Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Soud potrestal vraždu ze žárlivosti

  18:18aktualizováno  18:18
Ústí nad Labem - Na jedenáct a půl roku poslal za mříže ústecký krajský soud čtyřicetiletého Bedřicha Telíška z Teplic. Loni v lednu se neovládl a napadl o jedenatřicet let staršího Němce, který občas navštěvoval jeho družku. Protože útok skončil smrtí, soudci potrestali Telíška za vraždu. "Důvodem útoku, který skončil smrtí staršího muže, byla žárlivost a také neschopnost obžalovaného celou situaci řešit jinak," zdůvodnila rozsudek soudkyně Věra Benešová.

Vražda se stala loni začátkem ledna. Policisté se případem začali zabývat až o měsíc později, když náhodní chodci objevili na okraji Teplic tělo, které vrah ukryl do betonové skruže u potoka.

Telíšek se po zadržení k činu přiznal. I soudcům potvrdil, že mu vadily především kontakty jeho družky s německým turistou. Vše vyvrcholilo poté, co mu desetiletá dcera družky řekla, že se na ní chodil cizinec dívat, když se nahá koupe.

"Uviděl jsem ho a zatmělo se mi před očima. Chtěl jsem ho ale jen udeřit, říct mu tak, že si nepřeji, aby za družkou dále jezdil," vypověděl u soudu Telíšek, který cizince napadl a několika ranami pěstí do krku ho usmrtil. Zavražděnému pak svázal ruce a nohy a odvezl ho za město.

Právě na tvrzení, že se Němec údajně nevhodně choval k desetileté dívce, stavěl obhajobu i Telíškův právní zástupce. "Můj klient má k té dívce velmi dobrý vztah. Choval se k ní jako otec, přestože to byla jeho nevlastní dcera. Proto na cizince zaútočil, když se s ním náhodně setkal. Navíc by k incidentu vůbec nemuselo dojít, protože klient se jinak německému turistovi záměrně vyhýbal. Loni v lednu se ale prostě náhodou potkali," řekl v závěrečné řeči obhájce.

Pro Telíška žádal výjimečný trest pod deset let vězení, což je nejnižší hranice, kterou mohou soudci za vraždu uložit. Senát se ale nakonec přiklonil k návrhu státní zástupkyně, která žádala deset až dvanáct a půl roku vězení.

"Vzali jsme jako polehčující okolnost přiznání obžalovaného. I znalci ho označili za člověka, který je jinak velmi klidné povahy. Spáchal ale velmi nebezpečný čin," řekla soudkyně Benešová.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Z náklaďáku v Prostějově spadly ocelové tyče, zasypaly místo u přechodu

Na prostějovské křižovatce se z nákladního auta vysypaly převážené ocelové...

Z nákladního vozu, který projížděl Prostějovem, spadly v pondělí ráno ocelové tyče, které se sesunuly hned vedle...

Kdosi sestřelil dron, se kterým majitel létal nad loukou

Dron sestřelený ve Štramberku ze vzduchu.

Kopřivničtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který v neděli odpoledne sestřelil ze vzduchu dron...

Lékař souzený za výměnu krve kvůli jízdě v opilosti má mírnější trest

Obžalovaný lékař Michal Kravec s obhájcem u domažlického okresního soudu. (14....

Domažlický soud zmírnil trest bývalému primáři chirurgie tamní nemocnice. Michal Kravec už dříve dostal podmínku,...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz