Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


12:11
Situace v dopravě se postupně uklidnila, končíme proto on-line zpravodajství. Situaci ale budeme nadále sledovat a významné události najdete v článcích. Děkujeme za pozornost.
11:57
Počasí zřejmě přispělo ke srážce autobusu a nákladního auta u obce Pohledy na Svitavsku. V regionu slabě sněží. Střet se obešel bez zranění, informovala policie
11:29
Na silnici mezi Košovem a Peklovsí na Semilsku dostal kamion smyk na náledí. Stojí napříč vozovkou.
11:43
Policie varuje před ledovkou na tři kilometry dlouhém úseku silnice mezi Šebestěnicemi a Zbýšovem na Kutnohorsku.
11:27
Provoz na všech středočeských železničních tratích je bez problémů. Odstraněn byl také strom, který padl na trať mezi Lašovicemi a Rakovníkem.
11:05
Mezi Ostrožskou Lhotou a Ostrožskou Novou Vsí na Uherskohradišťsku stojí kolona uvázlých kamionů a blokuje silnici číslo 4991.
11:03
Dálnice D3 u Chotovin na Táborsku je po vyproštění kamionu opět zcela průjezdná.
10:53
V Ořešské ulici v Praze se na křižovatce s Novořeporyjskou srazila tři nákladní auta a blokují dopravu. Nikomu se nic nestalo.
10:48
Silničáři bojují se sněhem a ledovkou v celém Středočeském kraji. Na Kolínsku u obce Plaňany roztloukají zbytky sněhu a ledu.
10:47
Teploty v Čechách a na Moravě stoupají od rána jen pozvolna. Nejchladněji je podle údajů z profesionálních meteorologických stanic na Lysé hoře v Beskydech, kde z -13 °C v sedm ráno vystoupala teplota na -11,6 °C. Nejtepleji je v Doksanech , -2,7 °C.
10:24
Provoz na silnici I/3 u Dynína na Českobudějovicku komplikuje vyprošťování kamionu z příkopu. Podle policie ale nejde o dopravní nehodu.
10:15
Na rychlostní silnici R35 havaroval v klesání na Mohelnici kamion. Na místo letí vrtulník záchranky.
10:07
Kluzká vozovka pokrytá sněhem si na Lounsku vyžádala nehodu se šťastným koncem. Za železničním přejezdem za obcí Březno u Postoloprt v půl páté 26letý řidič Fordu Escort v zatáčce dostal na ledu smyk a srazil dva mladé chodce. Pár utrpěl jen lehká zranění, po ošetření v žatecké nemocnici byl propuštěn do domácího léčení.
10:01
Dálnice v Olomouckém kraji jsou suché a sjízdné bez omezení. Rychlostní silnice jsou většinou mokré po chemickém ošetření. Sjízdné jsou také všechny silnice 1. tříd, především na Jesenicku a Šumpersku však pouze se zvýšenou opatrností. Na cestách nižších tříd místy leží v nižších polohách zbytky rozbředlého sněhu, v severní části kraje cesty pokrývá vrstva ujetého sněhu ošetřená posypem. Teploty se pohybují od -3 do -11 stupňů.
09:58
V Libereckém kraji hrozí na silnicích nižších tříd náledí. "Zvýšené nebezpečí hrozí na silnicích 2. a 3. třídy, které nejsou ošetřeny chemicky. V místech, kde dochází k tání sněhu, může vznikat náledí," uvedl Pavel Pospíšil, dispečer Krajské správy silnic Libereckého kraje. Pospíšil doplnil, že dispečink nemá od rána nahlášenou žádnou dopravní nehodu ani jiné komplikace. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.
09:55
Na Karlovarsku na silnici I/13 mezi Stráží nad Ohří a odbočkou na Horní hrad leží padlý strom. Zasahuje do poloviny vozovky.
09:53
Dálnice D3 u Chotovin bude v 10:15 uzavřena ve směru na Tábor. Důvodem je vyproštování havarovaného kamionu.
09:42
V ulici V Kaštanech v Dačicích na Jindřichohradecku narazili hasiči do stromu.
09:40
V Moravskoslezském kraji jsou všechny cesty sjízdné, někde však jen se zvýšenou opatrností. Silnice prvních tříd jsou mokré po chemickém posypu nebo na nich leží zbytky rozbředlého sněhu, který někde může namrzat. Na cestách nižších tříd leží vrstva zledovatělého sněhu krytá posypem. Meteorologové předpovídají, že dnes ještě může ojediněle slabě sněžit, teploty na horách klesnou až k minus 12 stupňům, v nížinách by se měly pohybovat kolem -8.
09:38
Na Pardubicku je většina silnic mokrá po chemickém ošetření. Na Svitavsku je na silnicích nižších tříd ujetá vrstva sněhu. K opatrnosti na ujetém sněhu nabádají silničáři i řidiče v Železných Horách.
09:28
V noci už na jihu Čech a na Šumavě sněžení ustávalo, ale stále jsou ještě v regionu místa, kde slabě sněží. Podle silničářů jsou všechny úseky sjízdné. Jen na některých místech se mohou tvořit ledové plochy, které vznikly tím, že prosolený sníh přes noc opět zmrznul. Motoristé by proto měli být i nadále velmi opatrní.
09:24
Na železniční trati z Mariánských Lázní do Plzně narazil před Chodovou Planou rychlík do stromu spadlého přes koleje. Nehoda se obešla bez zranění.
09:15
U Jimramova na Ždársku stojí na silnici kamion, který nemůže vyjet na namrzlé vozovce. Částečně komplikuje dopravu.
09:06
Na jižní Moravě by se v úterý měly podle meteorologů vyskytnout jen ojedinělé sněhové přeháňky, vydatná nadílka čeká kraj až ve středu. "Sněžení bude přibývat zítra odpoledne, k ránu by pak mělo ustávat," řekl Petr Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Silnice v kraji jsou podle silničářů sjízdné, během noci nezaznamenali zásadní problémy. "Na Blanensku a ve vyšších oblastech jsou silnice kryté inertem, jinak je ale všechno v pořádku," uvedl provozní náměstek Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Alois Vybíral.
09:03
V Plzeňském kraji padají pod tíhou sněhu stromy a lámou se větve. Podle mluvčí hasičů Aleny Marešové od včerejšího večera zaznamenali na 60 případů, kdy kmeny nebo větve komplikovaly provoz na silnicích. Regionální mluvčí ČEZ pro západní Čechy Martin Sobotka uvedl, že energetici řeší větší počet výpadků v síti. "Bez elektřiny je v kraji odhadem 1600 lidí, nejvíce na Stříbrsku," řekl Sobotka. Poruchy se podle jeho slov daří poměrně rychle opravovat. "Nejedná se o žádné devastující poškození sítě," řekl Sobotka