Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sokolové dorazili do Prahy

  19:56aktualizováno  19:56
Praha - Na dvacet tisíc sokolů z celé České republiky dorazilo ve středu do Prahy zvláště vypravenými vlaky. Cvičenci všech generací, kteří se o víkendu zúčastní XIII. všesokolského sletu, přijížděli na nádraží Smíchov, Vršovice a Libeň, kde na ně čekali zástupci sokolské obce a policie. Ve čtvrtek začnou sokolové hromadně secvičovat jednotlivé skladby a bude omezena a upravena doprava ve městě.

Tato výjimečná událost bude mít ovšem vliv i na chod města: přeprava cvičenců i návštěvníků na Strahov a především nedělní průvod v centru ovlivní dopravu v metropoli. V hlavních sletových dnech - tedy v sobotu a v neděli - Dopravní podnik posílí dopravu na Strahov zvláštní tramvajovou linkou číslo 42, která bude jezdit ze smyčky Špejchar přes stanici metra Hradčanská na Královku. Od Smíchova bude na Strahov jezdit ze stanice Na Knížecí přes Klamovku zvláštní autobusová linka číslo 470.

Kvůli sobotnímu večernímu programu na Strahově bude metro končit provoz později než obvykle. "Slavnostní večer na Strahově bude končit až kolem půlnoci, a proto prodloužíme provozní dobu metra přibližně o půlhodinu. Poslední vlaky ze stanice Hradčanská a Anděl vyjedou třicet minut po půlnoci. Cestující budou mít zajištěny i přestupy na všech přestupních stanicích," uvedla mluvčí Dopravního podniku Zuzana Knoblochová. Provoz v centru města nejvíce ovlivní nedělní sletový průvod, který si sokolové naplánovali mezi desátou a dvanáctou hodinou. Průvod půjde z ulice 28. října přes Národní třídu, Smetanovo nábřeží, Křižovnickou, 17. listopadu a Pařížskou ulici na Staroměstské náměstí. Tramvaje v centru budou proto po dobu průvodu jezdit náhradními trasami. Kvůli sokolskému sletu bude v ulicích i více policistů. "Samozřejmě nepočítáme s tím, že by sokolský slet byl provázen nějakými výtržnostmi - to prostě nejsou problémoví lidé - nicméně už vzhledem k nárůstu počtu lidí v Praze budeme muset posílit výkon pořádkové a dopravní služby v ulicích," řekl Jan Holub z tiskového oddělení pražské policejní správy.

Mluvčí pražské záchranné služby Jan Škoula konstatoval, že na základě požadavku České obce sokolské bude záchranná služba zajišťovat slet po zdravotnické stránce už od úterý. "Každý den bude několik hodin podle požadavku sokolské obce k dispozici jedno vozidlo s lékařem," sdělil Škoula a upřesnil, že v neděli bude v souvislosti s očekávaným průvodem k dispozici jedno vozidlo s lékařem a jedno vozidlo bez lékaře i na Václavském náměstí a další vůz záchranné služby bude přímo na strahovském stadionu. Hlavní události sletu se odehrají o víkendu na Stadionu Evžena Rošického, ale sokolský slet doprovázejí i další sportovní, kulturní a společenské programy. Vlastní slet začne v pátek slavnostním představením Prodané nevěsty v Národním divadle. Slet je i oficiální součástí akce Praha - Evropské město kultury 2000.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Do zastupitelstva Brna míří Faltýnek mladší, jehož dřív kritizoval Babiš

Jiří Faltýnek je synem poslance a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava...

Brněnské městské zastupitelstvo čeká změna, která se dotýká hnutí ANO. Místo Roberta Plagy, jenž se stal ministrem...

Vláda schválila demisi. Přesto bude dál úřadovat

Vláda Andreje Babiše schválila demisi, přesto bude dál úřadovat (17.1.2018).

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) schválila svou demisi, v úterý nezískala důvěru Sněmovny. Mandát bude vykonávat do...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz