Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


13:26
Hasiči na Ústecku vyjížděli hned několikrát odstraňovat sněhové převisy a rampouchy. Celkem zasahovali dvaadvacetkrát.
12:01
U obce Lestkova na Tachovsku se srazil sypací vůz silničářů s osobní autem. Nehoda se obešla bez zranění, úsek silnice mezi Planou a Konstantinovými Lázněmi byl až do půl dvanácté neprůjezdný.
11:54
Ve vyšších polohách Pardubického kraje stále fouká ostrý nárazový vítr a poletující sníh velmi snižuje viditelnost. Na Chrudimsku, Orlickoústecku a v okolí Poličky na Svitavsku se tvoří sněhové jazyky a závěje, které zužují silnice. Někde se vedle sebe nevejdou ani dvě auta. Silničáři nabádají řidiče k trpělivosti, předjíždějící se auta totiž mohou zapadnout do sněhu a způsobit další komplikace, jako se to stalo před několika hodinami na Suchém vrchu.
11:29
Silničáři museli kvůli závějím uzavřít silnici vedoucí do horské pohraniční obce Moldava na Teplicku. Informovala o tom Lenka Holovská, provozní náměstek Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.
10:44
Kvůli zimě jsou problémy s dopravou nejen v Česku, ale i v Evropě. Problémy hlásí britská letiště, zatím byly zrušeny dva lety mezi Prahou a londýnským letištěm Heathrow, které od rána jen postupně obnovuje provoz. Zrušeno bylo i několik vlaků Eurostar mezi Londýnem a Paříží.
09:56
Na Karlovarsku fouká silný vítr a může se vytvářet náledí.
09:50
Sníh kvůli silnému větru zavál i silnici druhé třídy 457 v obcích Dívčí Hrad a Osoblaha na Bruntálsku.
09:40
U Velkého Šenova na Děčínsku spadl strom na silnici číslo 265. Na místě jsou policisté.
09:14
Na železniční trati z Rakovníka do Bečova nad Teplou je uzavřen úsek Štědrá - Toužim.
09:13
Krátce po deváté se rozjely kolony na dálnici D5, které vznikly kvůli nehodě kamionů. Dálnice byla blokována více než dvě hodiny.
08:56
Po nočním sněžení přišla v Karlovarském kraji obleva, teplota vystoupala až na tři stupně nad nulou a místy prší. Pod těžkým sněhem se začínají lámat stromy, které zablokovaly silnici mezi Luby a Kraslicemi. "Popadané stromy odstraňují hasiči. Vůbec nedokážu odhadnout, jak dlouho bude uzavírka trvat," uvedl šéf údržby silnic Karlovarského kraje Josef Bulka. Ve vyšších polohách stále ještě sněží a v některých místech se tvoří závěje. V okolí Božího Daru jsou uzavřeny další tři úseky silnic. "Neprojede se na Neklid, na Rýžovnu a na Zlatý kopec," uvedl šéf krajských silničářů.
08:56
Dobrovolní hasiči v Janských Lázních museli odstranit ze silnice dva stromy. Jeden pod tíhou sněhu spadl, druhý porazili preventivně. Nebezpečně se nakláněl.
08:55
V jižních Čechách se silničáři nad ránem potýkali s náledím. Tam, kde silnice solili už dříve, se vrstva ledu neutvořila a komunikace zůstaly jen mokré. Náledí se ale objevilo na silnicích, kde už předtím byl uježděný sníh. Nejčastěji se náledí tvořilo na Českokrumlovsku. Napomáhaly tomu i dešťové nebo smíšené srážky. Ty už ale z regionu odchází a stoupá i teplota, v Českých Budějovicích je po ránu už pět stupňů nad nulou.
08:43
Silnici 374 z Cetkovic do Jevíčka na Svitavsku uzavřely sněhové jazyky a kamion, který sjel do příkopu. Komunikace je zcela neprůjezdná, otevření policie odhaduje nejdříve mezi devátou a desátou hodinou.
08:37
Na R10 u Staré Boleslavi padl kvůli silnému větru strom a je neprůjezdný jeden jízdní pruh. Na několika místěch ve středních Čechách došlo k dopravním nehodám, nepojízdný kamion stojí v odstavném pruhu na silnici R4 u Dlouhé Lhoty na Příbramsku.
08:36
Provoz na železniční trati mezi Plzní a Prahou ráno zkomplikovaly popadané stromy v úseku mezi Hořovicemi a Zbirohem. Vlaky nabraly velká zpoždění. Některé rychlíky mají ztrátu i více než hodinu.
08:31
Silný vítr a sněhové jazyky komplikují dopravu na některých místech Moravskoslezského kraje. U Studénky kvůli nim ráno havarovala čtyři auta.
08:28
Na středočeských silnicích leží nový, ujetý nebo rozbředlý sníh. S ujetou vrstvou sněhu ošetřenou posypem musejí řidiči počítat v okresech Praha západ, Beroun a Benešov. Na většině ostatních silnic je sníh rozbředlý, na Mělnicku a Mladoboleslavsku jsou na okresních silnicích zbytky sněhu po pluhování.
08:26
Sněžení na Havlíčkobrodsku, Pelhřimovsku a Žďársku spojené se silným větrem na Žďársku dnes po ránu komplikují dopravu na Vysočině. Dálnice D1 je mokrá po chemickém ošetření
08:25
V Krkonoších se mohou tvořit sněhové jazyky. V nižších polohách při mrznoucích srážkách se může během dne tvořit ledovka
08:24
Na pražském letišti nejsou už žádné problémy kvůli počasí. Od nedělního odpoledne do dnešního rána ale zrušilo 12 odletů a 12 příletů kvůli trvajícím přívalům sněhu a mrazu v několika evropských destinací.
08:21
Vlivem silného větru se na silnicích v Pardubickém kraji často tvoří sněhové jazyky. V noci byla několik hodin zcela uzavřena státní silnice I/11 přes Suchý vrch mezi Jablonným nad Orlicí a Červenou Vodou na Orlickoústecku. Silničáři ji s velkým úsilím zatím uvolnili alespoň pro osobní dopravu. V místě uvázl sypač, který tahal zapadlé kamiony. V noci se v místě tvořily až metrové závěje.
08:20
Náledí se na silnicích tvoří na jižním Plzeňsku či místy na Šumavě. Na Tachovsku a Stříbrsku se mohou místy tvořit i sněhové jazyky. Po nočním sněžení ráno mokré vozovky nebo zbytky rozbředlého sněhu zmrzají, Ledovka se kvůli podchlazenému povrchu tvoří například i na dálnici D5 mezi 131. a 151. kilometrem.
08:19
Nové vydatné sněžení v noci na dnešek prodloužilo dopravní chaos v západní Evropě. Značné problémy mají letiště v Paříži, Londýně i Frankfurtu.
08:17
Počasí zastavilo provoz na 10 železničních tratích v šesti krajích. Tři sníh zavál na Frýdlantsku, po dvou na severu Moravy a na Karlovarsku.