Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnosti EDS a eCharge Corporation spojily své síly, aby zjednodušily online nakupování

  13:34aktualizováno  13:34
PLANO, Texas - Společnost EDS dnes oznámila, že firma eCharge Corporation, která zajišťuje realizaci plateb po celém světě, si ji jako předního globálního poskytovatele služeb souvisejících s informačními technologiemi vybrala pro dodávku technické infrastruktury, systémové integrace, řízení obchodních procesů a zajištění elektronického obchodu v novém systému eCharge Net AccountTM. Systém eCharge Net Account je určen výhradně pro obchodování prostřednictvím Internetu a nabízí spotřebitelům bezpečný a pohodlný způsob platby, který při online nákupech odstraňuje nutnost používat kreditní karty.

 

Nový systém eCharge Net Account, který má být uveden do provozu v průběhu tohoto roku, zcela změní způsob online nákupů, a to jak pro obchodníky, tak pro jednotlivé zákazníky. Online obchodníci, kteří zavedou možnost nákupů přes tento systém, mohou okamžitě vykázat vyšší zisk, neboť za transakce budou platit nižší poplatky než u tradičních kreditních karet. Spotřebitelům nabízí eCharge Net Account větší možnost kontroly, řízení a sledování online nákupů a zároveň i podstatně snižuje obavy vyplývající z nutnosti sdělit jiným osobám číslé své kreditní karty a další osobní údaje.

Analytici odhadují, že do roku 2003 bude prostřednictvím Internetu obchodovat 183 miliónů spotřebitelů, jejichž celkový obrat dosáhne 1 biliónu dolarů. A toto číslo by se navíc díky zavedení bezpečnějšího způsobu platby než kreditní kartou mohlo podstatně zvýšit. Podle nedávné studie firmy Jupiter Communications uvedlo 41% respondentů, kteří někdy uskutečnili nákup prostřednictvím Internetu, že se jim nelíbí, když musí na Internetu uvádět číslo své kreditní karty. Navíc 68% respondentů, kteří nikdy tímto způsobem nenakupovali, uvedlo, že by prostřednictvím Internetu obchodovalo, pokud by se zlepšila bezpečnost.

"V současné době existuje velká možnost úspěchu pro systém úhrad za obchod prostřednictvím Internetu, který nebude založen na kreditních kartách," řekl Theodore Iacobuzio, vedoucí analytik u TowerGroup, firmy pro průzkum veřejného mínění z Needhamu ve státě Massachussetts. "Progresívní systém a podnikatelský záměr firmy eCharge, za nimiž budou stát vysoce výkonné systémy a znalosti společnosti EDS, budou nepochybně hrát v tomto aspektu rozvoje obchodování přes Internet významnou roli."

Truett Tate, ředitel firmy eCharge, řekl: "EDS nám pomáhá s vývojem internetového mechanismu, který bude hnacím motorem systému eCharge Net Account. S její pomocí budeme moci zavést produkt související s elektronickým obchodováním, který byl ještě před krátkou dobou pouze ve stádiu nápadu, na trh rychleji, než to všichni považovali za možné."

"Příležitost spolupracovat s firmou eCharge na její unikátním způsobu platby pro zákazníky internetového obchodu demonstruje schopnost společnosti EDS vyvinout pro své klienty řešení obchodování přes Internet a pak je uvést do života," řekl Dick Brown, předseda představenstva a generální ředitel EDS. "Podnikatelský model EDS nám umožňuje nabízet firmě eCharge tvůrčí nápady i řešení."

Společnost EDS poskytuje firmě eCharge technické řešení elektronického obchodu, které pokrývá celé spektrum služeb. Společnost realizuje integraci klíčových technologií zabezpečení Internetu a transakcí realizovaných jeho prostřednictvím a poskytne základní systémy, aplikace a kritické služby podpory sloužící pro systém eCharge Net Account. Tyto služby budou zahrnovat hostitelské služby WWW, předkládání a zpracování žádostí o úvěr v režimu online, zabezpečení režimu online vycházející z digitalizovaných podpisů, zřizování a správu podúčtů, zpracování transakcí a údajů prodejců. Společnost EDS bude rovněž zajišťovat podporu informačního střediska pro dotazy spotřebitelů i prodejců.

