Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

Podrobná on-line reportáž:
20:16
Následky hromadné nehody, které na 26. a 27. kilometru dálnice D1 omezily provoz, byly zcela odstraněny. Po více než čtyřech hodinách mohou řidiči jezdit dálničním úsekem bez omezení.
18:43
Dopravu v jižních Čechách ztěžuje sněžení, na Šumavě napadlo několik centimetrů sněhu. Silnice namrzají a kloužou téměř v celém kraji, bez potíží je zřejmě jen Táborsko. Řidiči, kteří nemusí, by neměli jezdit hlavně na Prachaticko a na Písecko. I v dalších jihočeských regionech jsou některé komunikace sjízdné jen se zimní výbavou. V kraji se stala řada dopravních nehod.
18:23

Na Plzeňsku, u obce Plasy, se srazila dvě auta. Při autonehodě zemřela asi 70letá žena. Záchranáři odvezli další ženu se zraněním hrudníku na chirurgii. Situace si vyžádala také zásah vrtulníku, který přepravil 50letou ženu do plzeňské nemocnice. Podle indormací plzeňské policie se v regionu od sobotního rána stalo na šedesát autonehod. Přímo v Plzni je uzavřena Nepomucká třída v úseku od odbočky na Černice až po kruhový objezd u nákupního centra Olympia. Policisté vyzývají všechny, kdo nemusí, ať raději nevyjíždí.

  • Hromadná autonehoda na devatenáctém kilometru na R-10

    Hromadná autonehoda na devatenáctém kilometru na R-10 / Autor: Radek CihlaMAFRA

18:20
Kolem 17:00 byla D1 ve směru na Brno průjezdněna odstavným pruhem. "Dokončuje se vyprošťování kamionu. Na Brno to jede zatím jen jedním pruhem, ale ta kolona se už téměř rozjela," popsal stav po 18:00 policista z dálničního oddělení. Na dálnici jsou podle něj zbytky rozbředlého sněhu, ale je sjízdná.
16:48
Při nehodě na 26. km dálnice D1 bylo lehce zraněno osm lidí. Šest z nich bylo po ošetření ponecháno na místě a dva lidé byli převezeni k dalšímu ošetření do benešovské nemocnice. Na místě zasahovala rychlá lékařská pomoc z Jesenice.
16:45
V Plzeňském kraji se při dopravních nehodách zranilo už 12 lidí, za řadou kolizí je nezvládnutí řízení na zasněžených a kluzkých silnicích. Naposledy se srazily osobní automobily v Plasích na Plzeňsku a v Sušici na Klatovsku. Při těchto nehodách se zranilo celkem sedm lidí, informoval operační důstojník krajských hasičů.
16:38
Ve směru na Brno auta stojí, policie je nicméně chvílemi pouští jedním pruhem, podle toho, jak jí to umožňuje vyšetřování nehody. V opačném směru na Prahu byl uzavřen levý jízdní pruh, protože kamion vyrátil svodila do protisměru. Před místem havárie se od Prahy vytvořila zhruba dvoukilometrová kolona.
16:14
Dálnici D1 na 26. a 27. kilometru uzavřela hromadná nehoda. Ve směru na Brno havarovalo celkem deset aut. Několik lidí při kolizi utrpělo lehká zranění. Na 27. kilometru nejdříve narazil kamion do středových svodidel.
15:57
Počasí narušilo i program 18. kola první fotbalové ligy. Kvůli vytrvalému sněžení bylo odloženo utkání mezi Příbramí a Mladou Boleslaví. Příbramský trávník má sice od léta nové vyhřívání, ale noční přívaly sněhu nemohl zvládnout. Nepomohlo ani nasazení přibližně sedmdesátičlenné úklidové čety.
15:45
Sněžení a místy namrzající silnice stále komplikují dopravu na řadě míst republiky, hlavně v Čechách. Počasí bylo asi i jednou z příčin dvou smrtelných nehod. V Rumburku - Zátiší na Děčínsku zemřela řidička poté, co její auto vylétlo ze zatáčky a převrátilo se. Řidič zemřel i při nehodě mezi Blaténkou a Lažánkami na Strakonicku. Jeho osobní vůz asi dostal smyk a spadl do rybníka, kde se pod ním prolomil led.
14:29
Zatímco Čechy bojují se sněhovou kalamitou, na většině míst jižní Moravy sníh zmizel a hasiči řeší problémy s vypalováním trávy. První velký zásah měli u Židlochovic na Brněnsku, kde vyhořel pozemek o asi 1500 metrech čtverečních, řekl operační důstojník hasičů.
13:14

