Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


21:31
Vážení čtenáři, on-line reportáž iDNES.cz končí. Další vývoj událostí kolem počasí a dopravy budeme sledovat v našem zpravodajství. Děkujeme za pozornost.
21:26
Dispečerka pražského Dopravního podniku iDNES.cz informovala, že situace mezi Strossmayerovým náměstím a Čechovým mostem, kde večer zamrzaly výhybky, se vrátila do normálu. Tramvaje číslo 12 a 17 jezdí bez větších zpoždění.
20:40
Podle Českého hydrometeorologického ústavu na Moravě stále sněží. Vločky zasypávají území od Znojma až po Ostravu. Postupně by mělo sněžení ale ustávat a v noci by ke stávající pokrývce měly přibýt zhruba tři centimetry.
20:19
Na silnici číslo 245 v obcích Brandýs nad Labem až Stará Boleslav, Zápy, Lázně Toušeň, Čelákovice a Mochov se vytvořil jedenáctikilometrový úsek ledovky, varuje jednotný systém dopravních informací ministerstva vnitra.
20:01
Ovzduší v Moravskoslezském kraji se během večera zhoršilo. Denní limit polétavého prachu je místy překročen trojnásobně. Pro Ostravsko a Karvinsko platí signál regulace. Tedy závazné pokyny pro největší průmyslové znečišťovatele.
19:52
V Olomouckém kraji došlo zatím zhruba ke 24 nehodám, žádná z nich však nebyla vážná a většinou šlo o nedobrždění či nedodržení bezpečného odstupu. "Většinu nehod dnes tvořily převážně drobné ťukance. Řidiči nepočítali s tím, že na sněhové vrstvě budou potřebovat delší brzdnou dráhu. Čekali jsme však větší problémy. Řidiči ovšem byli tentokrát na sníh připravení,“ shrnula krajská policejní mluvčí Marta Vlachová. Například v v Mariánském Údolí na Olomoucku museli hasiči pomáhat zpět na silnici autobusu, který na kluzkém povrchu sjel do příkopu. Nikdo se při nehodě nezranil, neboť byl autobus prázdný. Výsledkem nehod byly hlavně dopravní komplikace.
19:06
Mezi pražským Strossmayerovým náměstím a Čechovým mostem zamrzají výhybky. Tramvaje podle operátorky informační linky po nábřeží Kapitána Jaroše a Edvarda Beneše nejezdí už 20 minut. Kdy bude úsek znovu v provozu není zatím jasné. Na náhradní spojení se mohou lidé ptát na infolince 296 19 18 17.
19:02
Na Blanensku v podvečer zapadla sanitka, na místo museli vyjet hasiči, aby vůz vyprostili.
18:29
V Královéhradeckém kraji je jasno, bezvětří a teploty od minus šesti do minus deseti stupňů. "Silnice s chemickým posypem jsou holé, na těch s inertním posypem je vrstva uježděného sněhu. Nemáme hlášené žádné komplikace, kolony aut, nic," řekl Petr Zima ze Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje.
18:25
V Míškovicích uvízl v kopci kamion a zablokoval tam úplně provoz. Silnice bude uzavřená podle odhadů dopravních policistů až do 23 hodin. Další nehoda kamionu blokuje dopravu ve Velkých Karlovicích. Nákladní auto se tam převrátilo na bok, policisté silnici úplně zprovozní až kolem 22 hodiny.
18:24
Ve Velké nad Veličkou se ve vánici srazila tři osobní auta, která úplně zablokovala silnici v pobou jízdních pruzích. Nikdo se nezranil, nehodu řeší dopravní policisté. V místě hustě sněží, tvoří se sněhové jazyky a ledovka.
18:17
Meteorologové kvůli smogové situaci vyhlásili v Ústeckém kraji až do odvolání signál regulace. Znečišťovatelé tak musí začít dodržovat své regulační řády. Osobám s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem doporučuj omezit pobyt pod širým nebem. Dospělým osobám bez zdravotních potíží se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže. Žádáme řidiče automobilů aby pokud možno nevyjížděli.
18:16
Se sněhem v jihomoravské metropoli bojuje od pátečního rána téměř nepřetržitě všech jednadvacet posypových vozů, které mají Brněnské komunikace k dispozici. Do 18. hodin spotřebovali silničáři v Brně přes 350 tun posypových materiálů.
18:15
Na Šumpersku a Jesenicku sněžilo jen slabě. "Spíš je to jenom taková drobná sněhová krupice. Za čtyři hodiny mohlo napadnout do jednoho centimetru sněhu," odhadl dispečer jesenických silničářů František Juhaňák.
18:12
Silničáři v Olomouckém kraji dnes neměli vážnější problémy s odstraňováním sněhu, napadlo tu asi pět centimetrů. "Silnice prvních tříd už jsou nasolené i odplužené a na druhé a třetí třídy se právě chystáme. Všechny cesty jsou ale sjízdné,“ popsal dispečer. Narozdíl od sněhového přívalu ze středy na čtvrtek, tentokrát telefony na dispečinku cestářů tolik nevyzváněly. "Nikdo si na nic nestěžuje, dokonce ani dopravní podnik, který se obvykle obává, že jeho autobusy nevyjedou na Svatý Kopeček," pochvaloval si dispečer.
17:51
Na dálnici D2 nedaleko od Brna havarovalo nákladní auto. Pravý jízdní pruh ve směru na Brno je uzavřený a na dálnici stojí přibližně jeden kilometr dlouhá kolona. Kolona aut stojí i na dálnici D1 mezi 188. a 194. kilometrem ve směru na Vyškov.
17:50
I přes mrazivé počasí mají pražské organizace, které pomáhají lidem bez domova, volné kapacity. Noclehárnu zatím bezdomovci nenaplnili třeba na lodi Hermes, kterou pro pražský magistrát provozuje Centrum sociální služeb Praha. Přesto již na ní začala platit zvláštní opatření. Lidé nemusí platit dvacetikorunový poplatek za přespání a zrušena také byla tolerance na alkohol.
17:45
Počasí komplikuje dopravu na Vsetínsku. Na hlavních tazích leží 3 až 5 centimetrů silná vrstva sněhu, kterou silničáři průběžně pluhují. Na komunikacích druhých a třetích tříd se pak tvoří až deseticentimetrová vrstva. Silničáři řidiče upozorňují, že místy mohou narazit na vyjeté koleje či sněhové jazyky.
17:28
Jihomoravsští hasiči vyjížděli přes den hned k několika sněhem přetíženým stromům, které hrozily pádem na chodník nebo vozovku. Nakloněné dřeviny likvidovali v brněnské části Starý Lískovec nebo Žabovřeskách. Vytrvalé sněžení zaměstnávalo celý pátek i hasiče z podnikové jednotky Správy železniční dopravní cesty. Hasiči vyjížděli k čistění vlakových výhybek a odstraňování sněhových závějí na brněnském nádraží a na další místa v kraji.
17:28
Silnice první třídy na Žďársku, Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku i Jihlavsku jsou podle silničářů převážně holé a vlhké. Vozovky druhých a třetích tříd pak kryje vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Všechny komunikace jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Třebíčsku vytrvale sněží a fouká slabý vítr.
17:18
Jak si se sněhem poradili dva "slavní" starostové? Bývalý vládní mluvčí Martin Kupka povolal kvůli sněhu do Líbeznic posilu v podobě pluhu, moderátor Vladimír Kořen vzal do ruky lopatu a šel v Říčanech u Prahy odklízet chodníky. - více o tom, jak kalamita prověřila nové starosty zde
17:19
  • Starosta Říčan Vladimír Kořen odklízí sníh. (29. listopadu 2010)

