Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Soukromá klinika přišla o registraci

  14:23aktualizováno  14:23
Hrubá Voda - Bez státní registrace je od 1. září nestátní zdravotnické zařízení Institut Hippokrates v Hrubé Vodě na Olomoucku, známé pod názvem Klinika profesora Hrabala. Registraci klinice odňal krajský úřad na podnět olomoucké pobočky České lékařské komory. Pacienti institutu se tak musí s případnými stížnostmi na postup léčby obracet přímo na soud a ne na zdravotního radu či na komoru lékařů.

"Opakovaně jsme žádali zástupce zařízení, aby nám poskytl své léčebné výsledky, ale nemá zájem s námi jakkoliv komunikovat. Komora má jisté pochybnosti o léčebném přínosu některých metod, které institut používá. Proto nechceme svým jménem zdravotnické zařízení zašťiťovat. Vlastně nevíme, co se tam vůbec děje," řekl předseda okresního sdružení olomoucké komory Petr Němeček.

Rodiče pacientů, které klinika v Hrubé Vodě léčí, tvrdí, že výsledky institutu jsou nesrovnatelně lepší, než když se děti léčily v běžné nemocnici. S klinikou je spokojen například Olomoučan Vladimír Eliáš, otec jedenáctiletého Honzíka, který je postižen nemocí, při níž dochází k postupnému odumírání svalové hmoty.

"Pobyt na klinice mu pomohl jako nikde jinde. Ještě před pěti lety lékaři tvrdili, že syn skončí v deseti letech na vozíčku a jeho stav bude jen horší. Teď chodí a dokonce se naučil jezdit na kole," řekl Eliáš.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Výbor doporučil nevydat Svobodu ke stíhání kvůli kauze Opencard

Sněmovní imunitní výbor doporučil plénu, aby nevydalo bývalého primátora...

Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil plénu, aby nevydalo bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu k...

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Návrh otevřít znovu velké obchody o státních svátcích poslanci odmítli

(Ilustrační snímek)

Velké obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních zůstanou dál při některých státních svátcích zavřené. Zrušení zákona,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz