Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnosti Xerox, Sharp A Fuji Xerox útočí na trh tiskáren pro malé a střední kanceláře

  15:01aktualizováno  15:01
New York, 14.března 2000 - Společnosti Xerox, Sharp a Fuji Xerox představily technologii nové generace podpořené aliancí v hodnotě 2 miliardy dolarů, která poskytne rychlejší a cenově dostupnější inkoustové tiskárny pro miliony malých a domácích kanceláří na celém světě. Společenství firem Xerox, Sharp a Fuji Xerox vytváří bezprecedentní sílu, která bude konkurovat společnosti Hewlett Packard a bude lépe sloužit zákazníkům v bouřlivě se rozvíjejícím tržním segmentu SOHO.

S cílem získat dvojciferný tržní podíl, uvede každá z těchto firem na trh kompletní modelovou řadu cenově nenáročných inkoustových tiskáren. Tyto produkty bude možné zakoupit ve více než 12 000  obchodech, na Internetu a prostřednictvím dalších prodejních kanálů a mechanismů, což zvýší globální distribuční kapacitu firem Xerox, Sharp a Fuji Xerox na maximum.

Toto partnerství je postaveno na silné pozici značky Xerox a patentech na tepelné inkoustové tiskárny, vývoji produktů a výrobních znalostech společnosti Sharp a technickém know-how Fuji Xerox.

"Xerox, Sharp a Fuji Xerox mohou společně dokázat to, co by žádný z nás nemohl zvládnout sám. Společně máme sílu mnohamiliardového podniku, jehož konkurenceschopnost na trhu inkoustových tiskáren je nepřekonatelná," řekl Rick Thoman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Xerox. "Naše orientace na zákazníky malých a domácích kanceláří bude mít za následek dramatický nárůst projevující se v prodeji milionů inkoustových tiskáren a souvisejících spotřebních materiálů."

"Společnost Sharp byla průkopníkem menších kancelářských produktů pro uživatele stolních a mobilních počítačů," uvedl předseda představenstva firmy Katsushiko Mashida. "Nyní rozšiřujeme vysoce úspěšnou spolupráci se společností Xerox, která trvá již 15 let, z osobních kopírek na inkoustové tiskárny."

Během příštích pěti let Xerox, Sharp a Fuji Xerox společně investují do výzkumu, vývoje, výroby, reklamy a marketingu inkoustových tiskáren přes
2 miliardy dolarů. Aliance bude rovněž využívat rozsáhlého duševního vlastnictví Xeroxu, včetně třetího největšího patentovaného portfolia na inkoustové tiskárny na světě.

Podle odhadu společnosti Xerox představuje v celosvětovém měřítku prodej inkoustových tiskáren a souvisejících spotřebních materiálů potenciál 57 miliard dolarů s ročním nárůstem pohybujícím se v dvojciferných číslech.

Xerox, Sharp a Fuji Xerox podnikly rázné kroky k rozšíření výroby inkoustových tiskáren a vývoji tiskových hlav a nádobek na inkoust. K novým nebo rozšířeným kapacitám Xerox patří moderní továrny na výrobu inkoustových tiskáren v irském Dundalku, Městě Canadigua ve státě New York a brazilském Manausu. Firma Sharp vybudovala specializované středisko na výrobu a montáž inkoustových tiskáren ve filipínské Manile.

Rychlé a kvalitní produkty pro menší kanceláře
Podle mezinárodního tržního průzkumu, který společnost Xerox provedla v průběhu minulého roku, požadují zákazníci malých a domácích kanceláří inkoustové tiskárny s lepší kvalitou tisku, vyšší rychlostí a nižšími pořizovacími a provozními náklady. To platí zejména pro zkušenější uživatele těchto tiskáren.

Základem nově vytvořené aliance výrobců tiskáren pro malé a domácí kanceláře je typová řada inkoustových tiskáren za výhodné a konkurenceschopné ceny. Tiskárny jsou až o 50% rychlejší než srovnatelné výrobky firmy Hewlett Packard a ostatních výrobců, přičemž jejich spotřeba inkoustu je až o 20% nižší.

Nové tiskárny mají dvě nové a výrazné konkurenční výhody. Mají delší režim tisku, který se nazývá eXpress Mode™, v němž mají podstatně vyšší rychlost než konkurenční tiskárny při srovnatelné kvalitě tiskového výstupu. Unikátní konstrukční princip "obousměrného tisku" umožňuje nanést na papír 100% barevného inkoustu v jediném průchodu. Většina ostatních tiskáren nanáší při každém ze dvou průchodů pouze polovinu potřebného inkoustu.

Tiskárny mají rovněž InkLogic™, inteligentní systém barevného inkoustového tisku, který má čtyři nádobky na inkoust. Většina inkoustových tiskáren má vestavěnou pouze jednu nádobku na inkoust. Funkce InkLogic™ snižuje náklady díky tomu, že uživatel musí vyměnit pouze barvu, jejíž nádobka je prázdná.

Kromě toho využívá modelová řada inkoustových tiskáren tiskové hlavy s dlouhou životností , které vydrží bez výměny až 10 000 stránek. U většiny konkurenčních modelů je zapotřebí tiskovou hlavu vyměnit zhruba po 500 stránkách.

