Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


19:00
U Velkých Hydčic na Horažďovicku zatarasily ledové kry koryto Otavy a řeka se rozlila po okolí. Voda teče po obou březích, na jednom z nich je zhruba tři metry od obydlených domů.
18:30
Provoz na trati v úseku Opava-východ - Hlučín a zpět je zastaven, informují České dráhy na svém webu. Na trať spadl strom. Vlaky jsou nahrazeny autobusovou dopravou.
18:17
Západočeští hasiči jsou stále v terénu, kromě zlomených a vyvrácených stromů ze silnic likvidují i rampouchy a sněhové převisy na střechách. Problémy se sněhem a ledem na domech řeší hasiči i na jiných místech, v Moravskoslezském kraji už museli záchranáři ošetřit několik chodců, které zranil sníh spadlý ze střechy.
17:38
Kvůli zapadaným chodníkům půjde sníh ve středu dopoledne v Praze 1 uklízet asi 30 zaměstnanců radnice. ČTK to sdělil starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09). V Praze 10 zase sníh odklidí bezdomovci a odsouzení, informoval starosta Milan Richter (ODS).
18:21
  • I v Plzni se museli pustit do prohazování cest po vydatné sněhové nadílce. (7.12. 2010)

    I v Plzni se museli pustit do prohazování cest po vydatné sněhové nadílce. (7.12. 2010) / Autor: Jiří Bervida, MAFRA

17:21
Technická správa komunikací hl. m. Prahy začne postupně pluhovat i komunikace nižších tříd, které se přes zimu normálně neudržují. "Je to mimořádné opatření v rámci stávající kalamity, které má umožnit obyvatelům a případně i záchranné službě a požárníkům příjezd i do malých komunikací s vysloveně místním významem,“ řekl po jednání krizového štábu první náměstek primátora Karel Březina.
17:17
Situace se odpoledne stabilizovala na letišti v Ruzyni, kdy letadla začala létat na čas nebo s maximálně půlhodinovým časovým mankem. Odlety zdržuje hlavně odmrazování strojů, případně pozdní přílety z jiných evropských letišť.
17:03
Hasiči v Praze dnes zaznamenali asi 26 výjezdů kvůli sněhu. Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové šlo například o odstraňování sněhových převisů a rampouchů z mateřských a základních škol.
16:47
V Kladně, kde vyhlásili kalamitní stav, by v nejbližších hodinách měli začít s odvozem sněhu z okrajových lokalit města, kam se doposud pracovníci technických služeb nedostali. "Odhaduji, že úklid sněhové kalamity doposud stál pět až šest milionů korun," řekl ČTK náměstek primátora Miroslav Bernášek. Město kvůli kalamitě doporučuje řidičům, aby vyjížděli jen v nutných případech. Pokud přijde déšť a náledí, měli by kvůli namrzlých chodníkům dávat zvýšený pozor také chodci.
16:26
Teploty na Vysočině se pohybují nad nulou, proto se očekávaná ledovka zatím ani po celodenním dešti netvoří a všechny silnice jsou sjízdné. Chemicky udržované silnice jsou mokré, místy leží rozbředlý sníh, na ostatních silnicích je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Je zataženo, vane slabý vítr. Nejsou hlášeny žádné dopravní nehody.
15:40
Hasiči dočasně zastavili provoz tramvají v ulici Milady Horákove v Praze, odstraňují tam sníh ze střech budov.
15:31
  • Hasiči shazují sníh v pražské ulici Milady Horákové. (7. prosince)

    Hasiči shazují sníh v pražské ulici Milady Horákové. (7. prosince) / Autor: Jan Daněk iDNES.cz

