Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sociální dávky jsou jako droga, hrozí závislost

  1:00aktualizováno  1:00
Ministr Nečas považuje sociální dávky za drogu. Tak ji chce závislým znepříjemnit. Do každé dávky přimíchá trochu dávidla.
Člověk podstupuje menší zdravotní riziko, když si za své koupí pivo a cigaretu, než když upadne do silné závislosti na sociální droze.

Člověk podstupuje menší zdravotní riziko, když si za své koupí pivo a cigaretu, než když upadne do silné závislosti na sociální droze. | foto: MF DNES

Potřební lidé mají dostávat příspěvky ve formě poukázek, stravenek, za které si nebudou moci koupit truňk a kuřivo. Správně! Mělo to být už dávno, zvolá ten, kdo si musí na drobné neřesti vydělat prací.

Je to znevažování lidské důstojnosti, namítne ten, kdo ne vlastní vinou upadl do nouze. Bude mít částečně pravdu, ale ne celou.

Příspěvky jsou čirý dar, neexistuje na ně žádné právo. Ten, kdo dar dává, má právo rozhodnout o jeho formě. A obdarovaný nemá koukat koni na zuby. Aby však bylo Nečasovo tažení proti sociálním narkomanům důvěryhodné, musí vedle biče nabídnout i nějaký cukr.

Vláda by měla co nejrychleji předložit reformy směřující k debyrokratizaci, k otevření pracovního trhu. Musí motivovat zaměstnavatele, aby v době nevídaného boomu neškudlili na každém pracovníkovi. Je to jako zdravotní prevence.

Člověk podstupuje menší zdravotní riziko, když si za své koupí pivo a cigaretu, než když upadne do silné závislosti na sociální droze.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sníh komplikuje dopravu, v Harrachově uzavřeli pro kamiony hraniční přechod

Sníh komplikuje i dopravu v Karlovarském kraji. Silnici I/13 u obce Damice...

V noci na úterý dorazilo do Čech sněžení. Nejvíce sněžilo v kraji Karlovarském a na jihozápadě kraje Ústeckého, kde...

ZPRÁVY: Klíčníci vyzvedli korunovační klenoty. Češi je uvidí od úterý

České korunovační klenoty: svatováclavská koruna z doby Karla IV., které...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vydáme se na Pražský Hrad, kde klíčníci odemkli v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu,...

Policie zkoumá stamilionovou reklamu firem Agrofertu na Čapím hnízdě

Farma Čapí hnízdo Andreje Babiše u Olbramovic na Benešovsku

Společnosti z holdingu Agrofert si v letech 2009 až 2013 na Čapím hnízdě objednaly reklamu za 300 milionů korun. Jenom...

Najdete na iDNES.cz