Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


21:21
Technici se snaží vyprostit převrácené nákladní auto v obci Město Albrechtice na Bruntálsku. Vozidlo překáží v Nerudově ulici, silnicí se nedá projet. Původní termín odklizení následků nehody se musel prodloužit, protože zásah je náročnější, než se předpokládalo.
  • Přívaly sněhu v Praze na Karlově mostě

    Přívaly sněhu v Praze na Karlově mostě - (15. prosince 2010) / Autor: Radek CihlaMAFRA

20:35
V Karlovarském kraji vítr spolu s novým sněhem vytváří nadále na silnicích sněhové jazyky i závěje. Uzavřeno je v současnosti deset úseků silnic, a to Neklid - Boží Dar, Boží Dar - Rýžovna, Boží Dar - Zlatý Kopec, Háj - Jindřichovice, Přebuz - Rolava a Přebuz, Sitiny, Jankovice, Nezdice - Loučky a Nové Hamry - Jelení. Silničáři je postupně uvolní, až vítr přestane vytvářet závěje.
20:08
Letiště Praha nápor sněhu zvládá. Odmrazování letadel a úklid ranveje ale spoje stále zpožďuje, výjimkou nejsou až hodinové odklady startů. Do Prahy nepřilétla letadla z Vídně, Mnichova, Düsseldorfu, Paříže, Dublinu, Amsterdamu a Kodaně.
19:49
U Kryštofova Údolí na Liberecku zapadl kamion nedaleko obce Křižany pod odbočkou na Ještěd. Silnice je neprůjezdná v obou směrech.
19:14
V pražských Kolodějích havaroval autobus MHD. Původně k nehodě vyrazilo několik jednotek záchranářů, nakonec se ukázalo, že se nikdo vážně nezranil.
  • Nehoda autobusu MHD v pražských Kolodějích

    Nehoda autobusu MHD v pražských Kolodějích - (15. prosince 2010) / Autor: Jiří Meixner, iDNES.cz

18:53
V Prosečné na Trutnovsku se srazil vlak s osobním autem. Podle předběžných informací policistů by neměl být nikdo vážně zraněný, v místě je ale omezený provoz.
18:33
Sníh komplikuje tramvajovou dopravu v centru Prahy. Řidiči vymetali navátý sníh z kolejových výhybek a jezdili s velkou opatrností. V okolí Palackého náměstí proto stály tramvajové soupravy v dlouhých kolonách. Cestující radši pokračovali pěšky.
17:59
Silnice u obce Lačnov na Vsetínsku je průjezdná. Na cestě se před tím vzpříčil kamion a v místě se vytvořila kolona.
17:42
Provoz na 102. kilometru dálnice D1 se podařilo po více než dvou hodinách obnovit. Problémy způsobil rychle jedoucí řidič nákladního auta, který boural ve směru na Prahu. Vzpříčené auto zasahovalo do všech jízdních pruhů a kolona měla deset kilometrů.
17:34
Na silnici z Písku do Tábora havarovalo osobní a nákladní auto. Obě vozidla jsou v příkopech a nebrání průjezdu. Řidička osobního auta se lehce zranila.
17:18
V Liberci uvázl kamion na kruhovém objezdu v části Růžodol u obchodu Globus. Vozidlo brání v provozu, objezd je neprůjezdný.
17:10
Silné sněžení, které zasypalo většinu ČR, bude postupně ustávat. Čtvrtek bude beze sněhu, v pátek napadne do 10 centimetrů. O víkendu lze čekat přeháňky.
  • Přívaly sněhu v Božím Daru. Na střechách se tvořily nebezpečné rampouchy

    Přívaly sněhu v Božím Daru. Na střechách se tvořily nebezpečné rampouchy - (15. prosince 2010) / Autor: Václav Šlauf, MAFRA

16:51
Záchranáři zasahují u dopravní nehody nákladního a osobního auta u obce Malý Bor na Klatovsku. Podle prvních infromací jsou na místě zranění.
16:23
Na silnicích na Vysočině se tvoří sněhové jazyky, žádnou ale nebylo nutné uzavřít. Podle dispečerů správy silnic stojí přes den průběžně ve všech kopcích kamiony a cesty jsou sjízdné s maximální opatrností.
16:07
V Pardubickém kraji jsou největší problémy s kamiony v kopcích. Týká se to například silnice z Hlinska do Chrudimi, nebo Svitav a v úseku kolem Králického Sněžníku. Silničáři doporučují sněhové řetězy v polohách už od 400 metrů nad mořem.
15:57
Kvůli kalamitě se nejezdí na šesti regionálních železnicích: Řasnice - Jindřichovice pod Smrkem, Mladá Boleslav - Mělník, Kolín - Bečváry, Malešov - Kutná Hora, Vraňany - Zlonice a Hazlov - Aš. Situaci v konkrétním místě zjistíte zde
15:43
V obci Mirošovice v Praze-východ směrem z D1 na Benešov je 10 uvázlých nákladních vozidel, která blokují provoz.
15:32
Dálnici D1 blokuje na 102. kilometru ve směru na Prahu nehoda kamionu. Zůstal napříč a blokuje všechny jízdní pruhy.
15:20
Na Táborsku byla uzavřena silnicie číslo 123 od Vlásenice po křižovatku Jistebnice - Hůrka. Objízdná trasa vede přes Hůrku a Makov.
15:20
Vážná dopolední nehoda na několik hodin uzavřela silnici 611, dříve hlavní tah z Hradce Králové na Prahu. U Roudnice se 85letý řidič osobního auta srazil s kamionem. Nehodu nepřežil, mladý řidič nákladního auta utrpěl lehká zranění.
15:08
Železniční tratě Cheb - Luby u Chebu a Hazlov - Aš, které byly kvůli sněhové kalamitě neprůjezdné, už jsou v provozu. Zcela uzavřeno ale v Karlovarském kraji zůstává osm silnic nižších tříd. Nejhorší situace je v okolí Božího Daru. "Tam je kvůli hustému sněžení a silnému větru téměř nulová viditelnost," uvedl šéf krajské údržby silnic Josef Bulka s tím, že nedoporučuje řidičům, aby se do těchto míst vydávali

Diskuse

tehovak: V Říčanech na kruhovém objezdu je nehoda.Stojí to všemi směry (16:56)

Invandrare: nadpis by mel byt "Snih pokryl ridice. Silnice klouzou.." (16:26)

glans: A pořádný sníh nikde!!! (13:20)