Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Složení vlády zkomplikovalo Fortuně výplatu sázky

  13:36aktualizováno  13:52
Ve složitém povolebním vývoji se neztrácejí jen občané, ale i sázkové kanceláře. Bookmakeři Fortuny nevědí, jak vyhodnotit sázku, kterou vypsali po červnových volbách na podobu nové vlády. Kabinet, který představil v pondělí Mirek Topolánek, neodpovídá ani jedné z devíti možností.
Sázková kancelář Fortuna

Sázková kancelář Fortuna | foto: MF DNES

"Neustále sledujeme vývoj na politické scéně a snažíme se co nejpřesněji vyhodnotit situaci, abychom mohli rozhodnout, co uděláme s již uzavřenými sázkami," řekl iDNES.cz hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Sázková kancelář vypsala začátkem června devět možností, jaká vláda vznikne. Přesto se ani jedna neshoduje s podobou kabinetu, který nakonec jmenoval prezident. "Není to vláda samotné ODS, ale ani vláda úřednická," postěžoval si Hanák.

Tyto možnosti byly přitom z hlediska bookmakerů nejpravděpodobnější. "Největšími favority na vítězství byla samotná vláda ODS s kursem 2,7:1 a po ní úřednická vláda s kursem 2,8:1," upřesnil Michal Hanák. Dodal, že na pomyslném třetím místě byla "žádná vláda" s kursem 4:1.

Topolánkův patnáctičlenný kabinet se skládá z 9 zástupců ODS a 6 nestraníků. - více zde

Topolánek: Je to vláda ODS
Podle premiéra není nad čím váhat. "Jde samozřejmě o vládu ODS. Byla by to vláda ODS, i kdyby v ní byli samí nestraníci. Stále by to byla vláda, která má v parlamentu institucionální podporu ODS a všechny ostatní strany jsou v opozici," vzkázal Topolánek po svém tajemníkovi Martinu Schmarczovi.

Sázková kancelář má ještě čas na přemýšlení. Sázka, nad kterou váhá, se totiž týká vlády, která dostane důvěry Poslanecké sněmovny. To v případě té Topolánkovy není zatím zdaleka jasné.

"My, stejně jako sázkaři, musíme počkat, jak hlasování dopadne. Tedy pokud k němu vůbec dojde," poznamenal šéf Fortuny.

Jasno už mají alespoň v sázce, kterou vypsali na to, kdo se stane povolebním premiérem. "Na Mirka Topolánka vsadili lidé 590 tisíc korun. Výhry jsme jim už začali vyplácet," informovala Fortuna.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Najdete na iDNES.cz