Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Slovensko a Polsko trápí povodně

  18:40aktualizováno  18:40
Na Slovensku zvýšily deště hladiny řek a nádrží. V Košickém kraji zasáhla velká voda až 42 obcí, v Prešovském kraji, kde je postiženo 30 obcí, platí nejvyšší stupeň povodňové aktivity. V okrese Spišská Nová Ves je zaplaveno 19 obcí a hrozí sesuvy půdy.

Nejkritičtější situace byla na říčce Trnávka, kde v obcích Hraň a Zemplínské Hradiště bojovali celý den obyvatelé, armáda i hasiči, aby se neprotrhla podmáčená hráz.

V Kapušanech u Prešova zase voda zaplavila jeden ze tří skladů pohonných hmot společnosti Slovnaft. Mluvčí společnosti uvedla, že pracovníci terminálu okamžitě učinili nezbytná opatření, aby zabránili ekologické havárii.

Horská záchranná služba uvavřela kvůli povodním některé turistické trasy ve Slovenském ráji.

Záplavy postihly také jihovýchod Polska, kde byl v 15 okresech vyhlášen povodňový poplach. Voda z řek, které se rozvodnily kvůli vydatným dešťům, zaplavuje kromě zemědělské půdy také domy. Zatím se ale záplavy obešly bez obětí.

Podle meteorologů má na jihovýchodě Polska vydatně pršet až do soboty, srážky na východě Slovenska by už však neměly být tak vydatné. Na jihu regionu ale nelze vyloučit problémy způsobené nočními srážkami na horách a zvýšeným přítokem z povodí Hornádu, Torysy a Ondavy.

Rekreant z Košic zachraňuje předměty ze stavení v chatové osadě v Kysaku u Košic, kde se po deštích prudce zhoršila povodňová situace. (30. července 2004)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Aztéky vyhubila salmonela zavlečená z Evropy, naznačily vykopávky

Dvouhlavý had, symbol aztéckého boha Tlaloca. Tento artefakt byl patrně...

Na dvanáct milionů Aztéků zabila v polovině 16. století záhadná nemoc, které obyvatelé pyšné říše říkali cocoliztli....

Při zásahu armády zemřel „Venezuelský Rambo“, smrt vysílal na internetu

Policista Oscar Pérez se účastnil smuteční akce za oběti protestů ve Venezuele...

Bývalý venezuelský policista Óscar Pérez, přezdívaný "Venezuelský Rambo", který se pro některé stal symbolem boje proti...

Severokorejci vyšlou na olympiádu do Pchjongčchangu 230 roztleskávaček

Banner propagující olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu nedaleko...

Severní Korea vyšle na zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu příští měsíc kromě sportovců i skupinu 230...

Najdete na iDNES.cz