Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Česko trápí sníh a vítr. Situaci sledujeme v on-line reportáži.
12:54
Vážení čtenáři, situace na silnicích se zklidnila. iDNES.cz končí on-line reportáž. Děkujeme za pozornost. Následky nočního větru a sněžení budeme v našem zpravodajství sledovat i nadále.
12:51
Silnice na Olomoucku jsou sjízdné. Policie ale doporučuje zvýšenou opatrnost. V kraji dál vane silný vítr, teploty se pohybují kolem pěti stupňů Celsia.
12:22
Silný vítr v Moravskoslezském kraji lámal stromy a větve. Na několika místech poškodily vedení elektrického proudu, několik stovek odběratelů je bez elektřiny. Hasiči už vyjeli k pěti desítkám případů, které souvisejí s větrem.
11:44
Energetici v Ústeckém a Libereckém kraji řešili 13 poruch na vysokém a 40 na nízkém napětí. Největší problémy vítr dělal na Děčínsku a na Liberecku, padaly hlavně stromy na vedení. Bez proudů nyní zůstává jen několik obcí kolem Doks.
  • Konstrukce střechy základní školy ve Svratouchu na Chrudimsku se pod tíhou sněhu pohla o 15 centimetrů.

    Konstrukce střechy základní školy ve Svratouchu na Chrudimsku se pod tíhou sněhu pohla o 15 centimetrů. / Autor: Radek Kalhous MF DNES

11:38
Policii a silničářům se podařilo zprůjezdnit silnici I/9 mezi Svorem na Českolipsku a odbočkou na Varnsdorf. Přes dvě hodiny cestu k hraničnímu přechodu Rumburk blokoval uvízlý kamion.
11:16
Silný vítr zaměstnává energetiky v severních částech Olomouckého kraje. V okolí Hanušovic či Starého Města na Šumpersku je bez elektrického proudu zhruba 2000 odběrných míst. Na Šumpersku a Jesenicku je navíc dalších asi 16 poruch na nízkém vedení, které se dotýkají desítek odběrných míst.
11:13
Mezi obcemi Štěchovice a Volenice na Strakonicku havaroval autobus. Je v příkopu, zčásti zasahuje do vozovky. Během vyprošťování autobusu bude silnice uzavřena.
10:59
Hasičům se už podařilo vyprostit osobní automobily a autobusy uvízlé od rána v kopci na silnici I/38 u Želetavy na Třebíčsku. Silnice ale zůstává v obou směrech stále uzavřená. Hasiči pokračují ve vyprošťování kamionů, silničáři odstraňují sněhové jazyky a čistí komunikaci. Silnice by mohla být znovu zprovozněna kolem poledne.
10:32
Silnici I/9 mezi Svorem na Českolipsku a odbočkou na Varnsdorf zablokoval kamion. Najel do vrstvy sněhu u krajnice. Příjezd silničářů ztěžuje kolona vozidel. Silnici využívají řidiči cestou k hraničnímu přechodu Rumburk.
10:29
Hasiči vyprošťovali 18 lidí z autobusu u Budišova nad Budišovkou na Opavsku. Dvě ženy s podezřením na šok odvezla záchranka. Řidič uvedl, že vůz zahnal ze silnice do příkopu silný vítr.
  • Zapadlý autobus

    Zapadlý autobus - Hasiči museli z havarovaného autobusu vyprostit osmnáct lidí. (29. ledna 2007) / Autor: HZS Moravskoslezského kraje

10:04
Karlovarská záchranka v noci kvůli počasí nemohla dojet k pacientce. Sanitka cestou do Otročína na Toužimsku zapadla ve sněhu. Uvízli i silničáři, kteří jeli sanitu vyprostit. Ženu ráno odvezl do nemocnice manžel. více zde
09:55
Záchranáři z Jeseníků zvýšili kvůli silnému větru a sněhové nadílce stupeň lavinového nebezpečí na číslo tři z pětibodové škály. Hrozba sesuvu lavin platí v pěti místech mimo turistické trasy. Horská služba nedoporučuje běžkařům hřebenové túry.
09:44
V ulici U synagogy v Praze 8 odstraňují plechy, které vítr strhl ze střechy. Jsou na chodníku a v části vozovky. Podle policie lze místo objet.
09:36
Na Sněžce a hřebenech Krkonoš vane vítr rychlostí orkánu. Největší rychlost měl na Sněžce kolem sedmé hodiny ráno - 173 km/h. Na Labské boudě na hřebenech vál rychlostí 126 km/h, řekl Dušan Čičman z hradecké pobočky ČHMÚ. Lanovka na Sněžku je mimo provoz. V noci na dnešek na horách napadlo 15 až 30 centimetrů nového sněhu.
09:12
Silný vítr během noci na Zlínsku kácel především stromy. Mohutný strom zablokoval silnici například na Mikulčině vrchu na Uherskohradišťsku. Další strom spadl v oblasti Velkých Karlovic na Vsetínsku.
08:43
Hasiči zasahují na silnici I/11 v Karviné. V směru na Ostravu jsou na vozovce popadané stromy. Provoz řídí policie.
08:34
Husté sněžení komplikuje dopravu ve Zlínském kraji. Nejhorší situace je na Vsetínsku. V horských oblastech stále hustě sněží a fouká nárazový vítr. Na hlavních tazích a silnicích prvních tříd leží zbytky rozbředlého sněhu do tří centimetrů, po pluhování jsou na vozovkách vyjeté koleje. Na ostatních vozovkách je souvislá až jedenácticentimetrová vrstva sněhu.

Diskuse

ikasta: jo silničáři se na zapadlý auta a busy doejdou mrknout večer...a začnou makat ráno...jo tech 14 hodin tam asi netrčeli...tak neví jaký to je!!!!K vzteku!!!!!!!!!§ (11:42)

Ynhoj: .. (11:06)