"EDS je jedinou společností, která má komplexní schopnosti a kvalifikaci potřebné pro realizaci tak rozsáhlého a složitého projektu ve velice krátké lhůtě," uvedl ředitel firmy eCharge Tate.

Kim McMann, prezident divize Business Process Management společnosti EDS, řekl: "Systém
eCharge Net Account je symbolem probíhající revoluce v elektronickém obchodu. EDS spojí technologii, službu zákazníkům a funkce řízení obchodních procesů do unikátního, na spotřebitele orientovaného mechanismu, který přinese nakupujícím přes Internet bezpečný a pozitivní zážitek vždy, když systém eCharge Net Account použijí. Těšíme se na spolupráci s firmou eCharge a doufáme, že pomůžeme nakupování na Internetu pro spotřebitele podstatně zjednodušit."

O firmě eCharge Corporation

Firma eCharge Corporation, společnost provozující online systém plateb příští generace, byla založena v roce 1997. Nyní hodlá zlepšit celosvětový systém plateb v režimu online tak, že uživatelům Internetu nabízí funkčně bohaté, pohodlné a bezpečné způsoby realizace plateb za elektronické nákupy. Platební řešení firmy využívají obchodníci na Internetu, telekomunikační společnosti a poskytovatelé internetových služeb na celém světě. Hlavní sídlo společnosti eCharge Corporation se nachází v Seattlu ve státě Washington, pobočky ve Vancouveru (Britská Kolumbie), Londýně (Velká Británie) a Tokiu (Japonsko). Podrobnější informace najdete na internetové adrese www.echarge.com.

O společnosti EDS

Společnost EDS, která již více než 35 let patří k předním světovým dodavatelům služeb souvisejících s informačními technologiemi, nabízí konzultace v oblasti řízení, řešení internetového obchodu a znalosti z oboru systémů a technologie, které zlepšují výkonnost více než 9.000 podniků a klientů z řad státních institucí ve zhruba 50 zemích. V roce 1998 ohlásila společnost EDS příjmy ve výši 16,9 mld dolarů. S akciemi společnosti se obchoduje na newyorské burze (kód NYSE: EDS) a londýnské burze. Internetovou stránku EDS najdete na adrese www.eds.com.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po měsíci v KLDR byla jako Severokorejci. Myslela jen na jídlo a vodu

Koreanistku Ninu Špitálníkovou jsme oblékli do šatů Karen Millen, šperky ALO...

Stačily jen čtyři týdny v KLDR a studentka koreanistiky Nina Špitálníková se začala chovat jako všichni Severokorejci....

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Odešla ke zpovědi a zmizela. Z vraždy po 57 letech usvědčili kněze

Závěrečná řeč texaského státního návladního v kauze Irene Garzaové (8. prosince...

Vlk v kněžském rouše. Tak označil texaský prokurátor bývalého kněze Johna Feita, který byl tento čtvrtek usvědčen z 57...Další z rubriky

Putin a Trump diskutovali po telefonu, probírali i Severní Koreu

Vladimir Putin a Donald Trump zahájili první společné jednání, a to při...

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Donald Trump ve čtvrtečním telefonickém rozhovoru probírali...

Velká prohra pro Mayovou. Poslanci prosadili finální hlasování o brexitu

Theresa Mayová

Britská premiérka Theresa Mayová ve středu utrpěla jednu z největší porážek na postu premiérky. Parlament si proti její...

V Británii soudí chirurga, který se podepisoval laserem na játra pacientů

Simon Bramhall  odchází od soudu (13. prosince 2017)

Soud v britském Birminghamu ve středu uznal vinným 53letého chirurga, který vypaloval své iniciály do jater pacientů....Najdete na iDNES.cz