Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Soud snížil trest ženě, která ztloukla partnera paličkou na maso a holí

  17:18aktualizováno  17:18
Vrchní soud v Praze snížil v úterý trest Dagmar Coufalové, která v opilosti brutálně napadala svého partnera. V jednom případě ho tloukla dřevěným prkýnkem a paličkou na maso, jindy o něj rozlomila vycházkovou hůl. Coufalová si odsedí pět let ve věznici s ostrahou, původní trest byl o dva roky vyšší. Rozsudek je pravomocný.

Třiapadesátiletá Coufalová odvolacímu soudu zopakovala to, co tvrdila již dříve. „Já si na tom trvám, já jsem opravdu nic neudělala,“ řekla. V minulosti označila expartnerova slova za naprostý výmysl. Požadovala zproštění obžaloby. Odvolací senát jí nevyhověl.

Podle rozsudku krajského soudu v Liberci si Coufalová měla za své činy z podzimu 2014 odsedět sedm let, odvolací senát jí trest o dva roky snížil. Rozhodl tak proto, že útoky na partnera prkýnkem a paličkou, které na sebe navazovaly, posoudil jako jeden trestný čin a ne jako dva po sobě následující. Kromě toho se Coufalová dopustila i vydírání a dalšího ublížení na zdraví.

Částečně soud vyhověl i odvolání druhé strany. Poškozenému Rudolfovi S. přiznal 20 tisíc jako náhradu způsobené újmy. Se zbytkem ho odkázal na občanskoprávní řízení. „Hlavním zadostiučiněním je pro něj to, že obžalovaná byla uznána vinou a odsouzena,“ uvedl předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Kromě pobytu ve věznici s ostrahou čeká Coufalovou také protialkoholní léčba. Všechny útoky spáchala v opilosti a podle znalce je u ní patrný abúzus, tedy nadměrné požívání návykových látek, který se žena snaží bagatelizovat. V minulosti u soudu tvrdila, že je to naopak její bývalý partner, kdo nemírně popíjel alkohol a napadal ji.

Neudal ji z lásky. Čekal na omluvu

Úternímu jednání byl přítomen i Rudolf S., který v případu vystupoval jako svědek a poškozený. Coufalovou udal až více než dva měsíce od posledního napadení, prý proto, že ji miloval a stále doufal, že se mu omluví. Teprve když se žádné omluvy nedočkal, obrátil se na policii. On sám je bývalý policista.

S Coufalovou žil v bytě jeho matky v Tanvaldě, a když starší z žen dostala byt v Šumburku nad Desnou, přestěhovali se tam. Coufalová tvrdila, že v tomto bytě vůbec nebyla. Když ji ale usvědčila ze lži fotografie, kterou předložila obžaloba, své tvrzení změnila. Začala říkat, že s Rudolfem S. už sice nežila, chodila mu ale do bytu pomáhat s péčí o jeho nemocnou matku.

Svého nyní již bývalého partnera Coufalová napadla 9. září 2014 večer právě v šumburském bytě. Byla opilá a nejprve ho udeřila dřevěným prkýnkem do hlavy takovou silou, že prkýnko rozlomila. Muž poté upadl na zem. Když se probral, zakřičel prý na ni „ty k**ávo, co to děláš!“. Ženu to rozlítilo a zaútočila na něj paličkou na maso. Praštila ho do hlavy její kovovou částí.

Ležící muž v obraně zvedl ruce a další rána dopadla na jeho paži a zlomila mu loketní kost. Podle znalce přitom žena užila velkou až enormní sílu. Rudolf S. se pokusil dostat k telefonu a přivolat si pomoc, to ale jeho opilou partnerku ještě více rozčílilo. „Ču**áku, ty na mě budeš volat policajty?“ rozkřikla se a znovu na něj zaútočila paličkou. Tentokrát údery směřovaly do oblasti kolen a měly za cíl znemožnit muži vstát. Žalobce je později kvalifikoval jako vydírání.

Poškozený muž navštívil nemocnici až druhý den ráno. Zjistili mu prasklou loketní kost. Na dotazy zdravotní sestry zraněný odpověděl, že spadl ze schodů. S partnerkou zůstal až do 8. října, kdy se ji pokusil vyhodit z bytu. Na to Coufalová reagovala opět agresivně. Do muže se pustila vycházkovou holí, kterou o něj zlomila. Přitom mu způsobila pohmožděniny po celém těle a také mu vyrazila zub.

Muž však s oznámením na policii stále váhal. Soudu později vysvětlil, že ženu miloval a doufal, že se mu omluví. Když se to nestalo, obrátil se konečně na policii. To bylo až v polovině prosince 2014. Coufalová u soudu namítla, že vůbec není jasné, jak ke zraněním došlo, a že obžaloba je postavena jen na výpovědi Rudolfa S. „O této výpovědi nemá odvolací soud žádné pochybnosti,“ uvedl k tomu předseda senátu Zelenka. Dodal, že zranění si Rudolf S. nemohl způsobit sám.

Coufalová byla za násilí v opilosti u soudu už v roce 2011. Tehdy svého syna napadla nožem. Bodla ho zezadu do zad kvůli tomu, že jí nechtěl dát peníze. Soud jí tehdy vyměřil tříletou podmínku.Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

VIDEO: Školák přebíhal silnici před jedoucí tramvají, vůz do něj vrazil

Školák přebíhal silnici před jedoucí tramvají, která ho zachytila

Video z hrůzně vypadající nehody zveřejnili brněnští policisté. Na záběrech je vidět, jak školák na poslední chvíli...

Pitbul vyběhl v baru vstříc ženě, místo přivítání ji kousl do obličeje

Pitbul - ilustrační foto

Návštěvnici jednoho z přerovských barů pokousal do obličeje pes majitelky podniku. Vyběhl ji vstříc, když přicházela a...

Holčička v lese spadla do studny. Ve školce si hrála na schovávanou

Pohled do staré šestimetrové studny v lese, kam spadla čtyřletá dívenka.

Hra v lesní školce na Frýdecko-Místecku dopoledne málem skončila tragédií. Čtyřletá dívka tam totiž při hře na...Najdete na iDNES.cz