Aliance výrobců tiskáren pro malé a domácí kanceláře vyústí ve stabilní tok inkoustových tiskáren vycházejících ze společné technologie. Díky tomu je Xerox, Sharp a Fuji Xerox budou moci rozšířit a inovovat své výrobky rychlejším tempem a zavádět nové modely inkoustových tiskáren a nové prvky zhruba každých šest měsíců.

V průběhu několika příštích měsíců začne společnost Xerox uvádět na trh osobní inkoustové tiskárny, kopírky a víceúčelová zařízení v Severní Americe, Evropě a na rozvíjejících se trzích. Sharp nabídne svoji značku inkoustových tiskáren na těchto trzích a rovněž v Japonsku a asijsko-tichomořském regionu. Produkty značky Fuji Xerox se budou prodávat v Japonsku a asijsko-tichomořské oblasti.

Xerox, Sharp, Fuji Xerox
Aliance výrobců tiskáren pro malé a domácí kanceláře (SOHO Printing Alliance) představuje druhý významný krok společnosti Xerox směrem k podchycení růstu na trhu běžných tiskáren (prvním byla lednová akvizice výroby tiskáren společnosti Tektronix za 925 milionů dolarů). Obě iniciativy řídí organizační jednotka Channels Group, působící v rámci divize General Market Operations společnosti Xerox, což je podnik odpovědný za zvyšování růstu s obratem 6 miliard dolarů, který prodává osobní a síťové produkty prostřednictvím rozšířené sítě distribučních kanálů. Xerox v roce 1999 vykázal příjmy ve výši 19,2 miliard dolarů.

Sharp Corporation s obratem 14,5 miliardy dolarů je celosvětově významná firma zabývající se vývojem technologií, které hrají nepostradatelnou úlohu v nové digitální éře. Jako jednička v oblasti displejů LCD, optoelektronice a polovodičů nabízí firma Sharp jeden z nejširších a nejvyspělejších sortimentů podnikových řešení, spotřebitelské elektroniky a elektronických součástek. Podrobnější informace najdete na internetové adrese www.sharp.co.jp

Fuji Xerox Co. Ltd. S příjmy ve výši 7,8 miliard dolarů je společný podnik společností Fuji a Xerox, kde mají firmy Fuji Photo Film a Xerox každá padesátiprocentní podíl a který vyvíjí, vyrábí a prodává kancelářská zařízení, software a řešení v regionu Japonska a okraje pacifické oblasti. Rovněž vyrábí digitální barevné kopírky a méně nákladné tiskárny pro celý svět. Ve spolupráci se společností Xerox výzkum a vývoj v tomto společném podniku přinesl řadu nových řešení a velký počet patentů, díky čemuž firma zaujala v oblasti technologie jedno z předních míst na světě.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

U požáru motorestu na dálnici D10 zasahovali hasiči i v noci

Motorest Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy na snímku z 19....

Středočeští hasiči v noci na neděli pokračovali v hašení požáru motorestu Čtyři kameny na mladoboleslavské dálnici...

Okamura i Filip ve vedení Sněmovny, Fiala ne. Podle ODS „nepolíbil prsten“

Předseda Úsvitu Tomio Okamura a šéf komunistů Vojtěch Filip a Martin Pecina...

Jan Hamáček z ČSSD, lídr komunistů Vojtěch Filip, poslanec Pirátů Vojtěch Pikal a šéf SPD Tomio Okamura byli zvoleni...Muž přesvědčil policistu k demonstrativnímu oběšení, pak ho nechal zemřít

Sebevražda (ilustrační foto)

Policista z olomoucké krajské policie, který zemřel na začátku roku 2015, nespáchal dobrovolnou sebevraždu, ale byl...

Vzdejme se slova Vánoce, vyzval kněz křesťany. Už podle něj nemá smysl

SANTABĚH. Několik stovek běžců v kostýmech Santa Clause bylo možné pozorovat v...

Severoirský katolický kněz Desmond O’Donnell míní, že by nejen katolíci, ale vůbec všichni křesťané měli opustit výrazy...

Nový chodník je šikmý a s boulemi. Ať ho zaplatí starosta, zní z obce

V Hornich Bojanovicich mají křivý chodník

Nakloněná plocha s boulemi, jak obvykle vypadají cesty po zemětřesení nebo po povodni. V Horních Bojanovicích na...Další z rubriky

Berlusconimu hrozí další soud kvůli uplácení svědků v případu Rubygate

Někdejší italský premiér Silvio Berlusconi během vystoupení v televizní stanici

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi možná bude čelit dalšímu obvinění z uplácení svědků v kauze známé jako...

Merkelové svitla naděje na vládu, SPD zvažuje pokračování velké koalice

Německá kancléřka Angela Merkelová na jednání Spolkového sněmu hovoří s šéfem...

Německo možná překoná politickou krizi bez předčasných voleb. Sociální demokracie (SPD) dala najevo, že je připravena...

Aktivisté postavili pomník holocaustu vedle domu politika z AfD

Mezi ulicemi Cora Berliner Strasse a Ebertstrasse byl před deseti lety postaven...

Skupina německých umělců postavila repliku berlínského Židovského památníku vedle domu kontroverzního politika Björna...Najdete na iDNES.cz