    Starosta Říčan Vladimír Kořen odklízí sníh. (29. listopadu 2010) / Autor: Město Říčany iDNES.cz

17:02
V Jeseníku dnes padl teplotní rekord pro 3. prosinec. Meteorologové ve městě na severu Olomouckého kraje naměřili minus 14 stupňů Celsia.
17:01
Do 16. hodin vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji celkem k sedmi dopravním nehodám. Ve dvou případech museli záchranáři ošetřit zraněné řidiče, ostatní nehody se obešly bez zranění.
16:57
Komunikace na Zlínsku jsou až na silnici mezi Prusinovicemi na Kroměřížsku a Dřevohosticemi na Přerovsku sjízdné, byť pouze se zvýšenou opatrností. Pokrývá je vrstva sněhu či sněhová kaše. Přívalu sněhu odpovídá také množství dopravních nehod. "Registrujeme spoustu drobných nehod a ťukanců. Pokud se sami řidiči nedohodnou, sepisujeme je jako škodné události pro pojišťovny. Každá taková nehoda ale znamená zpomalení dopravy," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.
zpravodaj Zprávy zpravy.idnes.cz domaci Domácí Sníh zastavil auta, vlaky i tramvaje. Na Ruzyni uvěznil letadla http://zpravy.idnes.cz/on-line-doprava-po-celem-cesku-kolabuje-ridici-kvuli-snehu-bouraji-1cz-/domaci.asp?c=A101202_064208_domaci_cen 2010-12-02T06:42:09.160 Příval nového sněhu komplikuje dopravu v celém Česku. Dálnici na Rozvadov uzavřely u Plzně nehody kamionů, MHD v řadě měst nejezdí dle jízdních řádů. V Praze na Výtoni řeší dopravní podnik strženou trolej. Pražské letiště Ruzyně obnovilo provoz, komplikace ale neustávají. V noci ze středy na čtvrtek napadlo v průměru 15 centimetrů nového sněhu. http://i.idnes.cz/10/121/superfototyp/ABR3785ca_212551_1122331.jpg Nehoda na dálnici D8 ve směru na Teplice. (1. prosince 2010) V101202_041210_tv-zpravy_jda A101202_064208_domaci_cen

Diskuse

honzaf: Ráno v osm sjel autobus do příkopu u Uherského Hradiště na absolutně vedlejší silnici, kterou jde objet několika způsoby a ve 12 hodin nás o tom na iDnes informují jako o on-line aktualitě. :D (12:48)