15:23
Vlaky se vrátily na úseky tratí Jeseník - Lipová Lázně, kde ráno vykolejil vagon. Jezdí se také mezi Kaznějovem a Horní Břízou. Po poruše trakčního vedení je obnoven provoz také v úseku Horažďovice - Nepomuk.
15:11
Na severním Plzeňsku mezi Bezvěrovem a Chudčí odpoledne podle policejní mluvčí Hany Jehlíkové spadl strom na projíždějící osobní auto.Událost se obešla bez zranění. U Vysokého Sedliště na Tachovsku začal odpoledne hořet sypač silničářů. Ani při této nehodě se nikdo nezranil.
14:52
Pražská záchranka v pondělí vyjela za pacienty celkem 380krát. "Je to o 30 výjezdů více ve srovnání s 24hodinovým průměrem," řekla její mluvčí Jiřina Ernestová. Třináct osob se zranilo při obtížné chůzi v hluboké vrstvě neuklizeného sněhu na pražských chodnících. Ve dvou případech se jednalo o zlomeniny bérce, ostatní zranění utrpěli zhmožděniny končetin, hlavy nebo páteře.
14:45
Silničáři na Tachovsku a Rokycansku a jižním Plzeňsku vyhlásili kvůli namrzajícím silnicím a stromům padajícím pod sněhem kalamitní stav.
14:41
  • Hasiči odstraňují rampouch v Pařížské ulici v Ústí nad Labem. Ulice byla proto dočasně uzavřena. (7. prosince 2010)

    Hasiči odstraňují rampouch v Pařížské ulici v Ústí nad Labem. Ulice byla proto dočasně uzavřena. (7. prosince 2010) / Autor: HZS Ústeckého kraje iDNES.cz

14:40
Ve Středočeském kraji stále neustávají problémy na železniční trati. Uzavřena je nově ta mezi Rakovníkem a obcí Mladoticemi. Tam strom zatarasil úsek mezi Zavidovem a Všesulovem.
14:31
V Libereckém kraji jsou všechny silnice první třídy holé. Na silnicích druhé a třetí třídy, zejména v horských oblastech, leží starý ujetý sníh. "Teploty se momentálně pohybují nad nulou, na vozovkách první třídy není žádný led. Na večer, kdy budou teploty klesat, se však mohou tvořit lokální námrazy," zmínil možné problémy Pavel Pospíšil, hlavní dispečer správy a údržby silnic kraje.
14:25
Hasiči v Olomouckém kraji vyjížděli především k technickým zásahům, které souvisely s tajícím sněhem. Například v Mohelnici odstraňovali nebezpečný sníh ze střechy domu, do nedalekých Loštic vyjížděli ke stromu, který spadl na telefonní vedení. Stromy kontrolovali hasiči i na Přerovsku, kde byly v několika případech nebezpečně nakloněné, kácet je však nakonec nemuseli. "Jinak to byl ale den jako každý jiný," podotkl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.
14:18
V Ústeckém kraji jsou silnice I. třídy po chemickém ošetření, místy na nich leží zbytky sněhu. Vozovky II. a III. třídy jsou po pluhování a je na nich uježděná sněhová vrstva. "Je možné, že se může někde vytvořit ve stoupání místo, na němž automobil uvázne a mohou se tak zde tvořit kolony," upozornila Lenka Holovská, provozní náměstkyně Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.
14:08
V jižních Čechách jsou po ošetření sjízdné všechny silnice. Komunikace I. tříd jsou holé a mokré, na silnicích nižších tříd mohou být zbytky rozbředlého sněhu. V regionu je odpoledne osm stupňů nad nulou.
14:05
Správa železniční dopravní cesty upřesnila, že ranní vykolejení vagonu ve stanici Lipová Lázně nesouviselo s počasím. Podle SŽDC vykolejil v důsledku technické závady. Trať ve směru na Jeseník je stále neprůjezdná.
14:01
Středočeští hasiči vyjížděli do 13. hodiny celkem ke 43 případům. Ostraňovali například stromy, které spadly přes silnici v Dolních Hbitech a Jelenici.
13:52
Hasiči z Duchcova vyjeli odstraňovat sníh a rampouchy ze střechy místní sokolovny v Tyršově ulici.

Diskuse

kuroš2: To je ale divný, v zimě a sníh a mráz? (18:57)

Godi: V prosinci a ono sněží a mrzne... (18:14)