Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


22:03
Veškerou techniku mají v terénu silničáři v Olomouckém kraji. "Nemám tady ani kolo," hlásí dispečer, který má na starosti Jesenicko. Na jedinou komplikaci upozorňuje Petr Všetička za Prostějovsko, kde na Drahanské vrchovině a na Konicku vítr tvoří sněhové jazyky a ihned zasypává už prohrnuté silnice. Stejně jako jeho kolegové pak nedoporučuje vyjíždět bez zimní výbavy a dávky opatrnosti. Všichni pak shodně mluví o sněhových přeháňkách. "Podle předpovědi to vypadá, že u nás bude sněžit celou noc," upřesňuje Petr Živura za Olomoucko.
21:54
Kvůli sněhu a větru je pro kamiony uzavřen hraniční přechod v Harrachově. Silnice I/10 je pro nákladní vozy nesjízdná, policie je odstavuje v Desné. Přechod bude zřejmě zavřený i celé středeční dopoledne.
21:26
U obce Vendolí na Svitavsku je problém se sněhem a ledem na silnici. Provoz je sice plynulý, policie ale musela auta převést do protisměru. Stoupání ze Svitav na Poličku nezvládají dva kamiony.
21:17
Trasu Praha - Slaný se podařilo rozjet mezi 3,5 až 4,6 km, úsek byl zavřený kvůli nehodě kamionu. Podle původního odhadu se měly uklidit následky kolize do osmé hodiny večerní, vyprošťování auta ale bylo složitější, než se zdálo.
20:38
Hned dvě havárie osobních aut se staly krátce po sobě mezi Velkými Přílepy a obcí Tursko na sever u Prahy. Kolize se obešly bez zranění.
20:07
Hlavní tah z Ostravska na Slovensko je opět volný i pro kamiony. Silnici I/56 z Ostravice na Bílou na Frýdecko-Místecku, která byla pro nákladní dopravu uzavřena téměř nepřetržitě od pondělního dopoledne, specializovaná firma zbavila ledu a uježděného sněhu a ve 20:00 ji silničáři pro kamiony znovu otevřeli.
19:39
Rychlostní silnici R7 blokuje u Prahy havarovaný kamion. Trasa Praha - Slaný je mezi 3,5 až 4,6 km uzavřena. Objížďka vede přes Tuchoměřice a Středokluky.
18:51
V Olomouckém kraji jsou podle silničářů prozatím všechny silnice sjízdné. "Máme pohotovost, kolem osmé a deváté večer čekáme intenzivnější sněhové přeháňky," popisuje dispečer, který sleduje situaci na Olomoucku. Stejně jako jeho kolegové z ostaních částí kraje doporučuje řidičům pro nadcházející večer především opatrnost a zimní obutí. Na Jesenicku a Šumpersku sněží.
18:43
Na silnici I/27 u Čachrova na Klatovsku je v kopci před Železnou Rudou ledovka. Dva uvázlé kamiony blokují jeden jízdní pruh.
18:28
V Karlovarském kraji zůstávají uzavřeny silnice mezi Novými Hamry a Jelením na Karlovarsku a Mnichovem a Poutnovem na Chebsku. Ostatní silnice jsou s opatrností sjízdné
18:23
Posypové vozy zatím v ulicích Prahy najezdily na sto tisíc kilometrů. Od 26. listopadu, kdy se uskutečnil první výjezd, jsou stroje v ulicích města téměř každý den. Kromě "standardních" výjezdů provedla TSK na sedmdesát lokálních zásahů, kdy řešila mimořádné situace. Spotřeba posypového materiálu přesáhla 14 tisíc tun.
18:20
V Královéhradeckém kraji lehce sněží a fouká silný boční nárazový vítr, na otevřených úsecích silnic se proto tvoří sněhové jazyky. Všechny silnice jsou ale podle silničářů s opatrností sjízdné.
18:13
V Pardubickém kraji odpoledne příliš nesněžilo, všechny silnice jsou sjízdné. V polohách nad 400 m.n.m. se ale stále tvoří sněhové jazyky, nejvíce v oblasti Kralického Sněžníku. Na silnicích třetích tříd ve výše položených oblastech by měli mít řidiči nákladních aut sněhové řetězy.
18:09
Na středočeské silnici číslo 4 u obce Zalužany nedaleko Příbrami v kopci u Zalužan ve směru z Příbrami na Strakonice ledovka. Silnice je v úseku dlouhém jeden kilometr nesjízdná.
18:02
Silnici I/13 u Markvartic na Děčínsku zatarasil kamion. Na místo jede policie i silničáři se sypačem.
  • Sníh a s ním spojené problémy u Starých Hamrů v Beskydech (14.12.2010)

    Sníh a s ním spojené problémy u Starých Hamrů v Beskydech (14.12.2010) / Autor: Adolf Horsinka, MAFRA

18:00
Silnice I/10 mezi Kořenovem a Desnou je uzavřená pro nákladní auta. Důvodem je kamion, který uvázl v kopci na sněhu ve směru na Harrachov.
17:39
Na silnici I/60 u Skorošic v Jeseníkách uvázl va stoupání na Javorník kamion. Blokuje pravý jízdní pruh.
17:21
V Karlovarském kraji jsou silnice sjízdné, ve vyšších polohách na nich leží vrstva ujetého sněhu. Podle silničářů sněží a teploty s pohybují mezi -2 až -6 stupni Celsia.
17:07
Do středečního večera může v Praze napadnout až 15 centimetrů sněhu. Hrozí také tvorba náledí a během noci v okrajových částech metropole vznik sněhových jazyků. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu, o kterou požádala Technická správa komunikací.
16:57
Na jihu Čech se teploty pohybují mezi -3 až -9 stupni Celsia. Viditelnost snižují sněhové přeháňky. Na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku vytváří vítr sněhové jazyky.
16:41
Řidiči mají problémy na silnici I/65 mezi Rádlem a Rychnovem u Jablonce nad Nisou. Kvůli sněhu je cesta obtížně průjezdná a tvoří se kolona. Policie radí objet místo přes R35 a Liberec.
  • Odklízení sněhu v Ostravici (14.12.2010)

    Odklízení sněhu v Ostravici (14.12.2010) / Autor: Adolf Horsinka, MAFRA

16:33
Na silnici I/35 Mezi Horní Bečvou a Bílou v Beskydech hustě sněží. viditelnost je méně než 40 metrů. Na silnici leží sněhová kaše.
16:30
"V horských oblastech na Šumpersku přešly sněhové přeháňky do trvalého sněžení. Situace se bude zřejmě zhoršovat, protože do rána by mělo napadnout poměrně hodně sněhu. Místy se na silnicích také tvoří sněhové jazyky," řekl dispečer šumperských silničářů.