Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spekulant odevzdal ČSSD doménu paroubek.eu. Chce státní zakázky

  12:36aktualizováno  12:49
Firma Deredes bezplatně převede doménu paroubek.eu na lídra ČSSD. Společnost se totiž podle jednatele Aleše Slabého chce účastnit státních výběrových řízení. Ještě před časem přitom o převodu stránek, které brojily proti Paroubkovi, nechtěla ani slyšet. Po politikovi chtěla za doménu sto tisíc.

Jiří Paroubek zasažený vejci na mítinku ČSSD v Praze na Andělu (27. května 2009) | foto: David W. ČernýReuters

Spor o doménu paroubek.eu řešil na konci loňského roku pražský městský soud. Firma Deredes, která si doménu zaregistrovala, ji nesměla používat. Převést ji bezplatně na Jiřího Paroubka odmítala. Nyní však změnila názor, dohodu o převodu domény podepsala dnes.

"Naše společnost se zabývá především vymáháním pohledávek a nikoli politikou. V následujících letech se chceme účastnit výběrových řízení pořádaných státní správou. Proto jsme se rozhodli doménu panu Paroubkovi věnovat zdarma," vysvětlil jednatel společnosti Aleš Slabý.

Z taktického hlediska se to jeví jako dobrý tah. Podle průzkumu agentury Median je totiž ČSSD nejsilnější stranou, která jde do květnových voleb, od ODS ji nyní dělí celých 14 procent. Výrazný náskok jí přisuzují i jiné průzkumy. A právě vítěz voleb bude mít největší vliv na veřejné zakázky. (čtěte také předchozí článek o volebních preferencích)

Podle advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný a spol., která Jiřího Paroubka zastupuje, se však společnost rozhodla doménu převést na základě předběžného rozhodnutí soudu.

"Bezplatný převod navrhla žalovaná společnost Deredes, důvodem rozhodnutí byl předběžný názor soudu, že Jiří Paroubek jako žalobce je v tomto sporu v právu," píše se v tiskové zprávě advokátní kanceláře.

Paroubek na toto mimosoudní řešení sporu přistoupil. "Tím nejrychleji a nejúčinněji dojde k ochraně jeho práv porušovaných neoprávněným používáním jeho jména pro označení domény," uvádí zpráva. Doména prý bude převedena okamžitě.

"Vemte si ji zadarmo"

Dříve firma Deredes po ČSSD žádala za převod 100 tisíc, ani to už dnes neplatí. Jiří Paroubek tak bude mít nové stránky zdarma.

"Věříme, že pan Paroubek běžně přispívá do neziskového sektoru, proto je podmínka 100 tisíc korun na charitativní účely splněna," dodal Slabý.

Firma Deredes si doménu paroubek.eu zapsala hned první den registrace internetových adres s koncovkou .eu, tedy v dubnu 2006. Na stránce byl tehdy rudý plakát s Paroubkem a nápisy KSČSSD a Myslíme to upřímně. Plakát používala v předvolební kampani ODS.

Loni v květnu firma umístila na stránky výzvu k vajíčkovým útokům na šéfa ČSSD při jeho předvolebních akcích a za tyto útoky slibovala uhrazení pokut.

Už loni v srpnu ale nesměla firma na základě předběžného opatření stránky používat, soud pak verdikt v prosinci potvrdil. Převést stránky na sociální demokracii ale Slabý odmítal, pře se tak táhla až dodnes. (viz předchozí článek o sporech firmy Deredes s Paroubkem)

Firma Deredes se zabývá vymáháním dluhů a odkupováním pohledávek. Jméno jejího jednatele Aleše Slabého média uvádějí také v souvislosti s rozesíláním nevyžádaných zpráv, takzvaných spamů.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

V hořícím hotelu jsme byli za tři minuty, řekl hasič v Rozstřelu

Mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka (vlevo) a Jiří Španer z...

Situace v hořícím hotelu Eurostars David byla dramatická, uvedli v Rozstřelu mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů...

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Najdete na iDNES.cz