Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

16:53
Vážené čtenářky a vážení čtenáři, kalamitní situace již v Česku pominula, proto vývoj budeme nadále sledovat v běžném zpravodajství. Děkujeme Vám za pozornost.
16:49
Křivoklátsko je už čtyři hodiny bez elektrického proudu. Podle Rakovnického deníku spadl strom přes vedení vysokého napětí v důsledku vichru. „Nám v bytovkách nejde ani voda a topení,“ informoval iDNES.cz mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.
16:47
Aktuálně se teplota na jihlavské meteostanici Českého hydrometeorologického ústavu pohybuje na 8.4°C, maximální teplota dnes byla 13.3°C. Vane silný nárazový vítr a vyskytují se dešťové přeháňky, popsal Petr Janoušek, jihlavský pozorovatel počasí pro ČHMÚ.
16:31
Na železnici mezi Radotínem a Dobřichovicemi spadl strom. Výluku hlásili svědci editorovi MF DNES.
16:29
Národní park Šumava vydal kvůli počasí upozornění. „Kvůli silnému větru, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 25, v úterý až 30 m/s, upozorňujeme všechny návštěvníky i obyvatele národního parku na zvýšené nebezpečí pádu větví, souší či stromů v lesních porostech. Zvýšené riziko vývratů lze očekávat i kvůli podmáčenému půdnímu povrchu. Tato výstraha platí nejméně do čtvrtka 2.4,“ uvedl mluvčí Jan Dvořák.
16:28
Jihlava a okolní obce byly půl hodinu bez dodávek elektrické energie, v centru krajského města kolabovala doprava. Podrobnosti naleznete zde.
16:24
Nejen v Česku trápí lidi počasí, o problémech v sousedních zemích se dočtete zde.
16:21
V Husových sadech v Sokolově létají větve a spadl tam i strom, více čtěte zde.
16:11
Hasiči v Jižních Čechách kvůli důsledkům vichřice do 15. hodiny vyjeli ke zhruba 150 událostem. Nejvíce zásahu měli hasiči na Strakonicku. Zejména v lesních úsecích by si měli řidiči podle krajských silničářů dávat stále pozor na padající stromy.
15:59
V Mirovicích na Písecku hoří střecha husitského kostela. Na místě zasahuje pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z okolních obcí a měst. Práci jim komplikuje velmi silný vítr. Více čtěte zde.
15:32
Hasiče v Plzeňském kraji zaměstnává silný vítr. Dnes zasahovali téměř u 200 událostí, některé silnice blokují spadlé stromy.
15:27
Strážníci v Sokolově uzavřeli Husovy sady.
15:27
"Na konci března nám končí zimní období, ve kterém držíme neustále pohotovost a hlídáme předpovědi počasí. Letos jsme se rozhodli období prodloužit minimálně do 10. dubna,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek. V Chomutově od šesté hodiny ranní sněžilo, práci silničářům nejvíce komplikovali řidiči, kteří měli na automobilech již letní pneumatiky.
15:21
  • Kvůli nepříznivému počasí pražští hasiči museli do 14. hodiny vyjíždět k...

    Kvůli nepříznivému počasí pražští hasiči museli do 14. hodiny vyjíždět k necelým třiceti případům (31. března 2015). / Autor: HZS hl. m. Prahy

15:21
V Praze kvůli počasí hasiči do 14. hodiny zasahovali v necelých třiceti případech. "Kvůli nepříznivému počasí byly aktivovány od 12:00 jednotky sboru dobrovolných hasičů, které pomáhají s likvidací následků silného větru profesionálním hasičům po celé Praze," uvedla mluvčí Pavlína Adamcová.
15:15
Nejhorší situace v Olomouckém kraji byla v pondělí v rekreační oblasti Hrubá Voda, kde se podle místních prohnala pásmem vichřice a zanechala po sobě stovku popadaných stromů. „Už jsme odstranili nejproblematičtější místa, najali jsme speciální firmu, která bude odstraňovat stromy, které leží asi na šesti chatách. Postihlo to oblast asi 200 krát sto metrů, která je úplně vyholená, jako když prolétne tornádo. Škody budou asi velké,“ řekl ČTK starosta Hluboček Ivo Černík.
15:14
  • Kvůli silnému větru spadl strom na dráty elektrického vedení v Třinci (31....

    Kvůli silnému větru spadl strom na dráty elektrického vedení v Třinci (31. března 2015). / Autor: HZS Moravskoslezského kraje

15:08
Silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a přechod do Polska jsou opět průjezdné pro kamiony. Silnice byla od rána uzavřena kvůli sněhu.
14:58
Hasiči z Moravskoslezského kraje v úterý již zasahovali u dvacítky případů kvůli větru. Více než polovina zásahů byla v okrese Opava. V Opavě jeden z vyvrácených stromů se opřel o stěnu budovy psychiatrické léčebny v Olomoucké ulici, vítr také strhnul část plechové krytiny ze střechy objektu v Nákladní ulici.
14:50
Silnice I/10 z Tanvaldu na Harrachov a hraniční přechod do Polska zůstávají pro kamiony uzavřené. "Situace se zatím příliš nezlepšila, v Harrachově je stále sníh," řekl Michal Hanč ze společnosti Silnice LK, která údržbu komunikací zajišťuje.