Soud řeší vraždu nevěrnice válečkem

  16:20aktualizováno  16:20
Čtyři roky zatloukal 35letý Jan Černý z Kolince na Klatovsku, kam zmizela jeho manželka Nina. Dětem, tchánovi i policistům od října 2000 tvrdil, že o ní vůbec nic neví. Přitom ji podle obžaloby zabil válečkem na nudle, tělo naložil do trabanta, odvezl do lesa a tam zakopal.

Otec zabité ženy Jan Kudlic u plzeňského krajského soudu vzpomínal, jak jeho dcera Nina žila s Janem Černým. "Poprvé holka otěhotněla, nebylo jí ani sedmnáct. Bála se, že se nevdá. Pak si vzala Černého. Byla to láska jako trám."

Černí bydleli v patře jeho domu v Kolinci, kde se 7. října ráno stala vražda. Černý se sevřeným hrdlem požádal před soudcem o odpuštění. "Chci se omluvit. Je mi líto, co se stalo."

Reakce Kudlice byla bezprostřední. "Měl jsi to říct. Mohlo se to nějak udělat. Už jsi mohl být doma," odvětil Černého tchán, kterému soud svěřil do výchovy oba vnuky.

Po druhé mateřské dovolené Nina nastoupila do místní restaurace jako servírka. V posledních měsících života prý chodila domů stále později a od známé se Černý dozvěděl, že je mu nevěrná.

"Asi dva týdny před tím, než se stala ta hrozná věc, se žena pořezala na rukou. Našel jsem ji v koupelně. Údajně to bylo kvůli tomu, že se s ní rozešel milenec," popsal Černý soudu. Prý se už předtím dohodli, že požádají  o rozvod.

Muž obžalovaný z vraždy tvrdí, že ženu zabil nešťastnou náhodou. "Přišla ráno opilá. Padla v kuchyni na zem. Nechtěl jsem, aby ji tak viděly děti. Chtěl jsem ji zvednout, ale kopala kolem sebe. Zasáhla mě, padl jsem na kuchyňskou linku. Tam byl váleček na nudle. Takhle jsem s ním máchl doprava a pak zpátky," popsal Černý.
 
K nehybné ženě si pak sedl na bobek. "Říkal jsem: 'Co jsem to udělal, co jsem to udělal?' Pak jsem dostal strach," uvedl obžalovaný.

Tělo odnesl do rodinného trabantu a odjel do lesa u Čejkov na Klatovsku.  "Vyhrabal díru hlubokou asi dvacet až třicet centimetrů, do které tělo vložil, přikryl starými pytli, zahrabal, navrch přikryl kamením a větvemi," upozornila plzeňská žalobkyně Božena Kolářová.  

Loni v září cvičený pes našel kostru. Experti mají jistotu, že to bylo tělo Niny Černé.

Černý je na svobodě, pracuje v kamenolomu. Když se loni přiznal k vraždě a soudkyně ho nevzala do vazby, raději se odstěhoval z Kolince. Za vraždu manželky mu hrozí až patnáct roků vězení.

Autoři: ,


Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Průšvih Bulovka. Elitní ortoped objednával implantáty za miliony u syna

Ortoped Pavel Dungl

Kontroloři, které ministr Adam Vojtěch poslal do Nemocnice Na Bulovce, objevili, že špitál bez soutěže objednal léky za...

Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...



Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...

Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...

Mladík zavraždil na Krymu dvě desítky studentů, zřejmě ze zhrzené lásky

Ve škole na Krymu se střílelo. Policie čin vyšetřuje jako masovou vraždu. (17....

Ozbrojený mladík, který se údajně mstil za neopětovanou lásku, zabil ve škole v Kerči na anektovaném Krymu 19 lidí. Po...



Další z rubriky

Policisty při zatýkání pašeráka aut popálila elektřina, dostanou odměnu

Honička skončila nárazem do sloupu elektrického vedení.

Finanční odměnu získají policisté, kteří minulý týden zastavili v Jablonném v Podještědí kradený vůz řízený zdrogovaným...

Za zbití mladíka u teplické diskotéky policie obvinila dva útočníky

Ilustrační snímek

Až deset let vězení hrozí dvěma mladým útočníkům, kteří 29. září brutálně zbili třicetiletého muže u diskotéky Luna v...

Průsak vody na Bořislavce řeší policie jako obecné ohrožení z nedbalosti

Kvůli průsaku vody do stanice metra A Bořislavka nejezdí metro mezi Náměstím...

Pražská policie zahájila trestní řízení kvůli nedělnímu průsaku vody do stanice metra A Bořislavka, spatřuje v něm...



Najdete na iDNES.cz