úřadu, podle kterého bylo skutečně vydáno stavební povolení i na garáže a od 17. října 2012 se podle něj staly prostory klubu staveništěm.

Spor o prostory swingers klubu řeší i někteří řadoví myslivci, na odborných fórech ČMMJ se dají najít dotazy, co se v Jungmannově ulici děje. Vedení pojišťovny proto nakonec na stránkách jednoty zveřejnilo loni v prosinci své stanovisko (najdete ho zde).

Vedení jednoty se ke sporu nechce příliš vyjadřovat, její současný šéf Jiří Janota stojí za pojišťovnou. „Vedení pojišťovny má naši důvěru v krocích, které podniklo. Nechceme se snížit na úroveň mediálních útoků, vyčkáme si na rozhodnutí soudu,“ reagoval na dotaz iDNES.cz.

Střet vyeskaloval až tak, že obě strany na sebe podávají trestní oznámení. „Mohu potvrdit, že jsme přijali několikero oznámení od zmiňovaných subjektů. Prověřování všech těchto oznámení je momentálně skončeno buď uložením s odůvodněním, že se v dané věci nejedná o trestný čin, nebo odložením, neboť oznamovaným jednáním nedošlo k naplnění skutkové podstaty žádného trestného činu,“ uvedl na dotaz redakce mluvčí policie Tomáš Hulan.

Samotný spor o prostory nyní putuje před soud. První jednání má proběhnout na konci dubna.Hlavní zprávy

Nejčtenější

Auto v Brně srazilo ženu s kočárkem, řidiče pak napadl přihlížející dav

Záchranáři zasahují v Bratislavské ulici v Brně poté, co zde auto srazilo ženu...

Dramatické okamžiky se odehrály na konci minulého týdne v Bratislavské ulici v Brně. Nejprve zde auto srazilo ženu s...

MF DNES: Unesený mladík utonul ve výkalech, jeho únos natočila kamera

Právě tady, v domě, který leží necelé dva kilometry od Karlových Varů, našli...

Případ jednadvacetiletého Dominika P. z Mladoboleslavska, kterého na konci ledna podle kriminalistů zavraždil o 25 let...V Rusku se zřítilo letadlo se 71 lidmi, příčina katastrofy je stále nejasná

Trosky letadla se našly asi 40 kilometrů od moskevského Domodědova letiště (10....

V Rusku se v neděli zřítilo letadlo Saratovských aerolinií. Letoun An-148 mířil do města Orsk na jihu Ruska, krátce po...

Babiš prohrál spor o evidenci u StB. Budu se soudit až do smrti, vzkázal

Andrej Babiš

Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu Andreje Babiše, že je neoprávněně evidován jako agent ve...

Polák vezl dodávku na malém přívěsu, policii ukázal jen fotku řidičáku

Naložit dodávku na tak malý přívěs chtělo hodně odvahy a drzosti.

I otrlé dálniční policisty nedávno v Ostravě překvapil řidič polského auta, který na malém přívěsu vezl nadměrně velkou...

Další z rubriky

Dienstbier na sjezdu ČSSD sepsul Chovance, kritice čelil nepřítomný Sobotka

Milan Chovanec na sjezdu ČSSD v Hradci Králové (18.2.2018).

Sociální demokraté řeší na svém sjezdu volební propadák, ale jedna klíčová osoba chybí. Bývalý premiér a dlouholetý šéf...

ZPRÁVY: Nový předseda ČSSD, bronzová jízda Erbanové a zpěv Paris Hilton

Kandidát na nového předsedu strany ČSSD Jan Hamáček. (18.2.2018)

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, mimo jiné uvidíte volbu předsedy ČSSD, prezidenta Zemana, jak nabádá sociální...

ČSSD zvolí nového lídra, na sjezdu hovořil prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman a slovenský premiér Robert Fico na sjezdu ČSSD v Hradci...

Nový směr hledá sociální demokracie. V Hradci Králové si zvolí předsedu - zájem o to mají tři ostřílení politici a pět...

Grafton Recruitment Praha
INŽENÝR KVALITY

Grafton Recruitment Praha
Liberecký kraj
nabízený plat: 47 000 - 53 000 Kč

Najdete na iDNES.cz