Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Soud odročil případ zbitého demonstranta

  17:19aktualizováno  17:19
- Demonstrant Global Street Party z května 1998 Tomáš Znamenáček se ani tentokrát nedomohl rozsudku. Žaluje ministerstvo vnitra za to, že ho policisté zbili. Přelíčení však trvalo necelou půlhodinu. Soudkyně městského soudu v Praze neměla k dispozici závěrečnou zprávu úřadu vyšetřování Prahy 10 a policejní videozáznam nesplnil, co se od něj čekalo: zákrok totiž vůbec neobsahoval. Soudkyně proto kauzu odložila na neurčito.

Policejní videozáznam zásahu prokázal, že Znamenáček seděl mezi zadrženými lidmi. Přímý zásah však vidět nebyl. Žalobcův právník proto pojal podezření, že ministerstvo vnitra záznam zkrátilo. Soudkyně poté potvrdila, že film nezachycuje policejní akci minutu po minutě.

Klíčovým se v líčení ukázalo, že policie nenatáčela Na Míčankách, kde byl Znamenáček podle svých slov dvakrát bezdůvodně zbit šesticí policistů. Protože navíc vyšetřovatelé policejní postup v nemocnici dosud nedořešili, nebylo možné v procesu pokračovat.

Znamenáček nepřímo naznačil, že vyšetřovatelé objasnění události Na Míčankách protahují úmyslně: "Mohl by to být tah policie i ministerstva, protože všechny důkazy jsou jisté a neměl by proto být problém kauzu uzavřít. Takto však mají vyšetřovatelé neomezeně času a vše se může protáhnout do ztracena."

Znamenáček požaduje po ministerstvu vnitra veřejnou omluvu a dvě stě tisíc korun za to, že jej policisté při zásahu proti demonstrantům ve Vodičkově ulici podle jeho tvrzení brutálně zbili, i když ležel na zemi a nikoho nenapadal.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Najdete na iDNES.cz