Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost Sun Microsystems bleskově startuje Svět Startupu

  20:40aktualizováno  20:40
- Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) oznámila dramatický moment a úspěch s programem Sun Developer ConnectionSM Sun Startup EssentialsSM zaměřeným na stále rostoucí počet společností zabývajících se spouštěním Internetu, nebo "dot.com" aplikací, včetně elektronického podnikání, nezávislých maloobchodních subjektů v oblasti softwaru (ISV), tvůrců aplikací, a poskytovatelů služeb (SP), kteří dodávají své produkty nebo služby systémem on-line.

Jen tři měsíce od prvního uvedení programu na trh, se více než 600 společností přihlásilo o tento program, který je vytvořen tak, aby pomáhal "start-up" společnostem dosáhnout stádia co nejrychlejšího a co nejlacinějšího využití u aplikací a služeb pro síťovou ekonomiku. V současné době je Sun jednou z nemnoha společností s komplexním programem a souborem produktů a služeb zaměřených výhradně na spouštění "dot.com" aplikací všeho druhu.
"Program Sun Startup Essentials měl ohromný ohlas, protože tato nabídka skýtá řešení, které nikde jinde na trhu tak snadno nenajdete," řekl Doug Kaewert, vice president pro rozvoj trhu u společnosti Sun Microsystems. "Získáváme aplikace od firem v B2B, B2C, ASP a od každého odvětví a z každého trhu.  Společnosti s orientací "dot.com" hledají způsob, jak snížit riziko a akcelerovat poměr čas - výnos. A věří, že Sun jim v tom může pomoci."
Účastníci programu Sun Startup Essentials
Od prvního uvedení programu Sun Startup Essentials na trh jsou už stovky spouštějících subjektů na rychlé cestě k  využití svých Sun balíčků. Loudcloud, Inc., Found.com a Bluetrain.com, to je jen několik příkladů společností, které si v poslední době vytvořily strategické vztahy se Sunem a budou  participovat na spouštěcích iniciativě Sunu.
Loudcloud, nově vytvořená společnost působící v oblasti služeb souvisejících se softwarem Cloud, se se Sunem spojila proto, aby mohla vybudovat a řídit vysoce rozšiřitelné webové stránky pro rychle rostoucí internetové společnosti a zvolila Sun,aby jí přednostně  poskytoval platformu pro využívání UNIXu. Loudcloud bude rovněž využívat  celpodnikové výpočetní platformy podnikových sítí a technologie Sunu, špičkové ve svém oboru, což  pomůže řídit a provozovat její služby. Kromě toho budou výzkumné a provozní týmy Loudcloudu úzce spolupracovat se Sunem na založení obnovitelných procesů potřebných pro dodávání vysoce rozšiřitelných webových stránek s mnoha charakteristickými rysy.
"Zvolili jsme Sun protože nám jeho osvědčené, rozšiřitelné (scalable) internetové platformy pomáhají rychle vybudovat, uvést do provozu a využívat on-line obchodní činnosti našich zákazníků," řekl Marc Andreessen, předseda společnosti Loudcloud, Inc. "Věříme, že Service Provider od Sunu, stejně jako Solaris™ Operating Environment a Java™ technologies, servery a systémy ukládání do paměti zajistí spolehlivost, rozšiřitelnost a dostupnost, jež jsou pro naše zákazníky klíčem k úspěchu."

 

Found.com, dodavatel inovačních řešení, který využívá Internet ke zvyšování tradičních zisků maloobchodníků, výrobců a výrobních značek, se rovněž zavázal využívat
server Sunu, ukládací a softwarové technologie zahrnující Java, Solaris Operating Environment a iPlanet™ software, při dalším vytváření své vnitřní infrastruktury a sítě maloobchodních partnerů. Výsledkem tohoto vztahu je, že se Sun význačnou  investicí podílel na úspěchu společnosti cestou společných prodejů, marketingu a dalších strategických iniciativ.
Bluetrain.com,  dodavatel hostitelských internetových  aplikací pro středně velké společnosti, bude využívat program Sun Startup Essentials k tomu, aby zajistil účinnost a funkčnost prostředí podnikového software pro skupinovou práci uživatelům ve středně velkých společnostech.
Medonweb, spouštěcí vertikální portál který se zaměřuje na potřeby lékařů s cílem zprostit je rozptylující administrativní práce, se také účastní programu Sun's Startup Essentials.
"Zvolili jsme program Sun's Startup Essentials pro jeho finanční výhodnost a odbornost, která nám pomůže uspíšit náš vstup na trh," řekl Tomer Loiter, president a vrchní ředitel společnosti Medonweb. "V nových ekonomických podmínkách mají "dot.comy" od navržení jen 4 měsíce od na to, aby se uvedly na trh, chtějí-li být stále napřed."
SiliconPeak.com, společnost, která se uplatňuje jako technologický partner ve společných podnicích s tradičními firmami, majícími produkty, služby nebo obsah, které jsou příslibem v oblasti internetového obchodování, také participuje na programu Sun's Startup Essentials.
"SiliconPeak.com uznává vedoucí postavení Sunu v oblasti zajišťování bezpečných, rozšiřitelných řešení elektronického podnikání," řekl David Ross, president SiliconPeak.com.
Nitorum Corporation  se nedávno také přihlásila k účasti v programu Sun's Startup Essentials.
"V kombinaci s rozšiřitelností a bezpečností platformy Sunu Sparc Solaris, Intelli-Gage dodává  na základě slibu elektronického obstarání a poskytuje konkurenceschopnou výhodu tím, že zkracuje čas na zajištění profesionálního talentu," řekl Matt Wulkan,
vice president společnosti Corporate Communications, Nitorum Corporation. "Od Ultra 5 po Enterprise 10000 server  v elektrárně Sun vytváří spolehlivé, rozšiřitelné, a bezpečné prostředí platformy."
NetIDEAS, Inc., nová společnost která vyvíjí, dává na trh a podporuje dodaná řešení společného obchodování s produkty jako dodavatel aplikačního servisu, se také účastní programu Sun's Startup Essentials.
"Naše partnerství se Sunem nám zajistilo podporu podstatnou pro subjekty spouštějící Internet (startup). Sun uznal potřebu pomáhat novým společnostem získávat vysoce rozšiřitelné servery, paměti, a infrastruktury při zásadě oboustranného úspěchu. Kromě toho fakt, že je k dispozici prostředek společného obchodování (co-marketing resource), je skutečně rozlišujícím faktorem" řekl Kevin Hamm, president a spolurozhodující ředitel společnosti NetIDEAS, Inc. "Musíme se pohybovat rychlostí internetu a program Sun Startup Essentials nám poskytl značnou hodnotu rychle."

