Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnosti Sears, Carrefour a Oracle otevřou první Internetový maloobchodní dodavatelský podnik na světě

  15:08aktualizováno  15:08
- Společnosti Sears a Carrefour, dva největší maloobchodní prodejci na světě a společnost Oracle, jednička v e-businessu, dnes oznámily, že spolupracují na vývoji první globální business-to-business online exchange sloužící maloobchodnímu průmyslu. Otevřený mezinárodní GlobalNetXchange, založený na e-business platformě Oracle, se zpočátku zaměří na řetězce Sears a Carrefour, jejichž obrat je $80 miliard a nakupují od 50 000 dodavatelů, partnerů a distributorů. Společnosti Sears a Carrefour očekávají, že GlobalNetXchange obrovsky sníží jejich nákupní náklady a vysoce zlepší efektivnost dodavatelského řetězce s jejich obchodními partnery.

Další maloobchodníci budou přizváni, aby se připojili k zakládajícím členů tohoto projektu. GlobalNetXchange se stane největším webovým business-to-business trhem pro maloobchod na světě. Očekává se, že otevřením GlobalNetXcange se radikálně změní způsob obchodování v tomto segmentu.

GlobalNetXchange umožní zapojeným členům nakupovat, prodávat, obchodovat nebo dražit zboží na aukcích a poskytovat služby přes Internet pomocí standardních webových browserů. Členové a jejich dodavatelé budou schopni zachytit možné úspory prostřednictvím výběru  dodavatele "prodejného" a "neprodejného" zboží a služeb.

Strany očekávají zkvalitnění v poskytování dodavatelských služeb, které bude zahrnovat spolupráci na vytváření poptávky, objednávek, plánování výkonnosti a efektivní dopravy. Velkou výhodou bude globální viditelnost aktuálního stavu zásob a umožnění plné automatizace nákupního procesu.
 
Díky podstatné úspoře nákladů spojených s Internetovými transakcemi osvobodí nový model nákupní profesionály, kteří se tak budou moci zaměřit na kvalitu a konkurenceschopnost na trhu. GlobalNetXchange bude podporovat všechny druhy maloobchodního zboží - textil, trvanlivé zboží, potraviny a další spotřební produkty.

Společnosti Sears a Carrefour budou v GlobalNetXchange zpočátku sdílet většinový podíl. Oracle bude vlastnit menšinový podíl a poskytne software, implementaci a podporu. Nová společnost očekává, že se stane produktivní během 30 dní v čele se svým vlastním vedením, zaměstnanci a investicemi. Společnosti Sears i Carrefour mají v úmyslu začít využívat výměnné aukční schopnosti během několika týdnů.

"Toto je revoluce v maloobchodě," řekl Sears chairman a CEO, Arthur C.Martinez. "Neustále se budou předefinovávat dodavatelské procesy, zkvalitňovat a zvyšovat spolupráce s dodavateli a snižovat náklady. Jsme potěšeni, že jsme partnery Carrefour, jedné z předních maloobcodních společností na světě, a společnosti Oracle, vedoucího dodavatele Internetových  technologií."


"Společný záměr, který jsme oznámili, je obrovskou výhrou pro naše vlastní společnosti a pro naše zákazníky," řekl Daniel Bernard, CEO Carrefour. "Věříme, že dopad tohoto projektu na globální maloobchodní trh všechny překvapí. Využití tohoto potenciálu bude omezeno pouze naší schopností zahrnout další maloobchodníky do naší vize globálního, webového maloobchodního trhu."

"Společnost Oracle je autorem této vize a také přední firmou v B2B," řekl Julian Day, Sears executive vice president a COO. "Potenciál tohoto konceptu otevřené architektury je fenomenální. Nikdo jiný by nás nedokázal tak rychle připravit a zajistit nám takovou výhodnou konkurenceschopnou pozici."

"Společnosti Sears a Carrefour jsou ideálními partnery pro tento spojený virtuální obchod," řekl Lawrence J. Ellison, CEO Oracle Corporation. "Jak Sears, tak Carrefour již znají nákupní prostředí, a proto jsou nejlépe obeznámeni o výhodách Internetu, které online exchange poskytuje. Toto je nový svět e-businessu. Jsme potěšeni, že můžeme pracovat s těmito společnostmi na revoluci maloobchodního dodavatelského řetězce."

O společnosti Carrefour
Carrefour je největší maloobchodní společností v Evropě a Latinské Americe. Operuje       500 hypermarkety, 800 supermarkety a 2 500 diskontními obchody v devíti evropských zemích, Americe a Asii. Po úspěchu své nabídky pro Promodes v roce 1999, se očekává, že v roce 2000 dosáhne obrat asi 55 miliard Euro. Obchody nabízejí potraviny, oblečení, elektroniku, spotřebiče a automobilové doplňky. Carrefour operuje velkoobchodními cash-and-carry řetězcy, obchodními domy a nabízí také pojišťovací služby, půjčky a kreditní karty.
Více informací o společnosti najdete na http://www.carrefour.com

O společnosti Sears
Sears je vedoucí maloobchodní dodavatel oděvů, domácích a automobilových produktů a služeb přes tradiční a Internetové kanály v USA s ročním obratem více než $41 miliard. Společnost prodává oděvy, domácí a automobilové produkty a spojené služby přes svou síť s více než 850 obchody a 2 100 speciálními shopy téměř 60 milionům amerických domácností. Sears Online, zaměřený na poskytování řešení pro domácnost, představil v roce 1999 nejlepší spotřební webové stránky pro zákazníky.
Více informací o společnosti najdete na stránce http://www.sears.com
_________________________________________________________________________
Oracle je vedoucí dodavatel softwaru pro informační management a druhá největší softwarová společnost na světě s ročním obratem více než 9,3 miliardy USD. Společnost Oracle nabízí svá aplikační řešení a databáze s příslušnými konzultacemi, školeními a službami technické podpory ve více než 145 zemích světa. Další informace naleznete na: http://www.oracle.com

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

VIDEO: Balíky létaly z auta do dálky, pošta pracovníka vyhodila

Pošta v akci. Svérázné doručování balíků zachytil svědek

Okamžitým ukončením spolupráce „ocenila“ Česká pošta pracovníka, kterého svědek natočil, jak v obci Strání na...Další z rubriky

Britským euroskeptikům hrozí soud. Maří vyšetřování kampaní k brexitu

Nigel Farage, lídr strany UKIP, opouští hlasovací místnost v Biggin Hill (23....

Britská euroskeptická strana UKIP čelí soudnímu stání kvůli své kampani před referendem o vystoupení Spojeného...

Belgie přišla o hvězdné nebe. Světelný smog přiživuje energetická lobby

Snímek z Mezinárodní vesmírné stanice pořídil astronaut Thomas Pesquet. Vlevo...

Světelné znečištění trápí většinu států po celém světě. Nejhůře je na tom Belgie, kde na většině míst jede pouliční...

Víc peněz pro oběti teroristických útoků, žádá zmocněnec německé vlády

Německá kancléřka Angela Merkelová navštívila vánoční trhy na náměstí...

Zmocněnec německé vlády pro oběti loňského teroristického útoku na vánoční trhy v Berlíně Kurt Beck požaduje výrazně...Najdete na iDNES.cz