Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sněmovna loni ušetřila jedenáct milionů, utratila 1,2 miliardy

  13:22aktualizováno  13:22
Rozpočtový výbor dnes doporučil schválit státní závěrečný účet Poslanecké sněmovny za loňský rok. Sněmovna loni vynaložila celkem 1,198 miliardy korun, o 11 milionů méně, než měla k dispozici. Původně počítala s rozpočtem 1,206 miliardy, částku ale navýšila o 3,5 milionu korun.
Sněmovna loni nechala opravit jednací sál, ušetřila na cestovném poslanců a na pohoštění zahraničních delegací.

Sněmovna loni nechala opravit jednací sál, ušetřila na cestovném poslanců a na pohoštění zahraničních delegací. | foto: David Port, David Port,  MF DNES

Na investice měli poslanci loni k dispozici původně 43 milionů, tuto částku ale ještě navýšili o uvedených 3,5 milionu na nákup národního právního a informačního systému. Zakázku ale zrušil antimonopolní úřad.

Jak dnes připomněl sněmovní kancléř Petr Kynštetr, Sněmovna se proti verdiktu odvolala a v budoucnu zřejmě vypíše nové řízení.

Sněmovna loni nechala opravit jednací sál, kde je nové hlasovací zařízení za více než dva miliony korun, pořídila novou klimatizaci a zrekonstruovala některé zasedací místnosti. Vzniklo také zastřešené atrium s novým tiskovým střediskem. To ovšem novináři kritizovali kvůli ztíženému přístupu k poslancům. - čtěte Poslanci vykázali kamery z kuloárů, čelili za to hněvu novinářů

O více než čtvrtinu loni Sněmovna překročila výdaje na ostatní osobní služby. Kynštetr dnes upřesnil, že šlo hlavně o výdaje na stenografy nebo číšníky a servírky ve sněmovních stravovacích zařízeních, a to v souvislosti se schůzemi Sněmovny, které trvaly i tři týdny.

Na druhé straně se podařilo ušetřit na cestovném poslanců a na pohoštění zahraničních delegací. Na straně příjmů získala Sněmovna čtrnáct milionů korun ze stravovacích provozů.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Najdete na iDNES.cz