Další společnosti v současné době přihlášené k programu Sun Startup Essentials jsou:
agencyapplet.com
Cybertel
eTopware Inc.
EqualFooting.com
expertcity.com
Exterprise
MedCenterDirect.com
NetIdeas Inc.
Netwhistle
OTelnet
TeleServ
Urban Box Office Network
VulcanGate Corporation

 

Produkty a služby pro "start-up" společnosti
Program společnosti Sun Startup Essentials nabízí množství produktů a služeb, které poskytují komunitě subjektů zaměřených na spouštění internetu komplexní soubor nástrojů, prostředků a informací.. Subjekty k tomu způsobilé mohou využívat různé počítačové systémy a softwarové produkty, vývojářské nástroje, příležitosti ke školení a společnému marketingu, i technickou podporu a přístup k technikům světové třídy, kteří jsou v týmu Sunu.
Aby demonstroval svůj závazek pomáhat "start-up" společnostem po celou dobu jejich působení v odvětví, vytvořil Sun také novou celosvětovou oborovou organizaci zaměřenou výhradně na subjekty spouštění .com a nejrůznější programy financování , vytvořené tak, aby umožňovaly brzký obchodní úspěch. Už teď tento program pomáhá mnoha spouštěcím společnostem ušetřit náklady tím, že uspíší uvedení jejich výrobků na trh poskytováním razantních slev na vývojové systémy od Sunu.
Další detaily k nabídce Sun Startup Essentials  a k tomu, jak se kvalifikovat, lze nalézt na webové stránce Sunu: http://www.sun.com/startup
"Start-up" společnosti, které se kvalifikují, se stanou členy Sun Developer Connection, a informace o tomto programu lze nalézt na  http://www.sun.com/developers


Informace o společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od jejího založení v roce 1982 dovedla jedinečná vize "Síť je počítačem" (The Network Is The Computer™) společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) až do postavení špičkového poskytovatele vysoce kvalitního hardware, software a služeb, které pohánějí internet a umožňují firmám na celém světě využívat služeb internetu. S ročními výnosy
13 miliard USD působí společnost Sun ve více než 170 zemích světa a na World Wide Web na adrese http://www.sun.com.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

V USA se kolem MeToo šíří rozpaky, vánoční večírky poznamenal strach

Demonstrace na podporu kampaně MeToo před Trump Tower na Manhattanu (9....

Američané začínají zpytovat svědomí, zda se to s povykem kolem sexuálních skandálů nepřehání. Některé případy ukázaly,...

Odešla ke zpovědi a zmizela. Z vraždy po 57 letech usvědčili kněze

Závěrečná řeč texaského státního návladního v kauze Irene Garzaové (8. prosince...

Vlk v kněžském rouše. Tak označil texaský prokurátor bývalého kněze Johna Feita, který byl tento čtvrtek usvědčen z 57...Další z rubriky

Velitel konžských milic má dětské vojáky odškodnit 10 miliony dolarů

Šéf konžských milicí z občanské války na přelomu století Thomas Lubanga. (1....

Na deset milionů dolarů v pátek Mezinárodní trestní soud (ICC) stanovil výši odškodnění v procesu s šéfem konžských...

Havárie autobusu s vlakem ve Francii má pět obětí, oznámily úřady

Záchranáři zasahují po srážce školního autobusu s vlakem poblíž...

Bilance obětí čtvrteční nehody školního autobusu, do kterého na jihu Francie narazil vlak, se zvýšila na pět. Oznámila...

Rakousko se dohodlo na vládě. Zasednou v ní lidovci a svobodní

Předseda vítězných lidovců Sebastian Kurz a šéf Svobodných Heinz-Christian...

Rakouská lidová strana (ÖVP) a protiimigrační Svobodná strana Rakouska (FPÖ) se po 61 dnech od voleb dohodly na...Najdete na iDNES.cz