Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šlouf odchází z ČSSD, někteří členové vedení podle něj škodí lidem

  15:27aktualizováno  17:13
Miroslav Šlouf, bývalý šéfporadce Miloše Zemana, ke konci října opustí sociální demokracii. Část vedení, například předseda Paroubek, podle něj škodí občanům. A to tak očividně, že svůj názor Šlouf ani nemusí vysvětlovat. Od listopadu tak bude pomáhat Zemanovi při budování nového politického uskupení, Strany práv občanů. Jiří Paroubek Šloufovo rozhodnutí uvítal.

Miroslav Šlouf opustí řady ČSSD k 31. říjnu. | foto: Dan Materna

Šlouf oznámil, že už ČSSD nepovažuje za alternativu, která může pomáhat řešit hospodářské a politické problémy země. Část vedení strany v době ekonomické krize naopak občanům škodí.

Z členů stranického vedení, kteří prý nesprávně postupují a páchají tak víc škody než užitku, Šlouf jmenoval předsedu Jiřího Paroubka, místopředsedy Bohuslava Sobotku a Lubomíra Zaorálka a stranického manažera Jaroslava Tvrdíka. Jejich škodlivý postup považuje za tak očividný, že prý ho nemusí ani zdůvodňovat.

Paroubek odchod vítá

Šéfa ČSSD Šloufovo rozhodnutí potěšilo. "Miroslav Šlouf je symbolem propojení politiky a mafie, zosobněním korupce a klientelismu. Jeho odchod z ČSSD je jasným signálem, že tu pro takové lidi, kteří mají politiku jako nástroj k osobnímu obohacení, není prostor," uvedl Jiří Paroubek v tiskovém prohlášení.

Paroubek také připomněl, že v minulosti Šloufa opakovaně vyzýval k odchodu ze strany, protože podle něj stál za přeběhlíky Milošem Melčákem a Michalem Pohankou. Ti byli zvoleni za ČSSD, ale po volbách podpořili Topolánkovu koaliční vládu.

Napětí vyvrcholilo prezidentskou volbou

Vztahy lobbisty se špičkami socialistů přiostřila například jeho loňská schůzka s prezidentským kancléřem Jiřím Weiglem v hotelu Savoy před volbou hlavy státu.

Weigl sice tvrdil, že to byla obyčejná společenská schůzka kvůli jeho narozeninám, okamžitě ale vzniklo podezření, že Klausovi lidé přes Šloufa shánějí hlasy mezi sociálními demokraty. Schůzku v hotelu Savoy nahrály bezpečnostní kamery a záznam se dostal na veřejnost. - čtěte Kamery v hotelu Savoy nahrávaly zločince i Šloufa s Weiglem

Šlouf se ve volbě opravdu postavil na stranu Václava Klause a zpochybnil Jana Švejnara, kterého do prezidentské funkce navrhovala právě ČSSD se Stranou zelených.

Miroslav Šlouf nyní zamíří k Miloši Zemanovi, o jehož návrat do politiky se už delší dobu zasazoval. Bývalý šéf ČSSD v září nakonec kývl s tím, že s novou stranou nechce kandidovat do Sněmovny, ale jen jí šéfovat.

K založení Strany práv občanů, jak se bude nová Zemanova partaj jmenovat, ho prý vedlo znechucení lidí politiky. Voliči se tak budou moci výrazněji ovlivňovat pořadí na kandidátkách. - přečtěte si Zeman nehodlá kandidovat ve volbách. Lidé si jeho návrat ani nepřejí

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Šlechtová se ohání „červeným tlačítkem“. Trochu blouzní, říká Vondra

Ministryně obrany Karla Šlechtová přichází na jednání vlády (17. ledna 2018)

Ministryně obrany Karla Šlechtová tvrdí, že u sebe neustále nosí „červené tlačítko“ pro případ nejvyšší potřeby. Odmítá...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Najdete na iDNES.cz