VIDEO: Chlapce pokousal pes, jeho majitelku zbili rozhořčení příbuzní

  17:37aktualizováno  17:37
Třináctiletého chlapce ve slovenské Snině pokousal pes, když ho společně s dalšími dětmi provokoval. Ačkoli zvíře vydrželo dlouho v klidu, nakonec zaútočilo a chlapce pokousalo v obličeji. Majitelku psa posléze zbili rozhněvaní příbuzní, kteří jí útok dávají za vinu. Oba incidenty zachytila kamera.

Záznam bezpečnostní kamery ukazuje uvázaného psa, kolem kterého se postupně sešla skupina dětí. Zvíře nejprve hladily, později jej začaly štípat a provokovat. To už pes nevydržel a po jednom z chlapců se ohnal. „Děti k němu přišly a začaly ho štípat. Bylo vidět, že ho nehladí, ale ubližují mu,“ uvedla pro TV JOJ místní prodavačka.

Incident se odehrál ve středu kolem sedmé hodiny večer ve slovenské Snině. Podle policie se majitelka psa vydala do obchodu na nákup a zvíře bez náhubku uvázala ke stojanu na kola.

„Když jsem viděla, jak byl pokousaný, odpadla jsem. Doktor řekl, že měl štěstí, protože kdyby ho pokousal do šíje, chlapec by zemřel. Nebyl přivázaný, říkám, že nebyl přivázaný,“ uvedla chlapcova babička. Na videu je ale zřetelně vidět, že pes byl na vodítku.

Podle kynologa Valéra Vitrikuše měl pes s dětmi velkou trpělivost. „Chybu jednoznačně udělaly děti, když přišly bez dovolení k cizímu psovi a obtěžovaly ho. Pes byl dlouho trpělivý. Čím víc dětí tam přicházelo, tím víc ho otravovaly. Pes se jen bránil,“ vysvětluje Vitrikuš.

„Pes byl na vodítku a byl přivázaný ke stojanu na kola, neměl náhubek a při kontaktu s třináctiletým chlapcem došlo k pokousání,“ uvedla mluvčí prešovské policie Jana Ligdayová. Po příjezdu záchranářů byl chlapec ošetřen a převezen do sninské nemocnice, kde je hospitalizován na chirurgii. „Chlapec měl krvácející ránu v dolní a horní části rtu,“ řekla mluvčí záchranářů Katarína Načiniaková.

Když si štáb televize JOJ smluvil s majitelkou psa schůzku, došlo k dalšímu incidentu. Na ženu si před domem počkali chlapcovi naštvaní příbuzní, kteří ji surově zbili. Policie tak bude vedle útoku psa vyšetřovat také napadení jeho majitelky.

Omlouváme se všem slušným čtenářům za zrušení diskuse pod článkem. Někteří ji bohužel zneužívali k opakovaným vulgárním výpadům, které už nešlo mazat jednotlivě. Děkujeme za pochopení, redakce iDNES.cz.

Autor:Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

Praha, 05.10.18 Mamba zelená, odchyt, Hlubočepy,

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého...

Soud zprostil viny policistu, který zatarasil cestu ujíždějícímu motorkáři

Policisté podpořili kolegu Šimona Vaice /na snímku/, kterému hrozí trest za...

Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil viny policistu Šimona Vaice, obviněného z těžkého zranění ujíždějícího motorkáře tím,...Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...

Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...

Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...Další z rubriky

Norsko se omluvilo ženám pronásledovaným za vztah s nacisty

Ilustrační foto

Norská vláda se ve středu oficiálně omluvila norským ženám, které za okupace navázaly vztah s německými vojáky a po...

Česko zaplavuje EU pervitinem, Kanada s konopím kapitulovala, tvrdí Berlín

Policisté v bytě v centru Brna zadrželi trojici mužů, kteří vařili pervitin.

Většina v Evropě dostupného pervitinu pochází z České republiky, tvrdí výroční zpráva zmocněnkyně německé vlády pro...

Mladík z fotografie s Macronem půjde do vězení, našli u něj drogy

Francouzský prezident Emmanuel Macron hovoří s mladíkem ve francouzské části...

Jeden ze dvou mladíků pózujících na kontroverzní fotografii s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem na karibském...Najdete na iDNES.cz