Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


středa 13. února
21:27
Vážení čtenáři on-line o problémech, které nadělaly ledovka a sníh v dopravě, končí. Situaci budeme i nadále sledovat a informovat ve zpravodajství na iDNES.cz.
21:17
Řidiči jedoucí po silnici 431 ze Ždánic do Bučovic musí v poloháh nad 300 metrů počítat se sněhovými jazyky.
20:54
U Vranové Lhoty na Svitavsku uvázl autobus a kamion. Silnice je neprůjezdná, probíhá vyprošťování.
20:38
Nákladní auto se vzpříčilo i na zledovatělé Chrudichromské ulici v Boskovicích.
20:17
Silničáři varují řidiče jedoucí po silnici z Kyjova do Strážovic. Ve Strážovickém kopci se tvoří sněhové jazyky.
20:03
Na cestě z Čelechovic na Hané do Kaple na Prostějovsku nevyjel kamion zledovatělý kopec a vzpříčil se mu návěs. Blokuje silnici.
19:14
Na silnici 353 u obce Stáj na Jihlavsku je ledovka. Policie upozornila na problém silničáře.
18:55
Na silnici 410 u Jemnice na Třebičsku se vzpříčil kamion. Důvodem je ledovka.
18:07
Silnici 410 u Krasonic na Jihlavsku ucpaly kamiony. Důvodem je neukázněnost řidičů.
17:31
U Adršpachu na Náchodsku uvázl kamion v křižovatce. Silnice je částečně průjezdná.
16:57
Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné, silničáři ale doporučují stále jezdit se zvýšenou opatrností, zejména na vozovkách III. tříd. "Je na nich nová vrstva vlhkého sněhu krytá posypem, která se při teplotách mírně pod nulou uklouzává. Při rozumné jízdě by ale problémy nastat neměly," uvedl Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje.
16:32
Policie na silnici I/56 u Ostravice pod přehradní nádrží Šance kontroluje zimní výbavu kamionů. Ti kdo ji nemají, jsou otáčeni. Důvodem je, že nákladní auta bez zimní výbavy nevyjedou kopec okolo přehradní nádrže.
16:11
Na Vysočině dnes opět chumelí a motoristé musejí počítat se sněhem na vozovkách. "Policie od rána do 14:00 zasahovala u sedmi dopravních nehod. Dva zranění cestující byli převezeni do nemocnice," řekla ČTK mluvčí policie Jana Kroutilová. Na několika místech nemohli vyjet do kopce řidiči kamionů.
16:00
"Situace se ve srovnání s ránem výrazně zlepšila. Sněží už pouze drobně a všechny silnice jsou sjízdné," řekl ČTK dispečer šumperské správy silnic, podle kterého jsou silnice průběžně udržovány pomocí posypových vozů a pluhů
15:58
Silnice na jižní Moravě jsou dnes všechny sjízdné, ale se zvýšenou opatrností. Na většině území kraje sněží a na vozovce leží rozbředlý nebo ujetý sníh. Dálnice jsou chemicky ošetřené, mokré a sjízdné bez omezení. Teploty se pohybují okolo nuly.
15:43
Na silnici 437 u Bystřice pod Hostýnem havaroval řidič náklaďáku a vůz skončil v příkopu. Místem neprojedou nákladní auta.
  • Nehoda v zatáčce v Běstvinách u Dobrušky. Osobní auto nejdříve porazilo značku

    Nehoda v zatáčce v Běstvinách u Dobrušky. Osobní auto nejdříve porazilo značku a nakonec skončilo na svodidlech. / Autor: Michal Fanta

14:41
Policie varuje před ledovkou na tříkilometrovém úseku místní silnice u Neveklova na Benešovsku.
13:57
Dopravní web upozorňuje řidiče nákladních aut na problém se sjízdností na silnici 37 mezi obcemi Trhová Kamenice a Lukavice na Chrudimsku. Délka nebezpečného úseku, na kterém leží sníh, je 11 kilometrů.