Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


18:50
Situace na silnicích se pomalu ukliďuje, on-line přenos iDNES.cz pro dnešek končí. Děkujeme za pozornost a přejeme šťastný návrat domů z prodlouženého velikonočního víkendu.
18:39
Správa silnic zprovoznila komunikaci spojující Drahany a Nivu na Prostějovsku i další dvě silnice mezi obcemi Jívová a Hraničné Petrovice a Arnoltice a Veveří na Olomoucku.
17:11
Částečná uzavírka silnice I/11 na úseku Ropice-Bystřice původně plánovaná od 2. dubna se vzhledem k aktuálním klimatickým podmínkám posouvá o týden. Rekonstrukce a omezení dopravy v tomto úseku začne až 8. dubna 2013.
16:05
Silnice poblíž Karlovic ve směru na Lhotu u Zlína, která byla v neděli večer kvůli popadaným stromům uzavřena, je stále neprůjezdná. "Stromů a větví v tomto úseku popadalo velké množství. Předpokládáme, že bude zprovozněna až v úterý kolem poledne," řekl dnes dispečer zlínské správy silnic. Při jízdě do krajského města musí lidé z Karlovic zvolit trasu přes Oldřichovice a Otrokovice.
15:01
Silnice mezi Hatí a Hlučínem na Opavsku uzavřela nehoda sypače. Dokud nebude vyproštěn z příkopu bude doprava odkláněna přes Darkovice.
14:48
Nedělní intenzivní sněžení pokazilo během prodlouženého velikonočního víkendu i návštěvnost lyžařských areálů v Beskydech. Horská služba Beskydy i nadále ponechává v platnosti výstrahu před hřebenovými túrami. Pokud lidé do hor přeci jen vyrazí, měli by se pohybovat ve skupinách a nescházet mimo značené trasy či běžecké stopy, protože stále hrozí sesuvy sněhu. Ve středu má navíc podle předpovědi znovu sněžit.
13:48
Policie varuje řidiče jedoucí pro rychlostní silnici R35 u Paceřic na Liberecku. Ve směru na Liberec se po vozovce pohybuje opilý koledník.
13:24
Ve 13:00 bylo podle údajů z profesionálních meteorologických stanic nejtepleji 3.4°C v Doksanech. Nejchladněji bylo naopak na Šeráku v Jeseníkách -5.5°C.
12:40
Kvůli mokrému sněhu a popadaným stromům je neprůjezdný asi čtyři kilometry dlouhá úsek silnice z Oldřichovic do Bohuslavic u Zlína. Na místě jsou silničáři.
12:25
Policie varuje řidiče jedoucí po silnici I/47 přes obec Mořice na Prostějovsku. Na komunikaci stojí dva sněhuláci vysocí dva metry.
12:08
U Újezdu pod Troskami na Jičínsku se srazil sypač a osobní auto. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale komunikace je neprůjezdná.
11:36
Železničářům se podařilo obnovit provoz na trati Suchdol nad Odrou - Budišov nad Budišovkou , která stála od rána kvůli sněhové kalamitě.
11:07
Silničáři z Frýdecko-Místecka varují před ledem, který se tvoří pod vrstvou sněhu. Varování platí pro všechny silnice v okrese.
10:54
Silnici mezi Pozlovicemi a Petrůvkou na Zlínsku zablokoval spadlý strom. Na místě jsou hasiči a policie.
10:51
V ulici Cimbál v Semilech narazila cisterna s mlékem do stromu na silnici.
10:33
Na Kroměřížsku zapadl sypač. Kvůli jeho vyprošťování bude krátkodobě uzavřena silnice číslo 428 u obce Počenice-Tetětice.
10:00
Policie varuje před ledovkou na místní komunikaci v obci Kámen na Děčínsku.
09:33
V Úzké ulici v Orlové na Karvinsku uvázlo osobní auto. Silnice číslo 235 je tak v tomto místě neprůjezdná.
09:07
Ve Frýdku-Místku na autobusové zastávce U vrby uvázl autobus. Podle prvních zpráv blokuje cest
08:51
Silničáři varují před náledím u Čechtic na Benešovsku. řidiči by měli projíždět se zvýšenou opatrností.