Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


20:07
Schůze byla přerušena. On-line iDNES.cz končí. Děkujeme za pozornost.
20:04
Návrh poslance Sklenáka byl přijat i podruhé 63 ze 115 přítomných.
20:01
Sklenákův návrh byl přijat hlasy 67 ze 120 přítomných poslanců. Petr Bendl však zpochybnil hlasování.
19:57
Poslanec Sklenák upřesnil svůj návrh, že schůze bude přerušena do zveřejnění výsledků šetření OLAF.
19:55
Stanjurův ani Kalouskův návrh neprošel, ale přestávku na pět minut nakonec vyhlásil předsedající schůze Jan Bartošek. Chce, aby byl zpřesněn návrh poslance Sklenáka, do kdy přesně má být schůze přerušena.
19:46
Šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák navrhl, aby bylo jednání přerušeno, dokud nebude ukončeno vyšetřování. S protinávrhem přišel Zbyněk Stanjura a chce přerušit pouze na pět minut, vzápětí Miroslav Kalousek navrhl šestiminutovou přestávku,
19:39
Jana Černochová z ODS připomněla, že ministr Babiš na delší dobu opustil jednání a premiér není už vůbec v jednacím sále přítomen. Požádala předsedu poslaneckého klubu ČSSD Sklenáka, aby ho požádala, zda by nepřišel.
19:37
„Částka 50 milionů bylo maximum, které bylo možné získat,“ připomněl Bendl. Dodal, že kontrolní orgány neměly pravomoc zjišťovat, kdo je za anonymními akciemi.
19:36
Petr Bendl připomíná že přidělování dotací z ROP pro střední Čechy schválily strany napříč politickým spektrem. „Byly to peníze pro malé a střední podniky a byla povinnost čestným prohlášením potvrdit, že zájemce je z malé nebo střední firmy.
19:21
Miroslava Němcová z ODS uvedla, že jí Babišův projev připomněl trapnosti, se kterými ve své kauze přišel Stanislav Gross.
19:17
Poslanec TOP 09 Michal Kučera se zeptal premiéra, zda si uvědomuje, že má ve vládě člověka,který je podezřelý z daňových úniků a daňových podvodů. Požádal o odpověď ano či ne.
19:07
Bohuslav Sobotka reagoval na slova o anonymních akciích, která v diskuzi zazněla. „Já bych tady také rád jednu věc připomenul. To je to, co se tu odehrávalo v roce 2009 a v roce 2010. Dvakrát jsem předkládal návrh na zrušení anonymních akcií. Tehdejší většina v čele s ODS tomu zabránila,“ řekl šéf ČSSD s tím, že jeho návrh neprošel ani v roce 2010.
19:06
„Chci konstatovat, že průběh schůze nezměnil můj názor na celou věc. Není možné aby někdo suploval vyšetřovatele, státní zástupce a soudce. Je třeba počkat na výsledek vyšetřování. Vláda má silný zájem, aby vyšetřování bylo důsledné a nestranné,“ řekl premiér. Zároveň připomněl, že kauza má počátek ještě před zahájením funkčního období této vlády.
19:05
V diskuzi vystoupil premiér Bohuslav Sobotka. „Koalice prokázala dobrou vůli, když schválila program schůze svolené koaličními stranami. To v této Sněmovně není vůbec obvyklé,“ uvedl na úvod.
18:57
František Laudát vypočítává, že se za 50 milionů dá postavit slušný domov důchodců, škola a další.
18:51
Poslanec Laudát žádá, aby Sněmovna mohla jednat po 21:00 a 24:00. Podobně žádal na počátku schůze, ale nyní se opravil, protože se nejedná o schválení smlouvy či zákona, kde platí jiná pravidla. I tentokrát byl jeho návrh zamítnut. Nejpozději v 21:00 tak jednání končí.
18:51
Poslanec ANO Bronislav Schwarz připomněl při faktické poznámce, že žádná kontrola, ani audit ministerstva financi za Miroslava Kalouska nenašel žádné pochybení. Poroto nechápe, proč byla mimořádná schůze svolána.
18:37
Zbyněk Stanjura se ptá Babiše na anonymní akcie, které ostře odsoudil v roce 2011. Teď je vlastnili jeho příbuzní. Zajímá ho i , proč k nim vůbec přistoupili.
18:35
Návrh byl schválen. Pro bylo 126 ze 148 přítomných poslanců.
18:35
Sněmovna hlasuje o programu schůze,
mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.