Silničářům se podařilo zprovoznit rychlostní silnici R10, kterou ráno zablokovala v obou směrech hromadná nehoda asi 30 aut. Šest lidí bylo lehce zraněno. Meteorologové již před víkendem upozorňovali, že se zimní počasí vrátí. Podle nich napadne v Čechách až 15 centimetrů sněhu.

12:21
V Karlovarském kraji postupně přestává sněžit, přeháňky mají odpoledne ustat úplně. Z hlavní regionální silnice R6 se podařilo odstranit převrácený kamion, který blokoval úsek mezi Kynšperkem a Černým Mlýnem.
11:50
Sněžení dnes střídá i poměrně silný vítr. Na silnicích se tedy tvoří sněhové jazyky, na horách i závěje. "Při cestování doporučujeme sledovat sněhové zpravodajství a přibrat také zimní výbavu, na cestu do hor sněhové řetězy. Zimní pneumatiky jsou nutné," zní výstraha Českého hydrometeorologického ústavu.
11:30

Hromadnou nehodu na Mladoboleslavsku podle svědků patrně způsobila dodávka s přívěsem, která zablokovala silnici. Řidiči už nestihli na zasněžené komunikaci dobrzdit. Auta většinou měla po nehodě mírně poničené karosérie, minimálně jedno vozidlo je poškozené po nárazu víc. Některým autům se už podařilo odjet, na místě jich zůstává asi deset.

  • Hromadná nehoda na mladoboleslavské rychlostní silnici R10. (6. března 2010)

    Hromadná nehoda na mladoboleslavské rychlostní silnici R10. (6. března 2010) / Autor: ČTK

11:23
Sníh komplikuje dopravu nejen v ČR, ale i v Německu a Rakousku. Na dálnici A17 z Drážďan na Prahu v úseku od Drážďan až k hranicím je v obou směrech náledí, varuje německý autoklub ADAC. V Rakousku zablokoval sníh více komunikací a v Tyrolsku se zvýšilo nebezpečí lavin.
10:25
Při hromadné nehodě na R10 bylo celkem zraněno šest lidí. Nikdo neutrpěl vážné zranění. Dva lidé havarovali u sjezdu na Brandýs nad Labem a čtyři v úseku Brandýs nad Labem – Tuřice ve směru na Mladou Boleslav. Tři z nich byli po ošetření převezeni do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, dva do Fakultní nemocnice Na Bulovce, další do mladoboleslavské nemocnice.
09:56
Také v Karlovarském kraji je kvůli nočnímu sněžení složitá dopravní situace a silnice jsou obtížně sjízdné. Situaci od ráno komplikuje převrácený kamion, který zablokoval hlavní regionální silnici R6 mezi Kynšperkem a Černým Mlýnem.
09:34

Na 108. kilometru dálnice D5 směrem na Rozvadov narazilo auto čelně do mostu, zraněni jsou tři lidé. Řidiči by zde měli jet opatrně, na místě probíhají záchranné a vyprošťovací práce.

  • Na dálnici D5 ve směru na Rozvadov narazilo auto do mostu.

    Na dálnici D5 ve směru na Rozvadov narazilo auto do mostu. / Autor: Petr Ježek, MF DNES